Jump to content
BulForum.com

Максимална дължина на име на песен


exabyte

Recommended Posts

Неможах да намеря никъде в интернет каква е максималната дължина на име на песен за плейър за кола.Качих в една папка 4,5 емпетроики, но нещо сд-то не ми намира папката.

Та колко е максималната дължина за имената на песните?

Link to comment
Share on other sites

Имената на tag-овете нямат никакво значение, тъй като най-много плеъра да ги отреже при визуализирането.

 

По-скоро проблема е възможно да е породен от специални символи с които софтуера на специално твоя плеър има проблем... скоби... препинателни знаци...

 

просто кръщавай директориите простичко с максимум 20 символа например, за да нямаш проблеми. Няма максимална дължина на песен (поне ... по-скоро зависи от съответното устройство и разбира се от това как се справя със файловата система (iso9660 / joliet)

 

ето тук има насоки :)

 

http://bmrc.berkeley.edu/people/chaffee/jolspec.html#allowed

Link to comment
Share on other sites

Неможах да намеря никъде в интернет каква е максималната дължина на име на песен за плейър за кола.Качих в една папка 4,5 емпетроики, но нещо сд-то не ми намира папката.

Та колко е максималната дължина за имената на песните?

Не става ясно много за кое име питаш и също така лично аз се съмнявам проблема да е точно в името. Все пак, ако става въпрос за CD ограниченията се определят от това, поддръжка на кое разширение на iso9660 са направили производителите на плейъра - като възможностите варират от 8+3 формат, до към 180:

* Level 1: File names are limited to eight characters with a three-character extension, using upper case letters, numbers and underscore only. The maximum depth of directories is eight.

* Level 2: File names are not limited to 11 characters (the 8.3 format) but can be up to the maximum allowed by the 1 byte counter in the directory entry and the filename length byte counter. Typically, this is close to 180 characters, depending on how many extended attributes are present.

* Level 3: Files are allowed to be non-contiguous (i.e., fragmented), principally to allow packet writing or incremental CD recording).

Ако става въпрос за флаш памет то там важат ограниченията на FAT32 - 8+3 или 255 (по-вероятно).

 

Ако питаш за дължина на тага - по 30 символа за изпълнител, име на песен и албум при версия 1 и практически неограничено при версия 2.

 

Все пак, всичко зависи до колко тези, които са правили плейъра до колко са се придържали към стандартите (предполагам са).

 

 

Според мен проблема ти е, че не си затворил диска или си го записал в друга сесия или нещо от сорта, което пречи на плейъра да го прочете или просто диска не става => пробвай да го запишеш пак като ползваш Track at once метод и без да е многосесиен.

Link to comment
Share on other sites

да определено, не съм бил много конкретен.

Имам в колата един payner, имам флашка с 30 папки с песни / примерно /.Всички папки ми ги чете, но една от последните качени не иска.В нея има няколко mp3-ки, но цялата папка все едно я няма на флашката.

Сега като се замисля имам и други папки в които като, че ли има повече песни, а сд-то пуска малка част от тях.Но поне няма проблем да се види самата папка.Освен да се е паднала точно проблемна mp3-ка като първа в папката и за това да е станало така.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да има проблем със самите данни, например да не може да възпроизвежда такива с променлив битрейт (VBR).

Link to comment
Share on other sites

не са, на латиница са си.Интересно, че до сега ми слагаше новата папка като последна и си мислех, че подрежда папките по дата.Обаче днес след ренейма на имената на песните и направата на още една нова папка в която сложих само едно от парчетата, тази нова папка със самотното парче дойде като 7ма подред ( от 35 папки ).Сега ще сложа всяка мп3-ка в отделна папка и ще видим коя песен прави проблем.

Link to comment
Share on other sites

намерих виновника, сега как да извада информация за песента ( битрейт, и т.н. ) за да видя по какво се различава от другите ( не е заради дължина на името или символи ).

някакъв софтуер който дава инфо за мп3 ?

Link to comment
Share on other sites

Ами софтуерен всеки плеър ти предоставя тази възможност - пусни го на Уинампа и чукни на 'инфо'. Виж например семплиращата честота колко е, тъй като плеъра в колата ти е възможно да не може да поддържа по-голям толеранс и ако напр. файлът е с 22.05 килохерца, плеърът може да се шашка. ;)

Абе що не го качиш някъде да го изтегля и ще ти кажа какво не му е наред...

Link to comment
Share on other sites

Пускаш си песента с winamp и даваш view file info.Или десен бутон properties summary

 

да, но според инфото там няма никаква разлика...

 

P.S Проблемен трак , трак който си се вижда

 

P.S2. Бях сложил по една песен в папка, и само тази с трак 6 не се виждаше от плеъра.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм забелязал ,че на моя Пайнер в колата файлове които са wma не ги разпознава когато са със мр3-ки.Когато обаче направя диск само със .wma разпознава всичко.Явно двата формата заедно не може да ги разпознае,дори и когато са в различни папки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...