Jump to content
BulForum.com

Проблем с оптична мишка


TITAN4O

Recommended Posts

Как да си настроя ТОЗИ Driver?

 

Как да стартирам мишката си?

 

За сефте слагам на компютъра си безжична мишка, но за нещастие нямам нито оригинален диск,нито съм запознат с процедурата :rolleyes:

 

P.S. Никъде на мишката ми не пише, че е точно V200 модел ( просто от всички изображения, на този модел прилича мишката) ...

 

Единственото по-важно, което пише е:

 

M/N: M-RAA93 Canada210 ... Cordless Optical Mouse for Notebooks

 

EDIT : ето screenshot-ове с драйвера, след като ми се инсталира.. какви опции ми позволява да извършвам СНИМКА 1 СНИМКА 2

 

Никъде няма конфигурация на мишката... къде бъркам? МОЛЯ ЗА ПОМОЩ :cry

Link to comment
Share on other sites

С това дето пиша силно се съмнявам, че ще ти помогна, защото нямам Logitech мишка (а и никога не съм имал), така че няма как да пробвам драйвера, че да ти кажа. ;)

Доколкото знам драйверът им setpoint е универсален (за мишки и клавиатури) и в него би трябвало да можеш да си настройваш параметрите на мишката (примерен екран за настройване в игра).

Щом имаш проблеми с горната версия на драйвера (4.70)...пробвай някоя друга версия, напр. тази или тази и..."нека силата бъде с теб" :punk

Link to comment
Share on other sites

@Midex благодаря много за помощта, но се оказа че ми липсва предавателя за мишката :bgrin: :lol:

 

Днес пообиколих по магазините, но за жалост само предавател не се продавало :(

 

Значи вината не е в драйвъра, а в мен... :cry

Link to comment
Share on other sites

... но се оказа че ми липсва предавателя за мишката...

Явно наистина си се осланял на "силата"...как така без предавател бе, Титане... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Дам гадно е и аз съм с логитек и си имам неква щура технологийка дето се пуха в ЮСБто :)

 

Ауууу каква изненада - трябвало да се ръга нещо в USB-то. Не можело просто да пльоснеш мишката върху бюрото и тя да почне да работи... не че не е близко до акъла че мишката по някакъв начин трябва да се свърже с компютъра но знае ли се какво ще измислят...

 

Между другото мишката и без setpoint бачка. Просто може да не и работят допълнителните клавиши и хоризонталния скрол. Иначе се разпознава и левия и десния бутон работят безпроблемно. Всички мишки на Logitec които съм ползвал ги е познавало перфектно (MX 1000, MX Revolution, VX Revolution и разни други с кабел).

Link to comment
Share on other sites

... Не можело просто да пльоснеш мишката върху бюрото и тя да почне да работи... не че не е близко до акъла че мишката по някакъв начин трябва да се свърже с компютъра но знае ли се какво ще измислят...

 

Дядо Мразе, под мишката има едно бутонче Connect, надявах се че с драйвър и натискане на това бутонче.. ще стане някъв фокус, ама за нещастие останах разочарован... къде такава приказка, да ми подхвърлят безжични мишки за без пари :bgrin:

 

Изглежда, че или ще си купувам нова с кабел или ще си заръчам (ако намеря в eBay) някъв предавател:)

 

EDIT :

Явно наистина си се осланял на "силата"...как така без предавател бе, Титане... :laughing:
Наближава коледа, вярвам в чудеса :wub: :rolleyes: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Connect-a служи за обменяне на уникално ID между мишката и предавателя. Ако имаш 5 еднакви мишки и разбъркаш предавателите, "опознаването" коя мишка с кой предавател да работи става при едновременно натискане на бутончето connect и на мишката и на предавателя (той също има).

 

Колкото до продаване само на предавател - при мишка която струва като нова има-няма $25 а даже и към 15 може да се купи барабар с предавателя дали някой ще си играе да продава само него? То само доставаката ще ти струва повече.

 

http://computers.pricegrabber.com/mice-tra.../rd=1/st=query/

 

Не се лигави с тая мишка ами погледни Logitech VX Revolution - горещо ти я препоръчвам. MX 1000 и MX Revolution също... малко са над 100 кинта всяка но пък са уникално удобни... поне на мен - виж теди има друго мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Поне не ги взимай от ресета - че от там каквото съм купил от лоджитек все се е разваляло. Включително 2 мишки МХ1000.

Като, че ли те внасят някакво 5-то качество лоджитек. Но е факт. И мои познати също с покупка на лоджитек от тях на лазерна мишка за лаптопа и те изпищяха. Сега се молят безжичната им клавиатура да остиска, че е бая кинти.

Link to comment
Share on other sites

Странно.... точно Ресет уж са официални вносители на Logitech....

Точно за това май няма друга фирма, която да продава ВСИЧКИ продукти на Logitech със тригодишна гаранция...

Иначе, да не би да са ти отказали гаранция?

Link to comment
Share on other sites

Не с ми отказали гаранция. Но тонколоните се прецакаха 2 месеца след изтичане на гаранцията. Едната мишка излезе с не работещи бутони. На другата се прецака зарядното, левия бутон. Мишката за лаптопа отказа изцяло след няколко месеца използване.

Брат ми си купи от Жар МХ1000 никави грижи и е с 3 години гаранция. Тонколоните бяха с 2 обаче. Тази гаранция идва от Лоджитек, не от ресета.

Обаче тя гаранцията е до време. Като изтече и това пак ми се повреди 100+ лв заминават и се налага принудителна смяна. Затова съм решил да избягвам продукти на Лоджитек, а ако ми се наложи да си купя нещо, то няма да е от Ресет.

И без това оня, дето им е шеф е някъв простак. Виждал съм го да се кара с клиенти. Като се прецака зарядното на мишката един месец преди изтичане на гаранцията ме мотаха един месец. Била за София, не била готова, после ми казаха, че били забутали кашона някъде и го намерили след 2 седмици. И като се ядосах и мина 1 месец подадох една жалба в КЗП и им светнаха една глоба.

А шефа им се опита да ми се пени по телефона, ама след като му казах, че след 3 обаждания в магазина те са поели ангажимент да ми се обадят когато е готова измънка само, че колегата бил болен 4 дена и затова не ми се обадили. Та повече с тях не искам да имам никакви взаимоотношения, освен ако не е за да страдат нещо.

Link to comment
Share on other sites

Аз от 2-3 години съм с мишка "premier HITECH" , много съм си доволен от нея, нямам ядове.. проблема ми е, че отдолу мишката се е изтъркала до толкова, че топчето не може да се върти ... голям зор виждам ако искам да направя по-рязко движение в някоя посока... почти на макс съм си увеличил скороста на мишката, но то като не се врътка и дразни понякога :angry:

 

А аз за мишка повече от 15 кинта не бих дал:) Тази на Logitech просто ми я дадоха, за да не я изхвърлят (явно, защото са нямали или са изгубили предавателя) :)

 

Както и да е де, разбрах че на Logitech няма да си взимам никакви артикули :bgrin:

 

Благодаря на всички за консултацията! ;) B)

Link to comment
Share on other sites

Още един глас срещу Logitech, от мен!

 

В търсене съм пак на клавиатура и мишка, които да са различни от Logitech.

 

Явно наистина в Бг идва десето качество с тази марка, за което сигурно и самите Logitech не знаят.

Нямам друго обяснение.

 

Всъщност има - като за десето качество хора в тази скапана държава, е нормално!

 

Може да пробвам Razer.

Link to comment
Share on other sites

Ама верно на моменти са простаци тия от Ресет - няма майтап. Един път такава майна им бях теглил в магазина че после ме беше срам и витрината да гледам, но пък така ме ядосаха и си го заслужиха, защото каквото и да ги питаш те гледат като че ли само ги притесняваш и им губиш времето пък те са там за това.

 

Иначе аз и от 3те ми мишки на Logitech пък сам много доволен, при това едната е купена именно от tedy. Като при него се скъсваше да прави номера а аз или не ги усещам и не ми прави впечатление това или не ми пука, но е факт че той се дразнеше много а аз мнооого нарядко да усетя нещо нередно в поведението на мишката. Особено пък от VX Revolution-a на жена ми направо съм впечатлен - страшно ми е удобна.

Link to comment
Share on other sites

Аз от 2-3 години съм с мишка "premier HITECH" , много съм си доволен от нея, нямам ядове.. проблема ми е, че отдолу мишката се е изтъркала до толкова, че топчето не може да се върти ... голям зор виждам ако искам да направя по-рязко движение в някоя посока... почти на макс съм си увеличил скороста на мишката, но то като не се врътка и дразни понякога :angry:

 

А аз за мишка повече от 15 кинта не бих дал:) Тази на Logitech просто ми я дадоха, за да не я изхвърлят (явно, защото са нямали или са изгубили предавателя) :)

 

Както и да е де, разбрах че на Logitech няма да си взимам никакви артикули :bgrin:

 

Благодаря на всички за консултацията! ;) B)

Ако мишката ти е с топче и ти прави проблем с вървенето, защо не пробваш да отвориш капачето на топчето и да почистиш двете "барабанчета" + поддържащото трето колелце от мръсотията. Сигурно са насъбрали един тон прах и даже да приличат на гумички.

Просто предложение. Но ако си я чистиш редовно и пак ти прави номера, значи си за нова.

 

Особено пък от VX Revolution-a на жена ми направо съм впечатлен - страшно ми е удобна.

 

За дизайн и удобстово - да, вярно е. Много са добре. Но като качество на изработване и трайност....

Link to comment
Share on other sites

Стига де - хората лазерни мишки измислиха вие още топчетата чистите :)

 

Пак ти казвам - всичко е до късмет явно. Хора са ми обяснявали как сменяли 3ти път гаранционен Самсунг, аз имах монитор и работи безпроблемно години наред. Майка ми има пералня самсунг - също много добре бачка. Телевизора също и е Самсунг и също работи перфектно може би вече 10та година (купен е заедн с пералнята и чак сега нещо прецака напоследък като все пак работи, но образа почва да става червен след известно време и трябва да се сменя режима на картината за да се оправи). И все пак 10 години са си цифра.

 

С Logitech също съм нямал проблеми (освен с глупавия драйвер който не искам да слагам) и всичките ми мишки са такива и бачкат много добре. Имах майкрософтски - също бяха ок но едната беше с жица другата малкия като я тресна последния път в земята и някакво болтче се загуби и в последствие я изхвърлих - имаше си и предавател и всичко, да знаех щях да я подаря на титанчо, но ме хвана яд тогава че загубих 30 минути и така и не намерих шибаното болтче и я зафучих в кофата.

Link to comment
Share on other sites

1. аз имах монитор и работи безпроблемно години наред.

2. Майка ми има пералня самсунг - също много добре бачка.

3. Телевизора също и е Самсунг и също работи перфектно може би вече 10та година

4. С Logitech също съм нямал проблеми

5. Имах майкрософтски - също бяха ок но едната беше с жица другата малкия като я тресна последния път в земята и някакво болтче се загуби и в последствие я изхвърлих - имаше си и предавател и всичко, да знаех щях да я подаря на титанчо, но ме хвана яд тогава че загубих 30 минути и така и не намерих шибаното болтче и я зафучих в кофата.

Извод:

В рода на дядо Мраз, има генетична мутация(може би по майчина линия), която прави закупената техника от този род/семейство, да не дава дефекти и да работи без проблеми.

Явно нещо с някакви излъчвания, неуловими за днешните детектори и уреди. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ахаххахахахаха... Е не... имал съм и неща които са се скапвали, недей така - 3 пъти сменях първото си LCD - MAG докато ми дадоха добре работещо такова. След 4 години на климатика ми (Mitsubishi) му се скапа нещо и сега може да духа въздух само в една посока - трябва да извикам майстор да го види какво му е - някое моторче ли, някакво колелце ли е - не знам, иначе работи но не може да се регулира. На жена ми компютъра също сдаде багажа след няколко години работа - ама сдаде качествено - надути кондензатори, препечен процесор и пластмаса около него и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Късно е вече. Това вече прилича на защита, само и само да не излезеш мутант ;)

Мониторите са ти се повредили, защото не ти е била отключена способността да излъчваш поправящи енергии като по-млад. Пък и компа на жена ти се е развалил, не твоя. А вече разбрахме, че мутацията идва от към твоето семейство, а не нейното :laughing:

Ся ща вържем с вериги и ща показваме по панаири и циркове, а ти ще поправяш някви електроники като седиш до тях :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако мишката ти е с топче и ти прави проблем с вървенето, защо не пробваш да отвориш капачето на топчето и да почистиш двете "барабанчета" + поддържащото трето колелце от мръсотията. Сигурно са насъбрали един тон прах и даже да приличат на гумички.

 

Чистя я всеки ден, даже понякога и по два пъти:) просто си е за смяна вече, плаче да я махна:) Пак доста ме издържа, при положение че почти не я пускам, добре се е справила със зора през изминалите години:)

Link to comment
Share on other sites

Чистя я всеки ден, даже понякога и по два пъти:) ...

Бати.., аз че се налагаше веднъж на 5 дена едно зареждане на мишка да правя, че не можах да издържа на тази 'поддръжка', ти по 2 пъти на ден чистиш барабаните и топчета на тази антика... :)

Не се излагай, вземи за 50-100 стотинки ако трябва някоя оптика от някоя боклучарница, вместо с тия топчета, сещам се за какво говориш и какво става когато топчето се 'изглади' и дори при чисти врътки, не върви курсора добре. Ужасия.

Link to comment
Share on other sites

Бати.., аз че се налагаше веднъж на 5 дена едно зареждане на мишка да правя, че не можах да издържа на тази 'поддръжка', ти по 2 пъти на ден чистиш барабаните и топчета на тази антика... :)
:rolleyes: всеки с проблемите си :bgrin:

 

 

.. сещам се за какво говориш и какво става когато топчето се 'изглади' и дори при чисти врътки, не върви курсора добре. Ужасия.

 

:punk :punk :punk :lol:

 

ся за коледа съм си поръчал от дядо коледа да ми донесе няква там, колкото да върши работа :lol: :bgrin: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...