Jump to content
BulForum.com

HDD Проблем


KyPo

Recommended Posts

Хахахаха. Теб те знаем, ти архивираш даже зад океана, но не в метални кутии, а в сървъри :lol:

 

Да. Репликацията или поне за нашата работа - ползването на source control система е горещо препоръчително. Отделно че е доста бързо. Отделно че ако ти притрябва да видиш какво е било положението преди 2-3 поправки лесно се вади.

 

 

 

Райда, барабар с масива като нищо може да бъде утрепан от скапване на захранването или някой токов удар или нещо

 

Включително логически може да имаш проблеми - примерно вирус или някой злонамерен колега решил да си отмъсти. Затова архивите са страшно ценно нещо.

 

 

 

И не е казано че след всяка работа се записват ДВД-та, аз примерно архивирам на отделен хард като все пак някаква по-голяма сигурност от нищо, и на седмицата-две, веднъж на двд-та. Или USB-та разни. Или даже качвам и аз на някой сървър за по-бързо някои по-дребни сорс файлове.

 

Поне текущата работа от време на време (поне 1 път седмично) е препоръчително, а по-нарядко (примерно 1 път на месец) всичко от-до. Най-добре текущите неща всеки ден а всичко един път на седмицата. Верно малко играчка е и доста архиви ще се натрупат за нула време но пък CDтата напоследък са безумно евтини. Само дето на мен вече взеха blue ray дискове да ми трябват :)

Link to comment
Share on other sites

@Tedy, ще взема да те изчакам да си вземеш WD-а, че да дадеш отзиви дали не си се набутал с него... :bgrin:

На този етап все пак реших да си запазя работещия Сийгейт (все пак е от предишното поколение), а умрелият да го заменя със същата големина WD. Както се разбрахме ще взимаме от ЖАР - там е 130 лв. - блек-версията с 32 мегабайта кеш...няма смисъл да се взима блу-версия, тъй като е с 16 кеш и е само 10-тина+ лева по-евтин....макар, че в данните му пише, че понася повече "ритници" под формата на "G"-натоварване, когато си ядосан. :devil

Link to comment
Share on other sites

@Midex, разбрахме се, че аз взимам 640-така :) . И да, Black версията, били по-бързи. Вчера беше 157 лв, днес с няколко стотинки надолу, тамън до утре-другиден с още някоя стотинка ще падне :bgrin: .

Че на мен ми върви да се набутвам с пц-части. 500-ката го бях взезл за 202 лв, седмица по-късно падна с 30-40 лв :ph34r: . Сега са наполовина.

Утре ще видим. Аз като взимам нещо ново, не обичам да е със същите параметри, а да е поне малко по-голямо/бързо, затва 640 :) . Дали ще се набутам.. ами едва ли , стига да работи нормално, за мен това вече е важно, надежден да е. Ти кога ще одиш, може да се разберем нещо.. Аз от жара, щото Глобал-а явно не продават WD за съжаление, или поне нещо не виждам.

Link to comment
Share on other sites

WD НАЙ-добрите hdd-ta в света Уж ?!?!? ...... еми да взех си .... с първият издържах 4 дена с подмененият 10-тина часа и сега 3тият да се надяваме да не здава багажа и да не забравяме все пак че са с 0.9% дефектируемост ......

ама то като си карък карък ша си останеш :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

WD НАЙ-добрите hdd-ta в света Уж ?!?!? ...... еми да взех си .... с първият издържах 4 дена с подмененият 10-тина часа и сега 3тият да се надяваме да не здава багажа и да не забравяме все пак че са с 0.9% дефектируемост ......

ама то като си карък карък ша си останеш :D :D :D :D

Стига ве баси... :bgrin:

Твоят случай почти със сигурност показва друг проблем в системата ти, вероятно захранването нещо или сдухва хардовете, или нещо друго, може особеност на мрежата у вас.

Два харда, отишли си за няколко часа всеки.... това мен лично не може да ме притесни повече от случките на Midex и другите. И без това един диск при мен като се вземе, поне месец-два минимум върти само като storage за маловажни неща, колкото да се 'докаже' малко от малко.

Link to comment
Share on other sites

WD НАЙ-добрите hdd-ta в света Уж ?!?!? ...... еми да взех си .... с първият издържах 4 дена с подмененият 10-тина часа и сега 3тият да се надяваме да не здава багажа и да не забравяме все пак че са с 0.9% дефектируемост ......

ама то като си карък карък ша си останеш :D :D :D :D

 

Абсолютно верно... Аз ужким мега хубава памет OCZ си взех, китове, ала бала, даже не съм overclock-вал и пак сдаде багажа единия чип, после 2 месеца чаках нов кит... и за карък трябваше да сваля и 2та и вместо с 3GB маса време стоях с 2GB при положение че съм си платил за 4... хубаво че поне не бях платил ами им го плащах на 3 пъти та последния съвпадна със носенето на новия RAM и все пак ужким много хубава памет (и марка и т.н.), почти никога не съм имал проблеми с памет, но този път така се случи...

 

... И без това един диск при мен като се вземе, поне месец-два минимум върти само като storage за маловажни неща, колкото да се 'докаже' малко от малко.

 

А после ако някой каже че tedy не е толкова параноичен относно информацията си колкото съм и аз да види този пост по-горе :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Защо подяволите която и програма да сложа за чекване на хард диска ми пише че нямам S.M.A.R.T

При положение че ми е пуснат .... от къде идва проблема ???

Link to comment
Share on other sites

Защо подяволите която и програма да сложа за чекване на хард диска ми пише че нямам S.M.A.R.T

При положение че ми е пуснат .... от къде идва проблема ???

Да не си под Vista?

Link to comment
Share on other sites

Да не си под Vista?

да под Виста съм първо и аз си помислих че проблема е от нея но на лаптопа същата програма засича СМАРТ само разликата е че на лаптопа е На бг вистата

 

ЕДИТ: в гуглето се разрових и .....

 

If you are using an nVidia motherboard and/or chipset, with SATA

drives, then SMART is not supported being that this chipset recognizes

SATA drives as SCSI devices, which do not support SMART.

 

On nVidia's site, they do propose a work around... for use at your own

risk.

 

Обаче според мен този смарт си играе голяма роля ........ и ме е яд че го нямам

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
@Tedy, ще взема да те изчакам да си вземеш WD-а, че да дадеш отзиви дали не си се набутал с него... :bgrin:

На този етап все пак реших да си запазя работещия Сийгейт (все пак е от предишното поколение), а умрелият да го заменя със същата големина WD. Както се разбрахме ще взимаме от ЖАР - там е 130 лв. - блек-версията с 32 мегабайта кеш...няма смисъл да се взима блу-версия, тъй като е с 16 кеш и е само 10-тина+ лева по-евтин....макар, че в данните му пише, че понася повече "ритници" под формата на "G"-натоварване, когато си ядосан. :devil

Вчера си взех 640 ка със 16 кеш и съм приятно изенадан.Супер тих и е по-бърз от хитачито ми което също е със 16 кеш така че Midex няма да сбъркаш.

Link to comment
Share on other sites

Вчера си взех 640 ка със 16 кеш и съм приятно изенадан.Супер тих и е по-бърз от хитачито ми което също е със 16 кеш така че Midex няма да сбъркаш.

Ееее....че аз много отдавна си взех 640 Gb с 32 Mb кеш, всъщност още в края на декември двамата с Теди си взехме в един и същи ден, еднакви дискове ("Black"- версията). :)

Link to comment
Share on other sites

Да нещо не съм видял датата :lol:.Мен лично ме кефи синия че не се чува изобщо иначе черния ще е по-бърз с повечето кеш.Между другото колко градуса ти държи харда?

Link to comment
Share on other sites

Да нещо не съм видял датата :lol:.Мен лично ме кефи синия че не се чува изобщо иначе черния ще е по-бърз с повечето кеш.Между другото колко градуса ти държи харда?

При мен харда под моя OS не мога да му видя SMART и температури поради причините, които е извел Куро по-нагоре, но под Win2003 ги виждам тия неща и последно видях, че температурата му е нормална, почти 1:1 държи като Сигейтите ми. Нормален в температурно отношение хард.

Аз понеже съм с 3 диска един до друг почти, имам и вентилатор пред тях, но така или иначе този дето е по средата на "сандвича" държи с 4-5 градуса повече от най-долния, а WD-то е най-горе, като между средния и него, има повечко място, и той е с около 1 градус повече от най-долния, при тази конфигурация винаги най-долния е бил най-студен, така че е нормално.

Т.е. поред наредени от най-долния към най-горния:

SG 500 = референтна температура (РТ).

SG 320 = РТ+5 (тези 7200.9 май и са по-горещи де..)

WD 640 = РТ+1

Link to comment
Share on other sites

При мен харда под моя OS не мога да му видя SMART и температури поради причините, които е извел Куро по-нагоре, но под Win2003 ги виждам тия неща и последно видях, че температурата му е нормална,

 

Донякъде решение има със заместване на Драйвърите от Xp но има и риск да се омажат нещата Link

Но интересното е че с hdsentinel програмата ми показва t° но като дадеш за теста дава No Smart

по принцип ми държеше не повече от 37°-38° а сега като погледнах ми е 42° което леко ме притеснява ..

С точност за програмата съм е качил ЦЪк

Link to comment
Share on other sites

SG 320 = РТ+5 (тези 7200.9 май и са по-горещи де..)

 

Това са най-горещите хардове, които са ми попадали - без вентилатор моя 320 стига 54-55гр, докато нормално за повечето е около 40.

С вентилатор пред хардовете обаче разликата е само 3 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Освен 640 WD до него има един Сийгейт - WD обикновено е с градус-два под Сийгейта, но тъй като за тях има отделен вентилатор, никога не качват кой знае колко повече от стайната температура, която при мен целогодишно е 30+ градуса, което ще рече, че и двата диска стигат най-много до 36-38С. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...