Jump to content
BulForum.com

Размазване на картината и забиване


THE STORM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тук не съм много сигурен дали проблема е софтуерен или хардуерен, но си мисля, че е повече до хардуера.

Проблемът се случва попринцип на около 3-4 дни докато гледам филм. По екрана започват да се появяват разни зелени/червени/сини линийки докато вече нищо не може да се види, дъното изписуква един път и всичко замръзва докато не рестартирам. Това ми се е случвало само докато гледам филм, играл съм доста товарещи игри и проблеми няма, много странно.

ОС-а е Windows XP SP3

Конфигурацията е следната:

CPU: Quad 2 Core Q6600 2.4GHz

MB: Asus P5N-T Delux, nForce 780i chipset

RAM: 2x2GB DDR2 Corsair

Video: Chaintech GeForce 8800 GT

HDD: 1TB Seagate SATA II

 

С последните драйвери на дъното и на видеото съм.

 

Имам много добро охлаждане на процесора, не дига повече от 35 градуса когато е натоварен, в idle е 28 така че него го отписвам като причина, оделно имам две перки 12мм в кутията които да правят добър въздушен поток за да се охлажда добре дъното. Единственото което ме притеснява е видеото. В idle темперетурата му е 60 градуса, когато играя дига до 85. В сервиза ми казаха, че видео картата ми се водела от "топлите" и затова темперетурата е толкова висока. Охлаждането и е някакво супер смешно вентилаторче, което бръмчи адски силно като му дигна оборотите, тъй като по firmware е нагласено да се дига на пълна мошност при 100 градуса на GPU-то, но аз го моднах малко с Rivatuner за да духа попринцип по-силно но уви темперетурите пак са високи.

 

Въпросът ми е, нормално ли е наистина видеото да има такива темперетури и от какво може да е проблема със шарените ленти по екрана?

 

Мерси предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

SiSoft Sandra. Пробвай да натовариш видеото с някой 3д макр.

Аз едно време на по-старото дъно имах подобен проблем. Тогава още вървеше 98-ца. Та проблема ми беше следния - ако кажех на Вин-а да използва хардуерно ускорение, след известно време на работа почваше да маже - точно както го описваш и на края забиваше. Ако го изключех хардуерното ускорение, компа работеше. Първо смених видеокартата, но и на новата ставаше. После минах на XP и проблема изчезна. Със същата конфигурация, но друга ОС нещата вървяха. Та може да е било и от драйверите на видеото за 98-цата или самата работа на ОС-а.

Пробвай да свалиш най-новите драйвери и пробвай да видиш с тях как се държи, ако пак забие - пробвай с друга видео карта. Последния вариант ще е да пробваш твоята карта на друго дъно.

Link to comment
Share on other sites

Както казах с последните драйвери съм, преди 3 дни си ги свалих от сайта на nvidia, гледам още няма промяна. :)

Сега ще пусна тестовете да видим какво ще стане, мисля тия дни да мина на Vista щом казваш, че може ОС-а да е проблем, картата да тръгна да е тествам на друго ПЦ ще е бая занимавка тъй като това ми се случва 1 път на 3-4 дни, доста дразнещо за откриване на проблема. :D

 

Edit: Въртях тестове с 3DMark 2006, видеото си работи без проблем, апък и както казах омазването ми става само при филми. :)

Накрая ми пишеше някви Marks 6676, това някаква оценка ли се води, добре ли е да са толкова или не?

Link to comment
Share on other sites

Както казах с последните драйвери съм, преди 3 дни си ги свалих от сайта на nvidia, гледам още няма промяна. :)

Сега ще пусна тестовете да видим какво ще стане, мисля тия дни да мина на Vista щом казваш, че може ОС-а да е проблем, картата да тръгна да е тествам на друго ПЦ ще е бая занимавка тъй като това ми се случва 1 път на 3-4 дни, доста дразнещо за откриване на проблема. :D

 

Edit: Въртях тестове с 3DMark 2006, видеото си работи без проблем, апък и както казах омазването ми става само при филми. :)

Накрая ми пишеше някви Marks 6676, това някаква оценка ли се води, добре ли е да са толкова или не?

 

Картата я натовари с RivaTuner. Там където е оувърклока има едно за тестване. Излиза един квадрат и ти казва колко FPS е и колко артефакти показва. Излизат като бели точки.

 

6676 Mark-a на 3D Mark 2006 не са много, но пък не знам на какви настройки си го правил. Аз правя 10000+ на стандартните настройки. Не помня вече колко бяха с точност.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не го намирам това за тестването в RivaTuner, колкото до 3D Mark-a бях дигнал всичко на максимум за тест-а, по-късно ще пробвам със стандарните настройки какво ще покаже.

 

EDIT: 11381 3DMarks :)

Link to comment
Share on other sites

Ще споделя не точно същия проблем но подобен. Аз съм на AGP слот все още и подобни черти ми се появяваха често, но не бяха при гледане на филм или игра или каквото и да е било, на неопределено време циклише. Просто наместих картата от слота и всичко засега е добре.

Виждам че конфигурацията ти е нова, ако си си я зглобявал ти и нямаш разни лепенки по капаците можеш да направиш една лека профилактика. Ако не, занеси го при хората отговарящи за гаранционния сервиз или прочее.

Сега се сетих че писуканто идващо от дъното може да е от меморито, провери и него.

Link to comment
Share on other sites

Компютъра го взех готов от сервиза но няма лепенки, занесох го там, тестваха, пускаха кви ли не товарещи програми и за видео и за процесор и за рам и там дефект не показа, много кофти... Сега откакто съм го взел не е правил проблем но мисля, че сега си е един вид бомба със закъснител, ако покаже пак проблем ще пробвам да извадя и да сложа пак видеото. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...