Jump to content
BulForum.com

Имам странен проблем


DonRamon

Recommended Posts

Днес си смених видео картата със следната изброена по долу и сега при натоварване примерно 3DMark 2003 някой път се рестартира гледам че и видеото без да е натоварено държи 65-68 градуса но мисля че е нормално с другите температури на процесор дъно нямам проблеми та въпроса ми е дали някой може да каже от какво става това рестартиране?

 

 

Значи конфигурацията ми е следната:

MB EpoX 8RDA+ s.A

CPU AMD Sempron 2800+ Реално работи на 2.0Ghz

RAM 3 x 512 DDR 400

HDD 160 GB

VGA Nvidia XFX 6800XT

DVD-RW Philips

Sound Creative Live! 5.1 Digital

Lan Realtek 10/100

Lan D-Link Wireless-G54 MB

Creative Web Cam

PSU 350W Китаец е ама не е от най фалшивите беше 25% по скъпо от друг 350W Китаец

Link to comment
Share on other sites

Idle температурата ми се струва висока. Иначе при всички положения печелиш, ако си вземеш марково захранване.

Link to comment
Share on other sites

Idle температурата ми се струва висока. Иначе при всички положения печелиш, ако си вземеш марково захранване.

Да но пък картата и в 2D и 3D работи абсолютно еднакво в смисъл не вдига честоти на ядро или нещо друго при натоварване примерно след 3DMark 2003 веднага гледам температурата и е 69-70 градуса в idle е 66-68 градуса

Link to comment
Share on other sites

Щом марката на захранването е "Китаец" без нещо по-конкретно, това не е марка, а събирателно на народ от Азия.

Сменяй го с поне фортрон, можеш само да спечелиш.

Link to comment
Share on other sites

Ima weroqtnost prichinata da ne e vyv video kartata, a w dynoto ili ram pametta. Sywetwam te da si pusnesh edin mem-test i neshto za testwane na dynoto i hard diska. Symniawam se, che ot wisokata temperatura na wideo kartata da ti se restartira PC-to. Nai-mnogo da izgubish kartina ili da widish nerednosti po grafikata.

Link to comment
Share on other sites

а бе, как винаги опирате до това захранване не мога да разбера (иначе Xciter е прав за картата) ... "китайско" ли е, със сигурност при него ще да е проблема :D

Link to comment
Share on other sites

а бе, как винаги опирате до това захранване не мога да разбера (иначе Xciter е прав за картата) ... "китайско" ли е, със сигурност при него ще да е проблема :D

"Захранването е гръбнака на компютъра".

А и той натърти, че марката е Китаец. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Засега свалих температурата на видео картата до 60C idle и 64-65C Full load мисля че сега е добре :P

А и рестартите бяха само първия ден като смених видеото :confused

Link to comment
Share on other sites

60-70-80 градуса за видеокарта не са фатални.

За рестартите може нещо да не е било наместено по слотовете докато си я слагал, и с времето да се е 'слегнало'.

Като сменяш видео, е добре и драйвер да преинсталираш, че кой знае.

Link to comment
Share on other sites

60-70-80 градуса за видеокарта не са фатални.

За рестартите може нещо да не е било наместено по слотовете докато си я слагал, и с времето да се е 'слегнало'.

Като сменяш видео, е добре и драйвер да преинсталираш, че кой знае.

Е аз го смених още като сложих новото видео рестартите бяха само няколко часа може да си прав да се е слегнала в слота хубаво е че няма рестарти вече но въпреки всичко ще купя хубаво захранване приготвил съм към 90 кинта :P

Link to comment
Share on other sites

Аз имах същият проблем с моята машина.

 

mb. ASUA K8 V-XSE

Sempron 3000+

Corsair 1x1gb + 1x512mb.

hdd. WD 250Gb. Exelstor 160Gb.

VC. FX 5200 128/ 128

Sound Creative 5+1

Lan 3COM

DVD-RW SONY - 2 Броя.

TV tuner PHILIPS.

 

Която на кратко е това, семпрона си работи на 266 шина на 2.4ghz.

Температурите на дъното проца и видеото не дадвишаваха 50 градуса но се резваше доста често.

И ме посъветваха да си сменя захранването със FORTRON / CODEGEN Поне 400вата.

Така и направих закупих си един CODEGEN 450W. и проблемът се реши.

Машината спря да се резва а и градусите ми паднаха с по 3, 4 градуса.

Сега семпрона под товар не качва повече от 43 градуса а преди с китаиското захранване ходеше по 48, 49.

 

Така, че и аз ще се присъединя към мнението на другите колеги и ще заложа на захранването ти.

Понеже съм изпитал проблема на гърбът си.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

може и да е от захранването виж само вентилатора работили или почисти радиатора може и това да помогне

Link to comment
Share on other sites

Случвало ми се е да преинсталирам уиндоус на компютър който се рестартира и той си продължаваше с рестартите,докато не нахълтах в дома на моя приятел за да погледна как вкъщи след преинсталацията работеше перфектно а в тях неще .От дума на дума стигнахме до извода че като играе някоя игра и като се вживи много и рита или поне клати бюрото което се търка в контакта където е включен компа и контакта беше станал паянтов(клатеше се свободно) и прекъсваше на моменти,а той не беше забелязъл. :punk

 

 

 

 

Междудругото гледайте филма "Taken.(2008)" ,няма нищо общо с темата ама е хубав филма.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...