Jump to content
BulForum.com

I-Phone - Да си купя ли?


muggsy

Recommended Posts

Здравейте!Повече от 10г ползвам НОКИА и винаги съм бил много доволен.

Сега се чудя дали да си купя I-Phone, защото много използвам ICQ, Skype и изобщо нета през GSM-а, а ...не много удачно да го правиш през GSM без тъч-скрийн...

Моля тези от Вас, които имат преки впечатления или ползват I-Phone, да ги споделят тук - например могат ли да се инсталират горепосочените програми, има ли проблем с нашите мобилни оператори(конкртено ВИВАТЕЛ) и т.н. Благодаря предварително :D

Link to comment
Share on other sites

Според мен изчакай малко....Apple гарантират, че новия модел, който пускат след месец на пазара, щял да бъде 2 пъти по-евтин от първия...друг е въпросът ако ще го купуваш от тук, каква надценка ще му сложат нашите кожодери. ;)

Link to comment
Share on other sites

Че като искаш нещо за скайп и т.н. що не вземеш едно PDA с windows mobile - за предпочитане с qwerty клавиатура че да е по-удобно за писане. Още по-добре да е с VGA разделителна способност (а щом мислиш за IPhone явно не търсиш нищо чак толкова евтино)

Link to comment
Share on other sites

Новият iPhone, който излиза на пазара на 11ти юли ще струва 199$ (линк). В България може да е малко по-скъп, но като цяло ще е изключително евтин. Въпреки по-горните коментари, мисля че е по-добре да изчакаш малко и да си вземеш, ако наистина си го решил.

Link to comment
Share on other sites

Новия iPhone 6ГБ излиза на цена 199$.Няма да се продава в България.Естествено от Apple са се погрижили той да има редица недостатъци и бъгове :D :P .Аз те съветвам да си вземеш O2,HTC,HP също имат хубави модели от този клас.Хита на годината се очаква да бъде SE Xperia X1,който очакваме на цена от около 1000-1100 лева :bgrin:

 

Edit:отделен въпрос,че скайп поддържа всеки Symbian телефон(естествено имащ Wi-fi иначе далаверата се губи :) )

Link to comment
Share on other sites

199$ ще е ако си го вземеш с договор за 1 година ,по 40$ на месец,така че не го чакаите чак на такива пари,по малко 400$ няма как да стане според мен

Link to comment
Share on other sites

Хита на годината се очаква да бъде SE Xperia X1,който очакваме на цена от около 1000-1100 лева :bgrin:

 

Това с плъзгането на клавиатурата е пълна мизерия. Имам такъв телефон на HTC и на мен поне ми е много неудобно. Отделно че като плъзнеш клавиатурата се променят пропорциите на екрана (т.е. завърта се на 90 градуса) и както гледаш нещо, отваряш клавиатурата и то се разтегля и виждаш на височина половината... изобщо мизерия. HP имат някои приятни модели и въпреки че екрана на някои е нестандартен (квадратен 200х200 мисля а не VGA 240х320) пак са по-удобни от тези с плъзгащата клавиатура. Да не говорим че това с клавиатурата допълнително прави телефона по-тумбест.

 

Отделно след като ще е гарга баре да е рошава, хубаво е телефона да си има и GPS, а тъй като за Windows Mobile има повечко софтуер и карти, най-добре да е с него а не Symbian и още по-малко Apple IPhone.

 

Иначе IPhone признавам гъзарски изглежда но до там.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на вкус. Windows Mobile имат една направо безценна функция при търсенето на контакти, която ако не се лъжа точно с теб обсъждахме преди време :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Ви за мненията.Както подозирах, повечето са ПРОТИВ I-phone, а честно да си кажа и аз бях изпълнен със съмнения, относно добрите му страни.

Ползваната до преди месец от мен N73, се държа добре, но я продадох и затова попитах да рискувам ли с I-phone.Сега предстои да реша на отново на Symbian или вече на Windows Mobile да е базиран следващия GSM.Имам симпатии към N95 8Gb, хареса ми и N96(по изчетеното за модела), както някои от моделите на ASUS, HTC...Добре е поне, че избор има :D А съвети и мнения не бих отказал

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на вкус. Windows Mobile имат една направо безценна функция при търсенето на контакти, която ако не се лъжа точно с теб обсъждахме преди време :)

 

Коя функция при търсенето на контакти по-точно? Не си обсъждал с мен.

 

Имам симпатии към N95 8Gb

 

 

Супер телефон. А? Гъзарийка.

Link to comment
Share on other sites

Коя функция при търсенето на контакти по-точно? Не си обсъждал с мен.

 

Ааааа сори сега проверих - с Xciter съм го обсъждал. Значи на кратко почваш на home екрана да пишеш името на човека като за всяка буква копчето го натискаш само 1 път (а не примерно като при другите за да напишеш S натискаш 7цата цели 4 пъти). Примерно търсиш Svetlozar Ivanov ... натискаш 7838 и то се сеща че с тези копчета може да напишеш S, V, E и T ... Както примерно преди да натиснеш 2рата осмица ще ти намери и Stefan Petrov защото Stefan пак се пише със същите цифри. Също така и Ivan Stoyanov ще ти намери въпреки че второто му име започва с това а не само първото.

 

Аз мисля следващия ми да е с Windows Mobile 6 само че чакам да излезне нещо по-компактно (примерно мааалко по-голямо на размери от Nokia 6500c) че повечето които съм гледал са едни тумбести и много ми надуват джобовете. N95 според този ми критерий е направо ужас :)

Link to comment
Share on other sites

Коя функция при търсенето на контакти по-точно? Не си обсъждал с мен.

:laughing:

Супер телефон. А? Гъзарийка.

 

 

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Луда гъзарийка направо:-)

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е E Series на Nokia.А windows mobile чувам добри отзиви за O2 Atom Life ама той струва колкото 6 I-phone по 200$ :bgrin:

 

 

O2 Atom Life : стандартно огромно и тумбесто PDA, даже не е с VGA ами е с QVGA екран, GPS няма... поне процесора му е добър че да не е пълна мизерията...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...