Jump to content
BulForum.com

Проблем със ставите


NEO_DDT

Recommended Posts

Имам проблем със ставите, чувствам ги слаби, понякога ме понаболяват въпреки че ги загрявам добре винаги преди тренировка... Може ли някой да ми препоръча нещо да взимам за да ги укрепя, чувал съм че хрущял от акула се пие, но го търсих в няколко аптеки и нямаха... Ако някой знае за подходящ медикамент или добавка ще съм му благодарен да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Етодин форт - пиеш по едно сутрин и едно вечер след хранене. Общо 4 хапа(2 дни) ще са ти достатъчни да успокоиш временно възпалени стави - простудявания, слаби износвания, временни/еднократни претоварвания. Имай предвид че има силен обезболяващщ ефект и може ставата да си остане възпалена/претоварена, но да не го усещаш та понамали натоварването за всеки случай.

 

за обща профилактика: Флексодон Д. 1 кутийка (3 блистера по 12 хапа), пиеш по 1 хапче 3 пъти на ден заедно с храната. Това е хранителна добавка с аминокиселини, използвани от организма за изграждане на всякакви съединителни тъкани. Не се препоръчва ако имаш сраствания или израстъци от типа на шипове по гръбнака. Ако общото състояние е добро, за ставите влияе чудесно и помага на организма успешно да възстанови износени хрущяли. Ефекта се усеща към края на цикъла. При желание след месец и полвина почивка можеш да повториш и да изпиеш още 1 кутийка. По мои лични наблюдения това е един от най-добрите варианти на глюкозамин сулфат, предлагани на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

От известно време чувствам болка в дясното рамо, когато предната вечер съм спал на дясната си страна. И това ми пречи да правя раменни преси с по-големи тежести. Значи позата ми е - легнал надясно, с мишница перпендикулярна на тялото, сгънат лакът и длан под главата. Дали е заради това?

Link to comment
Share on other sites

От известно време чувствам болка в дясното рамо, когато предната вечер съм спал на дясната си страна. И това ми пречи да правя раменни преси с по-големи тежести. Значи позата ми е - легнал надясно, с мишница перпендикулярна на тялото, сгънат лакът и длан под главата. Дали е заради това?

 

Защо изобщо го питаш това. Просто спе в друга поза.

Link to comment
Share on other sites

За щастие на мен ми се оправиха без медикаменти, само с временно намаляване на натоварването и по-големи загрявки преди тренировка вече :) earache пробвай да спиш по гръб е най-добре по принцип, макар че аз почти само по корем спя...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

С риск да ме наплюете на тема бабини рецепти - пачата е идеална за ставите. Моето рамо го лекувах така и определено имаше положителен ефект... Друг въпрос е как това ще се отрази на хранителните режими...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно всички бульони от животински продукти са благодат. От кости по-точно. Това което е желира баш - колкото и да им е гнусно на хората.

Иначе, вълшебното нещо (като препарат) се казва "глюкозамин" и е 12 лева опаковката. Пие се по 3 месеца. Животоспасяващо е за хора с хронични ставни проблеми (me).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...