Jump to content
BulForum.com

съвет за видеокарта


minko_vm

Recommended Posts

значи средствата за видеокартата са 70-80лв макс

кажете коя от трите карти си заслужава да се взема

1 sapphire x1650 256mb ddr3

2palit 7300GT 256mb ddr3

3 palit 8500GT256mb ddr3

предварително благодаря а ако някой има друго предложение за друга карта но в рамките на 70-80лв нека да сподели

Link to comment
Share on other sites

айде и аз да използвам темата (дано колегата няма против).

 

вчера си цъках gta: san andreas на моят radeon 9550, ама от време на време ми забавяше, особено при големите мелета, и се изнервих нещо, та прегледах по фирмите разни карти за AGP (още съм на стария слот), които между другото все по-рядко могат да се срещнат в продажба.

набелязах си 2 карти:

 

XPert 7300GT 256MB DDR3 AGP - 103 лв. (ера)

PowerColor RADEON x1650Pro 256MB DDR2 AGP - 91 лв. (jar)

 

по принцип не съм много склонен да давам 100 лв. за карта и то за стария слот, но като си продам сегашната малко ще падна в цената :)

 

предполагам, че и с двете ще съм доста по-добре от сегашната и предполагам, че тази с ddr3 е по-добре, макар и 10 лв. отгоре :)

 

а, пуснах във форума и тема за втора ръка EN6600, та да видим дали ще изкочи някоe добро предложение

Link to comment
Share on other sites

По принцип не съм много запознат със самите видео карти, но за Palit и PowerColor мога да кажа, че процента такива карти, върнати с рекламации от клиентски машини (от предишната ми работа) никак не е малък...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
значи средствата за видеокартата са 70-80лв макс

кажете коя от трите карти си заслужава да се взема

1 sapphire x1650 256mb ddr3

2palit 7300GT 256mb ddr3

3 palit 8500GT256mb ddr3

предварително благодаря а ако някой има друго предложение за друга карта но в рамките на 70-80лв нека да сподели

В момента и аз търся видео до 60-70 лв.

Предложете нещо, моля - някой, който ги е следил напоследък, че трябва да я купувам пък нямам възможност сега да се ровя.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

айде да използвам пак тази тема.

 

един френд си взе монитор, който е с натив резолюция 1680x1050 и има DVI изход, но е с вградено видео ... аз му препоръчах да не го мъчи, а да вземе някакво до 70-80 лв.

та, какво бихте препоръчали като видео карта в този монитор ... хем да поддържа въпросната резолюция, хем да има DVI (тo май карта на PCI-E няма без DVI), хем да е що годе прилична за някоя игрица, примерно fifa09

 

благодаря предварително на отзовалите се.

 

аа, монитора му е SAMSUNG SM-T220HD

 

аз съм се спрял на това - ASUS EN7300GT SILENT/HTD/256M

Link to comment
Share on other sites

айде да използвам пак тази тема.

 

един френд си взе монитор, който е с натив резолюция 1680x1050 и има DVI изход, но е с вградено видео ... аз му препоръчах да не го мъчи, а да вземе някакво до 70-80 лв.

та, какво бихте препоръчали като видео карта в този монитор ... хем да поддържа въпросната резолюция, хем да има DVI (тo май карта на PCI-E няма без DVI), хем да е що годе прилична за някоя игрица, примерно fifa09

 

благодаря предварително на отзовалите се.

 

аа, монитора му е SAMSUNG SM-T220HD

 

аз съм се спрял на това - ASUS EN7300GT SILENT/HTD/256M

Аз съм с тази точно карта, и си поддържа даже 1920х1200 (макс.), няма грижи.

За последните игри да не се надява много, макар че с нея извъртях Цръсис на 1024х768, повечето неща на Low, 40% на Medium, с около 15-20 fps. Биваше.

Повечето игри са по-леки, така че за 80 лв карта си е нормално да не очаква много.

 

Аз съм доволен от картата, служи ми вярно вече повече от 1.5 г, като поспаднат, мисля една 9600ГТ да взема, че сега са с около 40-50 лв нагоре спрямо преди време.

Link to comment
Share on other sites

е, той не е геймър, пък и като знам какви старички игри има, все ще е доволен да поцъка и на тях, макар че се съмнявам ... на него му дай само футбол и залагания и не го мисли :lol:

последната фифичка, няква пуцалка и това е ... просто като гледах монитора с тази вградената, хич не бива.

 

а този видео карта на asus нали е 128 битовa?

 

... а иначе това, че е с пасивно охлаждане предимство ли е или недостатък?

Link to comment
Share on other sites

... а иначе това, че е с пасивно охлаждане предимство ли е или недостатък?

 

Ако е няма да оувърклоква - предимство (по-тихо е и няма допълнителен вентилатор да точи захранване),

ако ще оувърклоква - недостатък (пасивното охлаждане не може да устои на допълнителното нагряване).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...