Jump to content
BulForum.com

ISO-та на DVD филми


TED

Recommended Posts

Така се случи, че ми попаднаха десетина DVD-та от по 4.7ГБ с филми (сравнително нови), рипнах ги на ISO-та и се чудя дали някой ще ги иска на warez-a. На мен лично ми се е случвало приятелчета да ми искат филми за домашното DVD, та може да си ги дърпаме от тук а не да прекодираме. Много от филмите дето ги имам не са правени от DivX, а са си като оригиналните, с меню, субтитри на няколко езика и бонус сцени. Та въпроса е дали биха били полезни за някой тези неща????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Като видиш как липсва място и като сметнеш колко хора имат DVD писачки май ще си отговориш сам на въпроса.

 

Но все пак ще ти помогна с отговора: Дори и да ги иска някой би било глупаво да се хаби толкова много място по такъв начин.

Link to comment
Share on other sites

TED ripni gi ako ti se zanimava mesto da gi uploadvash kato DVD-ISO-ta verno che e zanimavka ama ako nqma kvo da praish deistvai ma nqma da e zle da napishesh i zaglaviqta vse pak de

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Филмите ги има на DivX във warez-a, не са супернови :) въпроса е дали има интерес да се качват и на ISO-та за DVD???

Az lichno bih iskal da ima takava sektsia i moga da doprinisa malko za neia obache naistina sa dosta obemisti :) 4,7 G na film : ) ako gi kachvame kato vob i ifo ste mogat i horata bez dvd-ta da gi gledat :))

 

Kakto si reshish :)

Az sam za

Link to comment
Share on other sites

Az se interesuvam ot dvd iso-ta na filmi...predpo4itam sam da si ripvam filmite ako shte gi ripvam, otdelno naistina spestqva vreme za dvd diskovete i ka4estveto e drugo. Nqma da e losho, da se po4ne da se ka4vat samo iso-ta, shtoto tiq dvd ripove sa si RIPs, a edin rip ne e tolkova dobar kolkoto e originala(za primer moje da se polzvat v slu4aq igrite).

Link to comment
Share on other sites

fen-a ot krai vreme si e s kofti speed kym nas, ne znam dali e v chastnost samo men(v koeto se symnqvam), no e taka :) q sq si predstavi s 2k edno dvd iso kak se tochi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Идеята за ISO на DVD-та е много добра. Аз нямам писачка но на мен целта ми е да го гледам а не "пека". Последното го казвам щото може да се гледат и без да са изпекани на DVD медия. Още повече бих се радвал на музика на ISO-та.

Link to comment
Share on other sites

Идеята за ISO на DVD-та е много добра. Аз нямам писачка но на мен целта ми е да го гледам а не "пека". Последното го казвам щото може да се гледат и без да са изпекани на DVD медия. Още повече бих се радвал на музика на ISO-та.

Да идеята може и да не е лоша, но определено вече стигнахме до решение в темата - аксо си я прочел цялата - че няма да се качват DVD-та при нас, защото и без това доста бързо успяваме да запълним мястото. Така че съжалявам - няма да може да се радваш на на музика на ISO-та и филмчета. ;)

Link to comment
Share on other sites

И на мен идеята ми харесва само дето недостатъка е че седя по 3 4 часа на ден.едно ISO и тва беше за деня.Как да си плащаш за по скъпата тарифа като и тази на която съм сега не мога да я използвам пълноценно.Съвсем по друг начин ще седи въпроса ако се вдигне локалния трафик към сайта.Дано има и други които мислят така.

Link to comment
Share on other sites

И на мен идеята ми харесва само дето недостатъка е че седя по 3 4 часа на ден.едно ISO и тва беше за деня.Как да си плащаш за по скъпата тарифа като и тази на която съм сега не мога да я използвам пълноценно.Съвсем по друг начин ще седи въпроса ако се вдигне локалния трафик към сайта.Дано има и други които мислят така.

Кои са тези торрент сайтове, където седят за сийдване само по "3 4 часа" на ден??? Защото аз виждам стандартно че ги оставят за сийд по 667 часа.

А колко до това дали да да вдигат локалният към сайта - ми за какво да ти го вдигат, като DVD-та на сървъра няма да се качват. Определено little Ви го каза най-добре, а и има голям избор с DVD-та.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам темата е започната преди почти година, оттогава нещата доста се промениха. Най-малкото, ДВД записвачките са поевтинели доста. Мен лично много ме радва да си свалям ДВД-та от торенти и да си ги бърн-вам. Каквото и да ми говорите, ДВД-качеството е нищо общо с тоя DivX. Другото преимущество е, че можеш да ги даваш на приятели без компютри и естествено, професионалния превод. Мисля, че може поне тестово да се пусне ДВД-Р секция, пък да се прецени според трафика струва ли си да се държи или не.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам темата е започната преди почти година, оттогава нещата доста се промениха. Най-малкото, ДВД записвачките са поевтинели доста. Мен лично много ме радва да си свалям ДВД-та от торенти и да си ги бърн-вам. Каквото и да ми говорите, ДВД-качеството е нищо общо с тоя DivX. Другото преимущество е, че можеш да ги даваш на приятели без компютри и естествено, професионалния превод. Мисля, че може поне тестово да се пусне ДВД-Р секция, пък да се прецени според трафика струва ли си да се държи или не.

Не виждам кой оспорва качеството или нещо от този род :confused мисля, че просто трябва да схванете, че НЯМА ДОСТАТАЧНО МЯСТО и плюс това от торент сайтовете ще го сваляш със същата скорост с която сваляш и от тук, няма смисъл да се получава доблиране след като това дисково пространство може да се използва за неща, които ги няма другаде или ако ги има са на място от което се свалят с много по малка скорост ;)

 

ПС:ако на някой му пречи това, че от торент-тите трябва и да се сийдва, а не само да се лийчва това вече си е само негов проблем :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ми някой по-горе каза, че било по-добре да се рипнат.

А скоростта от торент съвсем не е същата, от локалния е близо 50% по-бързо.

 

А защо като няма място, на страницата пише, че има свободни 1800ГБ?

Link to comment
Share on other sites

... Мен лично много ме радва да си свалям ДВД-та от торенти и да си ги бърн-вам. Каквото и да ми говорите, ДВД-качеството е нищо общо с тоя DivX. Другото преимущество е, че можеш да ги даваш на приятели без компютри и естествено, професионалния превод. Мисля, че може поне тестово да се пусне ДВД-Р секция, пък да се прецени според трафика струва ли си да се държи или не.

 

Да за качеството на изображението спор няма, но хайде сметни колко DivX/XviD филма се събират в местото, което ще заеме едно DVD R-че. И без това като се освободи място и веднага се оползотворява с нови неща - а като се пусне тестово DVD R секция и ще се стопи местото за ужасно кратко време. И после - ще се започне - "Защо не качите това", "защо не качите онова", "кога ще има място" и т.н.

В момента на всички ни скоростта към arenabg.torrents е много добра - там се качват много DVD R-ове, така че сваляйте ги от там и си ги давайте на приятелите, които са без компютри. Има и други торрент сайтове, но да не изпадам в такива подробности. А колкото до "професионалният превод" - хайде да не почваме тази тема, че имам едно списъче при мен с такива "професионални" преводи, които са достойни за Hall of shame - взети са от DVD-та.

Като гледам ти си си решил проблема, торрент сайтовете са известни така че мога да Ви пожелая безпроблемно ЛИЙЧВАНЕ! ;)

За свободно място на ФТП-то говорим, тотала си е тотал и какво за тези 1800GB да ги наблъскаме с 413 DVD R-а (защото толкова излизат) и после??? Колкото до скоростта на торрентите - ми то си зависи и от тарифата - аз както си свалям от warez.ru, така си лийчвам и от arenabg.torrents, torrentbits.org - ми какво да ти кажа - в момента свалям от там 1-ви сезон на "Карнавал" и си гледам цифрите - 89.3 КВ/s - това какво е? Защото за мен не е 50% от локалната скорост. На каква тарифа ли съм - на ТАЗИ!

 

~EDIT~

little: Ми на нас явно повече са ни отпуснали като спийд и за това теглим с теб с такава скорост. хи, хи, хи а за сийда си много прав. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...