Jump to content
BulForum.com

Жълта Лампа на Астра


Thief

Recommended Posts

Тоя уеекенд ще я водя на сервиз, но преди това нищо не ми пречи да постна тук. Проблема е, че чат пат ми светва жълта лампа на таблото - двигател със светкавица в него. Доста изчетох из нета, но нито едно смислено мнение нямаше. Лампата светва обикновено между 2-2.5 оборота и се изгасва когато подам газ в въпросните обороти. Над 2.5 просто си стой и някак автомобила губи мощност. Някакви идеи? Колата е Астра 99' 1.7 dti. Във форума на опел, така и не можах да се регна :wacko:

Link to comment
Share on other sites

На старите астри грешката можеше да се прочете и без диагностична апаратура. На тази не може. Трябва да отидеш в Opel и да минеш TECH2 диагностика...

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид в Стефанов ? Там няма ли да ми свалят главата от кръста ?

Като ми сменят маслото задължително минават със споменатия компютър. Води се TECH5. Взимат ми 5 лева. Не знам дали толкова е цената или заради маслото е по евтино.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно не ти зарежда алтернатора. Измери напрежението на клемите при спрян и работещ двигател. Ако няма разлика - алтернатора дава фира. Може да е реле-регулатора, четките или колектора. Или по някаква причина силовия кабел дава на корпус. Знам такъв случай - колата върви назад, а напред гасне; оказа се протрит силов кабел, който при потегляне напред се опира в двигателя, дава накъсо и срива компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид в Стефанов ? Там няма ли да ми свалят главата от кръста ?

 

За диагностиката няма да ти отрежат главата. След като установят какъв е проблема ги питаш колко ще струва отстраняването.

Link to comment
Share on other sites

ако въпросната лампичка ти свети постоянно до колкото съм запознат с това което четох из нета е смяна на ламбда сонда ... а тя е ... майка си и баща си ..... но иначе моята астра която беше минала през големи майстори (аман) от тогава почна да ми свети но само докато запаля и след това като дигна обороти на 1.5 изгаства ... забелязал съм и на всички който са на газчица им свети постоянно .....

също така лампата значи че има недоизгорени газове ... иначе аз бях минал през кастрола и ми изчистиха грешката от компютара но след това бях до стефанов да сменям охладителния модул и след това пак започна да свети .....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ми не че много разбирам сигурно пак ще се забавлявате с мен , но и при мен отвреме на време , когато е по студенко и двигателя е студен като запаля ми светва и почва да губи обороти .... Но аз смятам , че това е защото като карам постоянно на мн висока предавка с цел икономия .... някак си остават недоизгорени газове и колата почва да се дави и комютъра нещо си ебава майката ?!? Проблема при мен се решава на някой по прав път на 2-ра скорост натискам повечко газта до към 60 км малко да поработи на високи обороти и след тва 3-4 дена не ми светва ....

Може и да греша , но просто споделям мнение с цел ако бих могъл да помогна :punk :D :woot

Link to comment
Share on other sites

аз имам същия проблем на Вектрата и ми казаха че на ниските обороти не влиза достатъчно гориво и за това прави проблем, причина за това не знам! Тъй че приятелю ако ти кажат за какво става така пиши ми ЛС!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Лампата светва когато има проблем по двигателя.

кабели, свещи, ламбда, или датчици и др.

 

лампата на старите астри не святка от кабели и свещи , а само по датчици

на по-новите вече който са с 4-ри искрова бобина святка и заради нея, но се хваща прекъсване някой от цилиндрите, а не че свеща или кабела е за смяна

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...