Jump to content
BulForum.com

Wi-Fi


spot_ex

Recommended Posts

Всички са пощурели по безжичния интернет (Wi-Fi). В Пловдив почти всяко реномирано кафе предлага безплатен такъв, да не говорим колко още достъпни точки има. Когато си с лаптоп можеш да му се насладиш в цялата му прелест, въпросът е дали същото важи и за малкото дисплейче на телефона?

 

Та.. Има ли смисъл да се взима телефон с Wi-Fi ? Нека който притежава такъв смартфон да си каже мнението, плюсове, минуси. Чудя се дали да не си взема нещо от рода на Е61, Е65 или 9300i.. От доста време ми е гъдел, но се питам дали няма да ми омръзне още първата седмица.

 

:tongue

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам дали ще ти омръзне но имай предвид че батерията пада много бързо при използването на Wi-Fi. Имам Е61. И с GPRS пак пада бързо но не чак толкова.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично Wi-fi ми е удобен. На моя дисплей се вижда перфектно, дори и намален до толкова, че да трябва да се приближавам много близо до дисплея. Ти няма разбира се да го ползваш непрестанно за браузване. За свършване на някаква бърза работа получаване на информация или отбиване на време е просто перфектно. Тук обаче трябва ти да се замислиш дали на теб ще ти послужи или просто ще седи като функция.

 

Wi-fi при телефоните не е толкова силен като при лаптопите, затова можеш да имаш ядове с някои HotSpots. Примерно в Макалали, дори да е безпроблемно да се работи на лаптоп, с телефона имам проблеми и ту се появява, ту изчезва.

Link to comment
Share on other sites

Определено има смисъл и то голям,поне за мен.Едва ли ще си купя повече телефон без операционна система и Wi-fi...На моята Н95-ца основно ползвам нета за браузване,теглене на разни дребни файлове(че и по-големи,има сайтове на които има ''смачкани'' филмчета за смартове) гледане на клипчета от Тубата разговори през Скайп и ICQ,проверка на пощата...Освен това,може да се ползват и услугите на някой SIP доставчик,ако имате домашен безжичен рутер получавате домашен телефон за почти без пари,да не говорим че ако ви се налага да пътувате по света си е направо перфектно,избягвате скъпият роуминг на родните ни оператори B)

Link to comment
Share on other sites

..да не говорим че ако ви се налага да пътувате по света си е направо перфектно,избягвате скъпият роуминг на родните ни оператори B)

 

Как по-точно?

Link to comment
Share on other sites

Как по-точно?

 

Със Voip през WI-fi B) На Нокиа-та съм си инсталирал ФРИНГ с него като си закачен за хот спотче,си говориш безплатно през скайп,поддъража и SIP+още няколко месинджъра ;) Примерен вариант:избираш си SIP доставчик (ето ти един РЕСЕЛЪР ) харесваш си примерно ТОЗИ заради цената,която е обявена:Bulgaria(Landline)FREE,Bulgaria(Mobile)0.150/0.179 ,правиш си акаунт,зареждаш някаква дребна сума и си в джаза :) Говориш със стационарни телефони в Бг без пари,с мобилни за 0.36 ст,единственото ,което ти трябва е безплатна точка,а такива в Европа и у нас просто на корем...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

имам NOKIA N81 досега несъм имал проблем да прекъсва нет или нещо подобно ползвам го госта често стига на близо да има точка за достъп лесно се борави не е проблем малкия екран всичко е оптимизирано, теглят се песни клипове гледат се клипчета online от youtube без проблем и без да насича досега винаги съм ползвал телефон с операционна система и то все нокии много са добри а безжичния интернет е супер :punk

Link to comment
Share on other sites

Имам наблюдения върхи Н95 и IPhone. И на двата си има смисъл от интернета като от една страна на Н95 можеш да инсталнеш повече програми, но от друга на IPhone-a екрана ти дава голяма предимство, защото първо е по-голям, а второ много по-лесно се разглеждат страниците.

Link to comment
Share on other sites

Удобно, но с резолюция под тази на iPhone например е мъка... Върши работа от време на време, но не е ясно дали няма да ти омръзне за 1 седмица.

Link to comment
Share on other sites

имам NOKIA N81 досега несъм имал проблем да прекъсва нет или нещо подобно ползвам го госта често стига на близо да има точка за достъп лесно се борави не е проблем малкия екран всичко е оптимизирано, теглят се песни клипове гледат се клипчета online от youtube без проблем и без да насича досега винаги съм ползвал телефон с операционна система и то все нокии много са добри а безжичния интернет е супер :punk

 

Как гледаш YouTube клипчета по-точно? Директно или със софтуер?

Link to comment
Share on other sites

Как гледаш YouTube клипчета по-точно? Директно или със софтуер?

Новия firmware трябва да поддържа гледане на такъв тип клипчета, поне на н82 е така ... Инак за wi - fi то много ясно че си заслужава особено ако си ползваш телефона за работа а не за гъзи бъзи ..

Link to comment
Share on other sites

Випроса ми е много тъп,ама ще го задам.Може ли с GSM c Wi-Fi ако си в някое село близо до сървър където има интернет,да хванеш Wi-Fi.И някой знае ли в Тракия дали може да се хване?

Link to comment
Share on other sites

Може ли с GSM c Wi-Fi ако си в някое село близо до сървър където има интернет,да хванеш Wi-Fi.И някой знае ли в Тракия дали може да се хване?

Ако има безжичен рутер и е оставен незащитен или има аксес пойнт ,може без проблем.За Тракия а и в други квартали хващам некриптирани мрежи,някои с доста прилична скорост :-) Куриоза при мен е,че през мрежата на съседа дърпам торенти с Нокиа-та с по-висока скорост отколкото през домашния нет :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...