Jump to content
BulForum.com

Десен волан ! ?


ByByy

Recommended Posts

Чудя се ... и само един и същ въпрос ми се върти в главата! Може да си докарам от Лондон една Мазда 323 F 96 год. , но е с десен волан ! Та въпроса ми е .. мога ли да обърна волана.. и по какъв начин !

 

Незнам колко е смислено тва което мисля .. но ще споделя... ! Със смяна на рейката и табло .. и работа по купето .. възможно ли е ... ?

Link to comment
Share on other sites

Това е добър вариант наистина.

 

Иначе цената за обръщане на волана варира от 1000+ лв. нагоре така че прави си сметката дали не ти излиза по-евтино направо да си е вземеш с ляв волан колата.

Link to comment
Share on other sites

Иначе цената за обръщане на волана варира от 1000+ лв. нагоре.

 

Е може и да си кара така без да се набутва, при изпреварване малко ще се накланя наляво, като жираф и най много да го заболи вратъ. mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Link to comment
Share on other sites

така няма да може и да вижда с колко кара изобщо цялото табло наистина не ти е работа тва ми изглежда като снимка качена за ташак

Е ти ся пък ,кво толкова ша гледаш в тва табло mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif плюс тва съм предложил оптимален вариант при, който можеш да си върнеш волана пак у десно и кеф ти да караш в Пловдив, кеф ти в Лондон mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Link to comment
Share on other sites

Тва с тая лента ми изглежда жив ташак. :blink: Най-много да се отрепеш някъде с такова. :ghost

edit:ремък ок

Link to comment
Share on other sites

Тва с тая лента ми изглежда жив ташак. :blink: Най-много да се отрепеш някъде с такова. :ghost

 

Къде ги видя тея ленти бре човек?На това някой му викат "ремъчна предавка" с "ремък".

Link to comment
Share on other sites

Чудя се ... и само един и същ въпрос ми се върти в главата! Може да си докарам от Лондон една Мазда 323 F 96 год. , но е с десен волан ! Та въпроса ми е .. мога ли да обърна волана.. и по какъв начин !

 

Незнам колко е смислено тва което мисля .. но ще споделя... ! Със смяна на рейката и табло .. и работа по купето .. възможно ли е ... ?

Преди време и аз се чудих и рових в интернет за обръщане на волан ,накратко не си заслужава.В един форум хора които имат сервиз проклинаха деня в който се бяха захванали с една такава таратайка много време и средства отнема ,а и излиза малко скъпо ако намериш кой да ти я свърши тази работа. Тези хора описваха проблеми при дъжд и ако колата има защити (аирбеци и други разни ) то ги губиш просто никой не му се занимава да ги настройва или нещо от този род .И накрая като се разровиш в мобиле.бг разбираш че можеш да си купиш такава таратайка някъде из България и то с нормален волан.Ай чао :punk

Link to comment
Share on other sites

Един от най-добрите ми приятели кара кола с десен волан в Пловдив. Но той е просто откачен и ако има и по средата волан пак ще може да я кара колата. АЗ - абсурд.. иначе колите в англия са евтини та чак безбожно! А с ляв волан са по-скъпи и от БГ дори. Това е по мой наблюдения и негови думи ;)

 

Моя съвет към теб е да или си взимаш с десен и се приспособяваш или просто от друга държава.

Link to comment
Share on other sites

За 1000 лв може да му я направат на фотошопа да види как ще изглежда колата с десен волан. Тва е. Няма майстор който ще се захване с такова нещо за по малко от 2к ,просто работата е много. Сменя се цялото табло (от друга кола с десен), рейка , педали ,дори и корите на страничните врати. Брачет ми вакара един Хюндай от Англия за 400 паунда го беше зел 140коня супер запазен. За такава кола съм навит да дам още 2000 да и сменат волана. Иначе няма смисал ако не си на далавера.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се как са разположените скоростите на колите с десен волан? Имам предвид какво трябва да е положението на скоростния лост за определените предавки? Ако и това е на обратно още една причина да не си купиш кола с десен волан.

Link to comment
Share on other sites

Видене, написах 1000+ (плюс) не случайно защото зависи от колата.Наскоро сменяха волана на едно Ауди А6 на братовчедката за 1800 лв го направиха.1600 паунда го бяха купили от Англия, така че Аудито реално излезе доста евтино.За това казах на човека да си направи сметката :)

 

Иначе скоростите са си по един и същ начин разположени.Няма разлика дали е десен или ляв волан.

Link to comment
Share on other sites

по принцип хората които продават коли с десен волан излизат с тая оферта за 1000-1500лв ще е нова та така един като го чуе това почва да го распространява и накрая става като директен отговор .

според мене тия с колите с десен волан трябва да ги махнат съвсем скоро един овчар с S kласа с десен волан щеше да ме отнесе щото не е както да караш с ляв волан .......

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията... !

 

Ами .. колата ми излиза .. чисто 1200 лева с докарването .. и говорим за Мазда 323 F BA v6 I 99 год. !!! Направете си сметка ! :)

Link to comment
Share on other sites

96 или 99?

@тхе–алиен А как ще изпреварваш?

То зависи и къде ще я кара, ако е за в града или до София не виждам проблем... Щом му е на сметка. Смяната просто не си струва.

Link to comment
Share on other sites

Mразя от дъното на душата си дясния волан .. и обратното (Английското) движение !!!

 

99 година е тази ... ако е нещо от сорта на 1000-1300 лв... бих се прежалил .. все пак .. тая кола в БГ .. струва поне едно 6-7000 лв ... която е на 140000 км - Като тази !

Link to comment
Share on other sites

Няма нещо, с което да не може да свикнеш, но ако мислиш да седиш само с тази кола, иначе не... В началото по-внимателно и така.

 

карах миникурпър на 1 приятел каквото и да ми говорите не е до свикване няма как да караш нормално в нашето движение с десен волан карал съм достатъчно за да се убедя

 

Благодаря за информацията... !

 

Ами .. колата ми излиза .. чисто 1200 лева с докарването .. и говорим за Мазда 323 F BA v6 I 99 год. !!! Направете си сметка ! :)

 

затова хората са казали простирай се според възможностите си , като не можеш да караш такава кола нма да я караш , ако не правите проблем всичките с "дясни" разбирания за движението ок ама не е така :sick

Link to comment
Share on other sites

Пълна простотия е да караш с десен волан ! За 2-3к лева рискуваш ОЩЕ повече да се утрепеш, че и някой друг да завлечеш. Купи си каквото моеш с ляв волан и не се занимавай с глупости. За обръщане същата кола ударена, табло, рейка, педали, кори и някой майстор с бели коси...Не стига, че е ужас по пътищата ми и се навъдиха хиляди икономични гурбетчии, където нищо не виждат, като изперварват..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...