Jump to content
BulForum.com

мнение за цифрова камера


Grosmaster

Recommended Posts

Sony имам вече 2 години и прави СУПЕР снимки!Моя модел е DSC-H1 и много му се кефя!

Link to comment
Share on other sites

Sony имам вече 2 години и прави СУПЕР снимки!Моя модел е DSC-H1 и много му се кефя!

Имам чувството, че човекът пита за камери, а не за фотоапарати. ;)

Link to comment
Share on other sites

Полупрофесионална ( като на sek800 ) или любителска ти трябва ?

 

Не знам какво разбираш под полупрофесионална и даваш пример SE K800 :blink:

Ако е за снимка от телефон, имам си и бих казал че снима доста добре, но в някой моменти не се справя добре. Затова си търся нещо полу професионално в този ценови клас ;)

Link to comment
Share on other sites

Полупрофесионална ( като на sek800 ) или любителска ти трябва ?

 

Не бих нарекъл Sony H1 "Полу-професионална" камера.

 

Не знам какво разбираш под полупрофесионална и даваш пример SE K800 :blink:

Ако е за снимка от телефон, имам си и бих казал че снима доста добре, но в някой моменти не се справя добре. Затова си търся нещо полу професионално в този ценови клас ;)

 

Не SE K800, a sek800. Ника на човека дал първото мнение в темата ти. А ти какво разбираш под полу-професионален апарат?

 

Защото на мен лично снимките на H1 не ми харесват ама изобщо.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка какво се търси-камера,апарат или нещо друго?Има една доста изчерпателна тема,която е само за фотоапарати.И кажи все пак конкретни модели и за какво ще се ползва най-често.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Panasonic Pentax Ползвал съм двете марки и съм доволен от тях .

За нещо евтино бих ти препоръчал Pentax S60 , а ако ти се дават повечко парички Panasonic . Модела на Панасоника не мога да се сетя . Като го намеря ще ти дам да го видиш .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И аз смятам да взимам камера до към 500 лв , трябва ми нещо компактно , за любителски кадри , по възможност с литиево-йонна батерия и вграден хард диск . Мнения по въпроса ?

Link to comment
Share on other sites

500лв с хард диск? Ако намериш такова нещо на Sony или Canon прати ми едно съобщение с името на магазина и до кога продължава промоцията. По принцип Sony камерите са малко по добри от Canon обаче много зависи от парите. Иначе Sony сравнена с каквото и да е друго Sony печели заради NightShot или каквото там го наричат и качеството на картианата при ниска светлина като например снимане във стая при изкуствено осветление.

 

А що се отнася до батериите всички камери идват със литиева батерия. Обикновенно нова батерия е към 100 евро и доста хора си взимат 2ра защото батерията ти изкарва около час и половина макс. Ако си на почивка някъде и ти свърши батерията много ще се ядосваш.

 

Ако е камера за нисък бюджет стой далече от такива с вградени хард дискове. Да супер е с хард диска обаче за да е ниска чената се правят компромиси с качеството на оптиката и съответно картината е значително по лоша. А и това че записва на касета далеч не означава че ще си пускаш филмичетата от касетата. Възможно е обаче обикновенно се прехвърлят на компютъра и после ги записваш на DVD или какво ти трябва. А да трансфера е почти винаги през firewire така че ако имаш някое евтино гаражно компютърче може да трабва да дадеш и пари за карта. Обаче при MiniDV определено не ти трябва камера със USB връзка. Не е стабилна и често изпускат кадри или най малкото трансфера е със намалена скорост ( изкуствено ) за да няма изпускане на кадри.

Link to comment
Share on other sites

Окей , явно няма да е с хард диск :) Все пак модел и откъде да закупя ?

А на ко да е - DVD или касета?

Link to comment
Share on other sites

На касета е по-качествено по принцип (заради DV-то), но недостатъците на лентата с търсене, пренавиване, прехвърляне и т.н. всеки ги знае.

На DVD (пак по принцип) записът е "по-некачествен" спрямо този на DV...заради компресията, но пък предимствата на това да си изкараш DVD-RW-то и направо да го гледаш на компа или DVD плеъра...не е за пренебрегване. А и т.нар. "по-лошо качество" е относително понятие, защото 10Mbps не е никак малка стойност.

 

Така че всичко е въпрос на предпочитания. :)

Link to comment
Share on other sites

тук -сони

 

 

тук канон

 

Лична на мен сонито ми харесва повече.Ама май и двете нямат 16:9.Моята дъртата има,тия не.

Link to comment
Share on other sites

Така като погледнах Сонито видях ,че има 16:9 режим (не ,че е от кой знае какво значение ) . Малко ме притеснява тази DV касетка , по принцип колко часа може да се запишат върху нея и лесно ли се прехвърлят записите върху pc или има някакъв енкодинг ... Мерси за отговорите , полезни са :)

Link to comment
Share on other sites

Така като погледнах Сонито видях ,че има 16:9 режим (не ,че е от кой знае какво значение ) . Малко ме притеснява тази DV касетка , по принцип колко часа може да се запишат върху нея и лесно ли се прехвърлят записите върху pc или има някакъв енкодинг ... Мерси за отговорите , полезни са :)

Ами няма закакво да те притеснява,щото е мини дв.Моята е диджитал 8 и вече мн.трудно намирам такива.Върху нея се записват 60 и 90 мин.(зависи от касетата и режима.На по-смотано качество могат и 140 мин.)За да сваляш от камерата има юсб и ДВ(което се купува отделно мисля и иска 1394 порт.)Мисля,че има и докинг станции за тази камера.Ако има още нещо-питай.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Така като погледнах Сонито видях ,че има 16:9 режим (не ,че е от кой знае какво значение ) . Малко ме притеснява тази DV касетка , по принцип колко часа може да се запишат върху нея и лесно ли се прехвърлят записите върху pc или има някакъв енкодинг ... Мерси за отговорите , полезни са :)

 

 

Записва 60 или 90 минути с по-висока компресия. Ако търсиш качество - mini DV.

Записващите на HDD или карта памет или директно на DVD са с по-лошо качество.

Наистина не е съвсем удобно да сваляш видеото през Fire Wire ( iLink), но ако смяташ да си събираш няколко записа и да ги монтираш дори ще е по-сложно от mini DVD да ги рипваш и после обработваш.

Аз съм за mini DV. Имах такава камера и следващата ми също ще е с mini DV касета.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...