Jump to content
BulForum.com

ConQUIZtador


Белов

Recommended Posts

Някой направи ли му впечатление колко много объркани въпроси има? Аз лично попаднах поне на 3, като най-стряскащ беше този, че в Европа имало 4 полуострова... Аз колкото и да ги броя ( поне тези, които не са петънца на картата), ги изкарвам 7.

Writer4e, имаше и по-фрапантни случаи... Един смяташе, че Сащ напада Виетнам през 1994. Или пък, че поредния номер на хлора е 109 ( от 108 елемента :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply
Някой направи ли му впечатление колко много объркани въпроси има? Аз лично попаднах поне на 3, като най-стряскащ беше този, че в Европа имало 4 полуострова... Аз колкото и да ги броя ( поне тези, които не са петънца на картата), ги изкарвам 7.

 

Скандинавски, Балкански, Пиринейски, Апенински... аз само тия знам, другите кои са? :)

Link to comment
Share on other sites

Поне още 2... 3, ако реша да се заяждам...

Кримски, Ютландския ( полустровът, на който се намира Дания )

 

eumapeuropedr5.jpg

 

Оня горе, където е Мурманск не знам как се казва, ама ако излезе част от Скандинавския ( почти сигурно, че не е ), съм се подготвил с оня във Франция. Не знам как се казва, там по принцип е областта Бретон, предполагам ,че Бретонски полуостров ще се нарече xD.

 

Едит: Полуостровът горе, където е Мурманск се нарича Кола.

Link to comment
Share on other sites

Явно имат предвид най-големите, а не всеки 10 метров "полуостров".

 

К'во най-големите? Тея да не би да са малки. Да си зададат коректно въпроса. Ако беше: Колко са полуостровите в Европа с площ над 150 000 кв. км, да, ама те са написали: Колко полуострова има в Европа...

Забавна работа...

Link to comment
Share on other sites

Отвори един учебник по география и виж как ги дават, тогава се оплаквай. 4 са най-големите, те се изучават предимно.

Балканският, Апенинският, Пиренейският и Скандинавският полуостров.

 

Това горе дето си го заградил е част от Скандинавския.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Fennoscandia.png

Link to comment
Share on other sites

Отвори един учебник по география и виж как ги дават, тогава се оплаквай. 4 са най-големите, те се изучават предимно.

Балканският, Апенинският, Пиренейският и Скандинавският полуостров.

 

Това горе дето си го заградил е част от Скандинавския.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Fennoscandia.png

 

Сигурно и Крим и Ютланд са част от Скандинавия... За всеки случай "големите" не са 4... Не говоря за някви плюнки на картата. Говоря за такива, които наистина не трябва да си баш географик за да ги откриеш.

Link to comment
Share on other sites

Ами отвори един учебник де. Дават ги четирите най-големи. Това са. Въпросът е келяво написан, но какво да се прави.

Първите четири по големина са тези и това е, не виждам какво неясно има. Това, че има и други големи полуострови каква връзка има? Щом не са по-големи от първите четири какво ги смяташ изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Щом не са по-големи от първите четири какво ги смяташ изобщо?

Със същия успех мога да кажа, че са 2, защото "щом не са по-големи от първите 2, кво ги броя?".

Както и да е , няма да споря, просто се издразних на тъпотиите им.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да те дразня и да се заяждам, но с този спор точно тук, нали се сещаш, че нещо повече от това да идеш да се снимаш не може да направиш?Вероятно е трябвало да се уточни критерия за обозначаването на дадена територия като полуостров...пък и нали това е просто игра, хора са я правили, стават грешки.

 

За да не съм напълно офф, пробвах я ама иска време човек да се занимава пък то все е кът.

Link to comment
Share on other sites

Докато спорите, вече съм горд притежател на Кръст със зелен диамант по средата с ТСИ 7870 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Усетих какво е да играеш срещу хора с над 1000 игри... :wacko: Знаят над 90% от въпросите :blink:

 

Днес и аз се уверих в това, но за мой късмет имах голям късмет и победих един с 1250 игри някъде. Въпреки, че беше доста трудно. В последната битка аз нападам последен и имам само 2 спечелени провинции - пълен аутсайдер. Нападам отчаяно втория в класирането в централната и го побеждавам. :) Та с тая победа си постигнах 7-мата звезда от 8 изиграни игри днес. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Освен пак да се изфукам с ТСИ 7171 и 23-то място в генералната класация :)

 

Днес разбрах, че четирите от първите пет места в класацията са никове на един и същи човек :blink:

Лудница.

Link to comment
Share on other sites

Тъпо е, че могат да си правят много акаунти и сега някви дето нямат и една игра ги слага с мен и знаят всичко и реагират супер бързо. То аз не съм чак толкова тъп, но в самото начало бях супер лагав в реакциите си докато свикна. Писна ми от пубери дето играят, за да са първи в разни безсмислени класации.

 

Иначе вчера имаше въпрос за кой цар е бил владетел в края на първото българско царство и кога е било това и отговора на един свежар беше около 1950та.

Link to comment
Share on other sites

11042973yx7.th.jpg

 

Нещо интересно, което забелязах днес. Първата графа са игрите, след това брой победи, равни, загуби и най-накрая коефициент. Интересно е да се отбележи съотношението победи/загуби. Поразяващо! :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

паляци, играете ли още.. :bgrin:

 

behold... Yorikkk the CONQUEROR.. !!! :D

 

38 битки... EPIC... цялата игра продължи поне 40 минути

 

clipboard01ed.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...