Jump to content
BulForum.com

http://iptv.bg в Пловдив ???


Recommended Posts

Хайде някой да каже има ли доставчик в пловдив имащ намерение да плати и да бъде включен в листата на iptv.bg че да можем най-накрая и ние пловдивчни да гледаме tv online като хората а да не се мъчим с някакви измислени сайтове?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Хайде някой да каже има ли доставчик в пловдив имащ намерение да плати и да бъде включен в листата на iptv.bg че да можем най-накрая и ние пловдивчни да гледаме tv online като хората а да не се мъчим с някакви измислени сайтове?

До колкото съм запознат майче МаксТелеком предлагат такова нещо. Но от самите тях като ISP нямам впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Хайде някой да каже има ли доставчик в пловдив имащ намерение да плати и да бъде включен в листата на iptv.bg че да можем най-накрая и ние пловдивчни да гледаме tv online като хората а да не се мъчим с някакви измислени сайтове?

 

За iptv.bg незнам, но аз съм много доволен от http://www.neterra.tv

По пътя на логиката за да се гледа качествена телевизия и то Online ти трябва добър интернет.Незнам кое ИСП ще си навлече на главата главоболието което ще се получи когато от да кажем при 10000 клиента на ИСП-то 100 от тях гледат телевизия и "изяждат" трафик за 1000 :)

Link to comment
Share on other sites

За iptv.bg незнам, но аз съм много доволен от http://www.neterra.tv

По пътя на логиката за да се гледа качествена телевизия и то Online ти трябва добър интернет.Незнам кое ИСП ще си навлече на главата главоболието което ще се получи когато от да кажем при 10000 клиента на ИСП-то 100 от тях гледат телевизия и "изяждат" трафик за 1000 :)

То пък щото торентите не харчат трафик на 100%..

Една телевизия даже точи по-малко трафик на една конекция (предполагам).

Въпросът е в таксите и хардуера, защото един ISP за да предложи услугата, трябва да инсталира оборудване, да го поддържа, и се плаща на доставчика. Това може да доведе до качване на таксите.

И аз се интересувах преди време, но осъзнах, че това не ми е нужно чак толкова, по-важното е нета да е добър.

Link to comment
Share on other sites

То пък щото торентите не харчат трафик на 100%..

Една телевизия даже точи по-малко трафик на една конекция (предполагам).

Въпросът е в таксите и хардуера, защото един ISP за да предложи услугата, трябва да инсталира оборудване, да го поддържа, и се плаща на доставчика. Това може да доведе до качване на таксите.

И аз се интересувах преди време, но осъзнах, че това не ми е нужно чак толкова, по-важното е нета да е добър.

 

Да ама тебе нете бърка дали дърпаш торент файл с 100 или с 300к, защото все някога ще се изтегли, докато телевизията ще я бърка дали скороста ти е 100 или 300.

Link to comment
Share on other sites

Да ама тебе нете бърка дали дърпаш торент файл с 100 или с 300к, защото все някога ще се изтегли, докато телевизията ще я бърка дали скороста ти е 100 или 300.

Така е. Макар че каква е връзката с казаното от мен?

Колко трафик точи една телевизия? Доколкото знам на средно качество са нужни към 500кбита, а за високо към 1 мбит или нещо такова.

Освен ако човек не е на село, или на БТК (или на ЕК :lol: ), тези изисквания са далеч под предлаганото като скорости от доставчиците.

Аз като пусна няколко торента, обикновено се правят 100-200 конекции и се оползотворява даунлоуда на максимум (примерно 16 мбита, което е макс. на моята тарифа).

 

Edit: Midex, поне се подписвай бе, като едитваш в синьо :lol:

..p.s. високото качество на IPTV.bg e 2106kbyte/s => 260 kbyte/s..

:laughing:

Сериозно, дори 2 мбита е далеч от капацитета.

Link to comment
Share on other sites

За Пловдив незнам кой предлага онлайн тв, но до сега не съм виждал TV Tuner, който да докара качеството на картината на iptv.bg ... Няма такова качество! На Megalan съм и всичко си върви като пушка...(15лв 6 MByte/s BG :lol: т.е. = 50mbit/s) Знам че за Пазарджик CityLan също са към Iptv.bg !

 

p.s. високото качество на IPTV.bg e 2106kbyte/s => 260 kbyte/s

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Това което предлага нетера е почти нищо , доста време и аз от няма накъде ползвах нетерата , но след като дори бтв уж си пуснаха собствено онлайн излъчване няма смисъл и от нетерата , ограничена нова тв и още малко глупости,bgtelevizor също можеше да се посещева като компросмисен вариант но и той вече е платен. А колкото до трансфера които е нужен за online tv бих казъл че за скоростите с които разполагаме повечето тук във форума няма да го усетим дори.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...