Jump to content
BulForum.com

Пълнене на фреон?


DON_CHEFO

Recommended Posts

Чефо де що е за автоклиматик - отиваш при Коцето - преди бариерата на ВиК портала вдясно - все напред в дъното - тия момчета разбират много

И аз имам желание да направя преглед и евентуално допълване на климатика, пък и гледам много хора са доволни от тях, та въпроса ми е - събота работят ли тези момчета и имат ли някакъв телефон за връзка ? Че има голяма вероятност да се замотам из тези улички какъвто съм заплес ... :unsure:

Благодаря предварително на отзовалите се :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ходих в Импас 56 в новата им база и съм много доволен.

 

В момента са на Кукленско Шосе 12. Това се намира по Кукленско шосе преди фирма Александрис и новата бензиностанция Еко има една уличка в дясно.Влиза се там и последната постройка в ляво.Казваш за какво отиваш влизаш в халето, което е цялото климатизирано и ти оправят колата :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имах фреон и климатика ми работеше.Източиха ми старият фреон, махнаха старото масло, претеглиха какво количество е.Доляха ми старият + липсващото количество, сложиха ми ново масло + оцветител за проверка на течове за всеки случай.Сега трябва да ида тея дни да проверят има ли оцветено някъде ако има теч.Всичко това 67 лв.

 

Някой ако се чуди кво е тва масло ще му кажа.В сиситемата освен фреон има и масло за компресора.Не е достатъчно както практикуват някой само по налягане да доливат фреон "колкото си дръпне".Това масло се сменя както и на двигателя се сменя. Трябва през 2 3 години ако няма течове да се точи фреона, да се сменя маслото и пак да се пълни. Като процедурата ако всичко е в ред не е повече от 50-на лв.

Link to comment
Share on other sites

Моля :)

 

Иначе аз щях да ходя при тези на "В и К" то ама от другаде ми казаха, че има недоволни.За това отидох в Импас 56 и за сега съм много доволен.Много добра база са направили сега имат и доста машинки.Даже имаха някви нови напълно автоматизирани.Само се закачат маркучите и му се задава Марка,Модел и Година на автомобила.После машината прави всичко и вади отчет.

Link to comment
Share on other sites

Аз ходих в Импас 56 в новата им база и съм много доволен.

 

В момента са на Кукленско Шосе 12. Това се намира по Кукленско шосе преди фирма Александрис и новата бензиностанция Еко има една уличка в дясно.Влиза се там и последната постройка в ляво.Казваш за какво отиваш влизаш в халето, което е цялото климатизирано и ти оправят колата :)

Ей жив и здрав да си! И на близичко до моята работа. :bowdown: Направо бих те почерпил за такава информация.

Link to comment
Share on other sites

Ей жив и здрав да си! И на близичко до моята работа. :bowdown: Направо бих те почерпил за такава информация.

 

Мерси много. :) Нали за това е форума да помагаме с каквото може :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Хвърлих едно око на темата, но все пак да питам за актуално инфо. Трябват ми КАДЪРНИ хора, които да разберат къде изчезва фреона. До сега 2-места => 2 неуспеха... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един проблем с климатика, да препоръчате някъде да ида... Когато навън е бая топличко и има яко слънце, почва да духа топло и колата започва да прегрява... Иначе, извънградско си духа добре, когато е студено (вечер/сутрин) пак си духа добре...

Link to comment
Share on other sites

Хвърлих едно око на темата, но все пак да питам за актуално инфо. Трябват ми КАДЪРНИ хора, които да разберат къде изчезва фреона. До сега 2-места => 2 неуспеха... :angry:

Каква ти е колата, за колко време губи фреона и до каква степен ?

 

Аз имам един проблем с климатика, да препоръчате някъде да ида... Когато навън е бая топличко и има яко слънце, почва да духа топло и колата започва да прегрява... Иначе, извънградско си духа добре, когато е студено (вечер/сутрин) пак си духа добре...

Провери си дали ти работят степените на вентилатора (на радиатора), ако си с два - виж дали и двата работят! Също така провери дали не ти е затлачен с мръсотиа и насекоми кондензатора (радиатора на климатика), провери и дали между двата радиатора не се е събрал много боклук.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...