Jump to content
BulForum.com

Фарове


Psihara^^

Recommended Posts

Искам да сложа ксенони на 1 ауди Б4. И по - конктрено H4 биксенон. Къде мога да го направя. (Искам и да ги купя от мястото) Или ми кажете къде мога да ги купя и къде да ида, да ми ги сложат. И естествено, ако това не ми правилен избор - какви да взема?

Link to comment
Share on other sites

В тунинг.бг - форума има няколко човека , които се занимават с това. "Ме4окух" е от Пловдив и извършва продажба и монтаж. Там във форума има голяма важна тема за това , заедно със координати и т.н. Ако искаш там поразгледай :)

Link to comment
Share on other sites

В тунинг.бг - форума има няколко човека , които се занимават с това. "Ме4окух" е от Пловдив и извършва продажба и монтаж. Там във форума има голяма важна тема за това , заедно със координати и т.н. Ако искаш там поразгледай :)

Да де то това май е същият човек :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да сложа ксенони на 1 ауди Б4. И по - конктрено H4 биксенон. Къде мога да го направя. (Искам и да ги купя от мястото) Или ми кажете къде мога да ги купя и къде да ида, да ми ги сложат. И естествено, ако това не ми правилен избор - какви да взема?

 

Съветвам те да прочетеш малко по форумите за въпросните ксенони и тогава да си прецениш дали с струва или не ;)

Link to comment
Share on other sites

Много по-прозаичен въпрос за фарове имам аз.Къде могат да ти направят "ал-нещо-си баня" на тялото на фара, когато е прегоряла вътрешната му част.Забравил съм как се казва просеца нещо с "ал" и "баня" е...фара след това от вътре си става пак лъскавичък и си отразява както трябва.Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Много по-прозаичен въпрос за фарове имам аз.Къде могат да ти направят "ал-нещо-си баня" на тялото на фара, когато е прегоряла вътрешната му част.Забравил съм как се казва просеца нещо с "ал" и "баня" е...фара след това от вътре си става пак лъскавичък и си отразява както трябва.Идеи?

 

Искаш да кажеш хромиране ;)

Link to comment
Share on other sites

Ахм.Та къде се прави това?Интересува ме за на един приятел 405-цата.

 

Знам завод в Пазарджик за такива неща и доста добре бачкат пичовете, но и тук в Пловдив съм чувал че има, ама къде е ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Съветвам те да прочетеш малко по форумите за въпросните ксенони и тогава да си прецениш дали с струва или не ;)

 

Ми по принцпи си струва. Поне на снимката на една и съща кола от едно и също растояние, с ксенона се вижда много по-добре. Не е само до гъзарийката. В и-бей не са много скъпи, но всеки вика, че са китайски боклуци и въпроса е колко време ще издържат :(. Иначе Хелла и Филипс са цифра, а за биксенона още повече. Иначе и "ангелските очи" е много гот :)

Link to comment
Share on other sites

Struva si za teb, a za toq sreshtu teb deto sled kato se razminete sanuva beli kragove dali si struva. Mislete malko i za otsanalite na pytq. Osven tova utre kato vidqt v parlamenta che u evropata imalo zabrana na taralqsnici ot 80ta godina da se slagat ksenoni shte vi se prireve ot globi.

Link to comment
Share on other sites

А бе, като чета горните мнения и си мисля - Никой ли не е чувал, че фаровете могат и да се настройват? Според мен не е кой знае каква философия да си регулираш фара, за да осветява толкова високо, колкото да не пречи на другите. Което няма нищо общо с това да имаш по-плътен и бял светлинен сноп в осветения участък. За ксеноновите крушки става въпрос. Явно малко хора го правят, при това не само с ксенонови крушки -спокойно могат да те заслепят и с нормални!

И не е задължително фаровете да са с лупи, за да се с ксенонови крушки, както и нищо не пречи на фарове с лупи да има обикновени халогенки. Едното няма нищо общо с другото. Разгледайте няколко автомобила с фабрични фарове от всеки тип и ще се убедите!

Link to comment
Share on other sites

А бе, като чета горните мнения и си мисля - Никой ли не е чувал, че фаровете могат и да се настройват? Според мен не е кой знае каква философия да си регулираш фара, за да осветява толкова високо, колкото да не пречи на другите. Което няма нищо общо с това да имаш по-плътен и бял светлинен сноп в осветения участък. За ксеноновите крушки става въпрос. Явно малко хора го правят, при това не само с ксенонови крушки -спокойно могат да те заслепят и с нормални!

И не е задължително фаровете да са с лупи, за да се с ксенонови крушки, както и нищо не пречи на фарове с лупи да има обикновени халогенки. Едното няма нищо общо с другото. Разгледайте няколко автомобила с фабрични фарове от всеки тип и ще се убедите!

 

Светлината се разпръсква стабилно, колкото и да ги настройваш пак е гадно. Най-малкото трябва да имаш система за почистване на фаровете, като се лепне малко кал на фара и става още по-гадно. Ама всеки си мери културата и сам си преценява пука ли му за другите или не. Като искаш кола с ксенон - ами купи си кола с ксенон, ама струва пари, друго си е китайското за 200 лева, пък другите да го духат.

Link to comment
Share on other sites

Е какво пречи да си сложиш ксенон за 200лв?Не всеки има по 40 000 лв,че да си купи нова кола,която да има.А и това дали заслепява си зависи и от настройката на фаровете.И аз се дразня някоя S класа като ми блесне насреща,ама това не е причина да я смени,нали. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като искаш кола с ксенон - ами купи си кола с ксенон, ама струва пари, друго си е китайското за 200 лева, пък другите да го духат.

 

Да, наистина, забравих, че в този форум потребителите така правят! Предлагам да се закрият подфоруми от рода на "хардуер", "софтуер", та и "автомобили" даже, щото при всеки възникнал проблем дежурният отговор може да е "купи си нов". И без това като ми забие компютъра и си го сменям, като ми изскочи син екран, също. Що да не си сменям и колата, като се изцапа -не се бях сетил! А като искам кола с по-лъскави джанти да сменям ли колата или може само джантите? Току виж новите се оказали опасни за някого.

Значи тези с новите коли са по-културни, а?

А на насрещните може да им е гадно по много параграфи -това че си с нова кола, че си с по-хубава кола, че си с по-голяма кола, че си с по-русо гадже в колата и пр. На мен кат ми е гадно, някой пита ли ме що?

Link to comment
Share on other sites

От там:

EAGLEYE.

Корейската фирма е водещ производител на XENON в света, и е с най-голям пазарен дял в Азия, Австралия и Близкия изток.

От 5 години EAGLEYE са кооперирани с HELLA, и крушките в ксенон на HELLA са произведени от EAGLEYE.

HELLA не произвеждат крушки за XENON, а само баласти.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря :) А на колегата със съветите за нова кола искам да кажа, че просто като я взимахме беше налична и нямаше заводски ксенон и отдавна се каня да сложим от гледна точка безопасност.

Link to comment
Share on other sites

Да, наистина, забравих, че в този форум потребителите така правят! Предлагам да се закрият подфоруми от рода на "хардуер", "софтуер", та и "автомобили" даже, щото при всеки възникнал проблем дежурният отговор може да е "купи си нов". И без това като ми забие компютъра и си го сменям, като ми изскочи син екран, също. Що да не си сменям и колата, като се изцапа -не се бях сетил! А като искам кола с по-лъскави джанти да сменям ли колата или може само джантите? Току виж новите се оказали опасни за някого.

Значи тези с новите коли са по-културни, а?

А на насрещните може да им е гадно по много параграфи -това че си с нова кола, че си с по-хубава кола, че си с по-голяма кола, че си с по-русо гадже в колата и пр. На мен кат ми е гадно, някой пита ли ме що?

Колега слагай си квото си искаш, тебе ще псуват и ти рискуваш някой чичка да те уцели с мотиката по главата. Аз си казвам мнението.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос относно обикн. крушки тип H4.Искам да си сменя на волвото фабричните, не че светят лошо - напротив за кола на 10 години дават идеална осветеност без да заслепяваш отсрещия водач -, но предпочитам да сложа Филипс Блу.Въпроса ми е от къде да ги купя.Все пак подозирам, че ако отида къде да е може да ми пробутат някакви, които само са минали покрай Филипс на път от Турция за насам.Та?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...