Jump to content
BulForum.com

Съвет при избор на видеокарта


SouLReAVeR

Recommended Posts

Реших се и аз да си взема ново видео и съм се спрял на следните 2:

 

Gygabyte 8500GT GV-NX85T256HP и XpertVision Radeon® HD 2600XT Sonic (HDMI). на пръв поглед характеристиките им изглеждат еднакви, но при 2600-забелязах някаква екстра на име ATI HyperMemory Technology* , чрез която видеото можело да използва и част от Рам паметта ми с което да си помага и така процесите да вървят по-гладко. Та питам аз заслужавали си само заради тази опция да дам около 20$ повече, или това ще са грешни пари?

 

П.п. Цените им са съответно 86.6$ и 103.7$ без ДДС в каталога на Адтоит?

Благодаря предваритено на отговорилите.

Link to comment
Share on other sites

2600 е определено по-добрата карта. Но ако не играеш игри може да вземеш и nVidia-та. Все пак това са среден клас карти които вече клонят към ниският така че не очаквай кой знае колко производителност в игрите (особенно под DX10).

Link to comment
Share on other sites

Брата ми е гейм-маниака, аз повече за програми и някой филм сядам - но за в момента имам желание да изиграя Bioshock. :) така че предполагам и двете ще вършат... Перифразиран въпроса ми е дали някой има впечатление от някоя от двете карти и да го сподели. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами май в случая наистина Радеона е по-добрия.Въпроса е ти наистина коя фирма производител ще предпочетеш.Мен също ме разубедиха да си взимам 8500 и за това си взех 8600 :D

Link to comment
Share on other sites

И двете карти са срам за производителите, пълна пумия. Но все пак по-малкото зло е Радеона, затова аз ти препоръчвам него.

пп Пък и то само като им видиш ценичките и производителите, защо не се насочвате към Асус? :blink:

Link to comment
Share on other sites

И двете карти са срам за производителите, пълна пумия. Но все пак по-малкото зло е Радеона, затова аз ти препоръчвам него.

пп Пък и то само като им видиш ценичките и производителите, защо не се насочвате към Асус? :blink:

Щото са ненужно оскъпени. Не предлагат нищо повече, но искат повече пара. A може и във въпросната фирма да ги няма. Аз лично избягвам асус заради първата причина. Все пак не и хубаво да се хвърля на някои производители, които може да спестят някой и друг елемент, за да смъкнат цената. Всеки случай, нито ГБ, нито експерт визион са такива производители, така че buy em, fuck азис :)

Link to comment
Share on other sites

Щото са ненужно оскъпени. Не предлагат нищо повече, но искат повече пара. A може и във въпросната фирма да ги няма. Аз лично избягвам асус заради първата причина. Все пак не и хубаво да се хвърля на някои производители, които може да спестят някой и друг елемент, за да смъкнат цената. Всеки случай, нито ГБ, нито експерт визион са такива производители, така че buy em, fuck азис :)

off//

Извинявай ама не съм съгласен с теб. Асус=качество, +добър софтуер. Само софтуерчето което си върви с картата наречено Смарт доктор си струва някое долърче отгоре. Контролира температурата с оборите на вентилаторчето, следи важни показатели като напрежения, да не говорим че прави клок.

Но лично мнение, досега съм ползвал няколко марки и съм съжелявал, а от асуса съм много доволен. Безпроблемен. Скъпото все пак има защо да е малко по-скъпо.

sory off//

Link to comment
Share on other sites

аз си взех същата HD2600XT от адроит според мен за тази цена е много добра,само имам една забележка към този модел - ако искаш да я свързваш към телевизор няма да можеш към обикновен такъв.Трябва да е с HDMI вход а само LCD телевизорите имат такъв.Тоест видео картата няма стандартен S-Video изход а и няма преходник от HDMI на S-Video.

Link to comment
Share on other sites

off//

Извинявай ама не съм съгласен с теб. Асус=качество, +добър софтуер. Само софтуерчето което си върви с картата наречено Смарт доктор си струва някое долърче отгоре. Контролира температурата с оборите на вентилаторчето, следи важни показатели като напрежения, да не говорим че прави клок.

Но лично мнение, досега съм ползвал няколко марки и съм съжелявал, а от асуса съм много доволен. Безпроблемен. Скъпото все пак има защо да е малко по-скъпо.

sory off//

Качество? Приятел, че те всичките вече се правят по референтен дизайн (спуснат от АТИ или нВидия). Разликите са в лепенките по платките. Единственото място за импровизация е кажи речи кулера. Ти ако на това му казваш качество...

А да, смарт доктор има не една по-добра алтернатива - ati try tools, rivatuner... правят изброеното от теб и още много много неща. Файдата да се купуват така наречените маркови карти е евентуално в окомплектовката.. повече кабели, разни други дискове и т.н. Абе все неща, които за повечето хора (като мен) са ненужни.

Link to comment
Share on other sites

Абе друго си е чувството да пише ASUS на PCB-то :D .

А и да, като се правят по референтен дизайн, това какво означава? Че самите нвидия ги прозивеждат ли? Или частите идват от нвидия и тия ми ти производители просто ги пъхат в дупките им и ги калайдисват?

Ако е така, съгласен съм на 100% с теб.

Link to comment
Share on other sites

nVidia и ATi нямат собствени фабрики... т.е. имат но са недостатъчни за производството на толкова много чипове. Правят се в някоя си китайска фабрика и по съответните заявени бройки се изпращат към съответните фирми - Sapphire, Asus, GB and so on :) Те си лепят стикерите, слагат охлаждане, окомплектоват ги и ги пускат за производство. Разположението на паметите и ядрото при всички е едно и също. Това е що се отнася до нормалните и регулярни модели. По-различно е при така наречение Екстрийм и подобни варианти на картите. Там е възможно да видиш - повече, по-бърза и т.н. памет. Не че ще има някаква друга разлика в производителността на картата освен тази дължаща се на новите параметри. В основата картата си е същата и ако от съседният производител сложат същите памети картите пак ще са близнаци... макар и не сиамски :)

Link to comment
Share on other sites

Ами не ти е точно изказването. И двете компании продават лицензите за продуктите си. Обикновено правят графичния чип и го разпращат на компаниите. От своя страна компанията в зависимост от лиценза за който е платила може да избере референтна платка или ако има повече хъс да проектира сама такава. От тях зависи: вида на паметта, кондензаторите още много други работи. Това важи най-вече за невидя. Ати/ Амд правят доста голяма част от продукцията си.

 

едит: специално нас, бедните българи напраимер живо ни интересува какъв волтидж регулатор ще плиоснат на картата... досещаш се защо....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм 100% сигурен, че базисните модели са референтни. Иначе отбелязах, че разните му ектрийм и подобни вариации си ги правят отделните компании (след като са получили съответният ценз). Но няма ти разправям от колко години не съм виждал променена от реферетната PCB /говоря за самата платка... това че добавили или сменили памет могат да го направят и другите, ако имат съответният ценз/.

Или ми кажи колко време нВидия държаха заключени 8800 поколението? А и не винаги смяната на нещо по рефертната платка оказва влияние, което да си заслужава парите... всъшност според мен - не си заслужава.

ATи имат по-малко фабрики от нВидия (говоря за АТи, а не за АМД)... А от фабриките на АМД мисля само 2 могат да произвеждат графични чипове... но не знам дали изобщо се възползват от това. UMC и други им правят чиповете. TMSC пък правеха на nVidia. И т.н.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще подкрепя @basten като ще кажа че е напълно прав.Моята карта е 8600ГТ на Експерт Вижън и определено в нета разгледах същите карти на друг производител и наистина разликата е само в лепенката на вентилатора и може би в цвета на DVI изходите.Другото няма значение на кой производител е все тая.

Link to comment
Share on other sites

Потърси си това HD2600XT на Sapphire , пасивен вариант е - ЦЪК

 

Не е нужно да е от JAR, просто там намерих линк. Намират се и по другите фирми за около 180 лева.

 

Ако държиш на NVIDIA за същата сума 8600GT...

Но в никакъв случай не взимай 8500GT - адски слаба карта е.

Ако търсиш нещо ефтино , но сравнително производително, то това е

X1650 256M GDDR3 PCI-E $60.00

 

(цената е от Leader), мисля за около 90 лева се намира в повечето фирми.

 

УСПЕХ с покупката!

 

Държа да отбележа, че никого не ангажирам с мнението си.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...