Jump to content
BulForum.com

Въпрос за проблемно CD-DVD


CyberHill

Recommended Posts

От вчера имам проблем с CD-то на Laptop - DELL Ispiron 1300. Модела е :

SONY DVD+-RW DW-Q58A (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW)

 

Та .... изведнъж започна да не прочита DVD дискове , не иска да записва. Слагам диск , ако въобще го прочете хубаво. Слагам обикновенно CD прочита го , отваря файловете вътре , но примерно ако пусна филм не иска да чете.

 

Не че се учудвам , защото доста съм си патил от боклужки CD-та , но все пак да ви питам дали е възможно проблема да е някъде другаде.

 

Има ли смисъл да слагам нов Firmware ?

Link to comment
Share on other sites

Ами просто окото за четене вече му е свършило времето :) затова тичай в сервиза за ново ДВД а старото или го махай или го използвай още малко докато нацяло даде багажа :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Драйвери за ДВД-РОМ?За сефте чувам да има подобно нещо.Ако наистина ти е нов връщай си го там от където си го взел защото сигурно е дефектен нещо или развален.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Ще ползвам тази тема, за да не отварям нова, защото заглавието почти съвпада. Тъ - проблемът е такъв - имам записвачка Philips pbdv1640p. Вчера си купих диск DVD+R DL за да си запиша един концерт, но ми дава грешка още в началото, изхвърля ми диска и не ще да го запише. Пробвах с неро и ашампоо, но резултатът е един и същ! Преинсталирах драйвера - няма ефект! Да не би да й е дошло времето или има нещо друго...? Благодаря предварително! :)

Edit: Писачката е на около 2 години, но почти не е използвана - 20-30 диска.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Ще ползвам тази тема, за да не отварям нова, защото заглавието почти съвпада. Тъ - проблемът е такъв - имам записвачка Philips pbdv1640p. Вчера си купих диск DVD+R DL за да си запиша един концерт, но ми дава грешка още в началото, изхвърля ми диска и не ще да го запише. Пробвах с неро и ашампоо, но резултатът е един и същ! Преинсталирах драйвера - няма ефект! Да не би да й е дошло времето или има нещо друго...? Благодаря предварително! :)

Edit: Писачката е на около 2 години, но почти не е използвана - 20-30 диска.

 

Included protection to prevent writing on non supported media.

 

Това го пише в сайта откъдето се свалят firmwares за тая записвачка :) . Пробвай с друг вид дискове.

Link to comment
Share on other sites

Това го пише в сайта откъдето се свалят firmwares за тая записвачка :) . Пробвай с друг вид дискове.

 

Друг вид дискове? В смисъл друга марка ли, или...? Благодаря все пак! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте.

 

От няколко дни записвачката (LG, HL-DT-ST, DVDRAM GSA-H12N) прави странни неща. Пускам CD, обаче вместо онова здравословно бучене, само се дави, върти съвсем за кратко и после изхвърля диска. На не повече от 2г. е, сигурно и по-малко. Може ли проблемът да идва от.. знам ли, прах? Или нещо в тоя дух?

 

Или просто да взимам 60-70лв. и да ходя до Reset-a за новo CD/DVD-RW? :)

Link to comment
Share on other sites

Само на CD ли го прави и на всяко CD?

Това е нормално поведение вече на всички записвачки, 2 години са доста време и е нормално.

Link to comment
Share on other sites

Да, на CD-тата го прави. Нито записва, нито чете, много неприятно.

 

А това, че е "нормално поведение" да го разбирам като: "60-70лв. -> нова записвачка", примерно? :) Ако 'да', би ли препоръчал някоя?

Link to comment
Share on other sites

Да, на CD-тата го прави. Нито записва, нито чете, много неприятно.

 

А това, че е "нормално поведение" да го разбирам като: "60-70лв. -> нова записвачка", примерно? :) Ако 'да', би ли препоръчал някоя?

Да :)

А както винаги съм казвал, за мен LG не са марката, и не я обичам принципно, NEC/optiArc пък хич, и то какво остава като изключим и самсунг и philips, ASUS :) .

Да, според последни данни Asus/Pioneer са май най-добрите за момента (абе LG ги даваха добри за масово ползване, ама то вече цените са еднакви почти).

Аз съм с Asus 1608P3S (ATA), но новите модели вече са почти само SATA, и сега бих взел може би 1814BLT. Ако си фен на LG, някой от новите модели, H55,66 и т.н.

Т.е. или ASUS, или ЛГ ako si fen :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...