Jump to content
BulForum.com

Снимане на случайни момичета по улиците


Recommended Posts

и аз снимам , но само когато съм в бар, снимаме си се с непознати момичета ,които след това вече не са непознати , но да вървя по улицата и да снимам :wacko: , това го правя но снимам сградите , най вече в стария град,

Link to comment
Share on other sites

Хъммм... Принципно нишо лошо не виждам в снимането на определен човек на улицата . Проблема е ако въпросният човек не желае да бъде сниман ,а някой го прави против волята му . Не съм много сигурен ,но май снимането без позволение е закононаказуемо ,макар че в България в момента е по-хубаво да не се разчита на закона много много .

 

Мир

Link to comment
Share on other sites

Ммм...на мен пък постоянно искат да ми снимат кучето :blink:

Даже на морето едно момиче ми вика "може ли да го гушна и да ме снимате?" ...

Link to comment
Share on other sites

Ммм...на мен пък постоянно искат да ми снимат кучето :blink:

Даже на морето едно момиче ми вика "може ли да го гушна и да ме снимате?" ...

 

E tva si beshe avtogol.

 

Horata govorqt za snimane na momicheta po ulicata (predpolagaiki che bivat snimani za krasotata si), a ti (momiche) kazvash che ti snimat kucheto :D :D :D :D . I nie sq kvi izvodi da si vadim ot tova.

Link to comment
Share on other sites

мисля че точно в родината ни вече имаше решение на конституционния съд или ВАС беше - не помня. То гласеше че щом дадена личност е на публично място, то тя се е съгласила да бъде видяна и не може да отказва да бъде снимана. Според тва решение излизаше че е наказуемо само снимането извън обществени места и сгради и то изрично против съгласието на снимания. Тогава разни държавници се бяха възмутили, че ги снимат в кабинетите им, които са обществено място, тъй като са обществена собственост, та не можаха да осъдят папараците.

Ако не забелязвате и наглите репортери на СКАТ или Господари на ефира не нападат жертвите си в частни имоти, а ги дебнат на публични места.

 

колкото за конкретния случай със снимането на случайно момиче от случайно хора на улицата, моето криминално-извратено съзнание веднага навърза всичко в следната история: снимат случайно момиче на улицата, показват на платежоспособни господа/сводници. при интерес девойчето се издирва и отвлича, след което се праща на работа. да не навлизам в подробности. повечето агенции за "фотомодели" и "манекени" имат същата функция.

но може и да греша. може просто да им прилича на някоя знаменитост, чиито фенове са и да искат спомен от нея.

Link to comment
Share on other sites

E tva si beshe avtogol.

 

Horata govorqt za snimane na momicheta po ulicata (predpolagaiki che bivat snimani za krasotata si), a ti (momiche) kazvash che ti snimat kucheto :D :D :D :D . I nie sq kvi izvodi da si vadim ot tova.

Ми че съм напълно неатрактивна...къв друг извод може да се извади :Р :D

Link to comment
Share on other sites

Често снимам непознати по улиците.Повечето нямат нищо против.Има и простаци, които си мислят, че едва ли не им крадеш душата.А аз питам учтиво и културно.Е, вярно, в Пз има повечко простаци от селата, ама пък в Плд има простаци от цяла България...Досега само веднъж се опитаха да ми налитат на бой, ама май нещо не им хареса идеята, след по-внимателен оглед на особата ми.Май ставам все по-грозен :lol:

 

Edit: За да не каже някой, че говоря просто така ---> Link

Link to comment
Share on other sites

....Има и простаци, които си мислят, че едва ли не им крадеш душата....
Искаш да кажеш, че ако не позволиш напълно непознат да те снима на улицата си простак?
Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че ако не позволиш напълно непознат да те снима на улицата си простак?

не бе, искаше да каже, че има и простаци, които въпреки че си ги информирал за нежелението си да те снимат, те все пак го правят, позовавайки се на евентуално едрата си фигура и мотото "шъ си праа квот си искам, ти ли ша ми кайш, уе?!".

Link to comment
Share on other sites

Явно не се изразявам достатъчно ясно.Съжалявам за неразбралите ме.Исках да кажа, че има хора, които, след учтиво зададен въпрос:"Извинете, може ли да ви снимам?" отговарят с тотално неразбиране и най-често с цинизми, като едно обикновено "Не!" е достатъчно.Това исках да кажа.Пак съжалявам, че не съм се изразил ясно.Следващият път ще го имам в предвид. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Лятото на 2003-та работех на Слънчев Бряг. Там си имах една мадама, която си беше много... атрактивна... (направо си беше супер яка :) ) Един път стана проблем точно заради такива "фотографи", който стигна до крайности. Случаят беше такъв: Печем си се ние на плажа, цокаме си коктейлчета, че бяхме оцелили Happy Hour-че :) и понеже беше доста свободомислещо момиче, си беше свалила де що бански има по нея и си се пече. Идват по едно време някви си и се разполагат до нас. Търпях им до едно време глупостите и плоските коментари и подмятания, накрая ми писна и им се развиках, щото се издразних много. Уж млъкнаха, гледам ги по едно време извадиха някакъв апарат и зеха да го крият и да снимат. Вече ми се наля кръвта в главата, ама мойта ме спря. Ония нагляри взеха да се въртат около шезлонга и да снимат... в анфас... Тогава вече не издържах и се повъргаляхме малко, единия избяга, другия не можа.

Може ли да има такива плоски хора ве?! Т'ва е, Бай-Ганьовщина ни е цялото население тука! После "ама що бягате от държавата, стойте си тука..." - момент, ей сега само да си доизям крушата ;)

Link to comment
Share on other sites

Хей...яки снимки :punk

На половината мадами от снимките съм им затварял темите :punk

Иначе се получи хубава темичка...аз поне изплакнах очи. :tongue

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...