Jump to content
BulForum.com

koi kakuv sport.....


Recommended Posts

blo0d_master дай малко повече инфо за тоя тай бокс. Къде тренираш по-колко се плаща има ли някакви изисквания за възраст, тегло и т.н. Какво основно се тренира, защото не искам да ме попиляват от бой :bgrin: Благодаря ти предварително

 

a ето и инфо за това което те интересува :

тренираме на Лаута - понеделник , вторник и четвъртак от 18:30 до 20:00

залата е достатъчно голяма - има 15 чувала (круши) за блъскане , 1 бърза круша , 4 ударни стени , 2 круши за рефлекс , чувал-труп с ударни точки , 2 ринга - висок (за състезания ама тренираме и на него) и нисък (на земята) има си женска и мъжка съблекалня , баня с топла вода и 3 душ кабини , шкафчета с катинари си има , лежанка с много допълнителни тежести, колело , гирички от по 5 и 10 кг , щанги , уред за коремни преси и за бързина на удара (един ластик с дръжка завирзан за шведска стена и правиш колкото се може по бърз удар като си хванал дръжката и опъваш ластика).... тва е общо взето , а залата се отоплява

плаща се по 15 лева на месец за ученици и 20 за мъже/жени

изисквания за възраст и тегло - няма (който и да хванат го правят машина ;) )

тренировките ни основно са - загрявка 20 минути , блъскане по чувал 9 рунда по 3 минути с почивка 1 минута , след това спаринг 7 рунда по 5 минути с почивка 1 минута , 50 лицеви упори , 50 коремни преси , 50 клякания , след тренировка тичаме по стадиона обикновенно по 5 обиколки и последната е на спринт след тва се качваме в залата и почваме да вдигаме или някой ако иска играе на чувал ... и след това разпускаме с определени упражнения .. това е основната ни тренировка , но иначе си правим и много други неща като 1 път на 2 седмици цялата ни тренировка минава в "Техника" т.е. тренираме ударите ... друго... също така прайм "Пирамида" ама е дълго за обеснение, но за сметка на това след пирамидата не можеш да се държиш на крака :tongue ако почнеш да тренираш ще играеш спаринг най-рано след месец и да те успокоя че новобранците не ги бият много :)

 

та ако искаш да дойдеш да видиш за кво става въпрос има си и скамейки за

наблюдатели

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Мерси много за информацията. То ми е и на близко така, че ще си помисля. бтв има ли някакви нови групи или кой когато отиде почва да тренира. щото на киокушинкая преди като тренирах имаше групи, които се приемаха само септември месец. или поне аз така разбрах щото аз отидох лятото оная ми вика яла септември :blink:

Link to comment
Share on other sites

Male az golqma ma6ina 6a stana we. :D Samo kato slu6am kvo praite i napravo imam 4uvstvoto 4e ste nqkvi super izrodi takiva. Predi da se zapi6a trqbva da vlezna vuv forma. I to dosta dobra forma. :P Ot izvestno vreme sum se zahvanal seriozno sus fitnes i misla o6te 3-4 meseca da si hoda na fitnes da zaqkna :P i posle da se zapisvam 4e ina4e 6a me izkurtite.

Link to comment
Share on other sites

Dnes igraz football i si izka6lqx drobovete(6ibani cigari :sick )

Ne bqx sportuval sigurno ot dve godini,ama kato maluk sum hodil na republikansko

po tenis na kort(kudeto ma razcepixa :( )6a trqbva da se xvana ne6to po-seriozno

6toto alkoxola i cigarite 6a ma dovur6at...

Link to comment
Share on other sites

Напоследък много често започвам да играя волейбол.....

Link to comment
Share on other sites

Blood_Master, awe gledah go tva klip4e ama imam 3 vaprosa.

1. Samo s kraka li se igrae thai box-a?

2. Pomaga li v boi?

3. Thai Box i Kick Box edno i su6to li e? 6toto kat gledah klip4eto taka mi se stori.

 

1. Не , играе се с крака , ръце , колена и лакти

2. Много , тай-бокса е най-близкия стил до уличния бой

3. Разликата между тай и кик бокса е голяма. Първо Кик бокса е произлезнал от америка , а тай бокса - от Тайланд (мога да ти дам много подробна информация за историята и развитието на тай-бокса от 12-ти век (възникването му) до наши дни , интересно е , ама е много дълго ако искаш ще го постна) та, разликата освен в историята на стиловете се състой още в това че при кик бокса има категорий low kick , high kick - тоест да играете само с ниски (под кръста) удари с крака или само с високи (от кръста нагоре) ретници , още в кик бокса няма удари с лакти , което при нас го има , и при кик бокса почти не използват колена (позволени са , но никой не съм видял да е вкарвал на друг , това при кик бокса) ... а в тай бокса се набляга на лактите , колената и ударите с крака

ако имаш още въпроси , питай ... и между другото историята на тай бокса е много интересна :) хихихи

Link to comment
Share on other sites

body building - и не само през свободното време. Колкото повече време става откакто започнах толкова повече го намразвам/ама съм се хванал на хорото..../. Просто няма друг толкова скъп и неблагодарен спорт :angry1 /особено за любители/

Link to comment
Share on other sites

Сериозно се замислям дали да не започна да практикувам през лятото планински спортове.Какво мислите по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Сериозно се замислям дали да не започна да практикувам през лятото планински спортове.Какво мислите по въпроса.

Добра идея - ще ти се отрази прекрасно. :)

Link to comment
Share on other sites

body building - и не само през свободното време. Колкото повече време става откакто започнах толкова повече го намразвам/ама съм се хванал на хорото..../. Просто няма друг толкова скъп и неблагодарен спорт :angry1 /особено за любители/

Неблагодарен е ,ако незнаеш как да играеш по правилата . Ако ме разбираш какво искам да кажа . Аз се занимавам с body building година и 8-9 месеца . Скъп е и създава много проблеми , то затова е и интересен , не е просто да направиш тренировката която я практикуваш вече 10 години примерно и готово ...За всички които искат да обменят опит за този спорт си имаме тема . Може да се включите :

http://www.warez.ru/invision/index.php?sho...=5582&hl=fitnes .

Спорт като body building-а няма и не може да бъде заменен с нищо !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...