Jump to content
BulForum.com

koi kakuv sport.....


Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Grebane pri Golev treniram i toi e super lud 4erpoka sam go vijdal samo edin pat kogato ne e pian no ne sam treniral pri nego toi sq otide da raboti v na sina mu fabrikata za sportni oblekla ina4e razpravqt 4e e bil mnoo dobar trenior !!!

Link to comment
Share on other sites

Z treniram Da Dao -bulgarsko boino izkustvo

 

JESUS, dai malko info za tova. Stana mi interesno. Do sega ne sym chuval che ima bylgarsko boino izkustvo. Moje li da se prilaga v realni usloviq, ili e kato aikido, taekuondo i dr. sportni stilove?

Link to comment
Share on other sites

От векове бойните изкуства са носител на най-високи морални стремежи, а практикуващите

са били смятани за физически и интелектуален елит на всяко общество.

Тренировките по бойни изкуства изграждат много добра физическа кондиция,

отлична координация, сила, издържливост, концентрация на вниманието и бързина.

Натоварванията предизвикват адаптация във всички насоки и изграждат комплексни личности.

Заниманията спомагат за изграждане на психическо равновесие, устойчивост и постигане на

хармония със себе си. Идеята на бойните изкуства е да се развие пълния потенциал на личността,

да се уважава истината и справедливостта, да се изгради увереност и здраве не само на тялото,

а и на ума.

Практикуващите бойни изкуства се отличават с дисциплинираност, смелост, възможност за пълно

себеотдаване и повишено чувство за справедливост.

Да Дао е високпрогресивен стил на модерните бойни изкуства, той е стил от най-нов вид,

синтезиращ постиженията на ударните стилове от рода на карате и хватовите практики от рода на

борба и джудо. Той е създаден върху традицията и е носител на най-градивните тенденции в

областта на бойните изкуства. В него са съчетани опита на традиционните системи и достиженията на съвременната спортна наука и биомеханика.

Да Дао е стил, изчистен от излишни условности и мистика, който учи, че истинският прогрес винаги

се основава върху упорит труд, постоянство и стремеж към усъвършенстване.

Освен боен стил Да Дао е и мощна система за самоусъвършенстване. Успоредно с физическите

качества, при неговото практикуване, се изграждат всички духовни качества, а ученикът

придобива чувствителност, която го кара да бъде по-добър човек и духовна личност.

 

Ne znam kak ne si go chuval zashtoto e unikalno boinoto izkustvo.Prosto e mnogo po dobro ot drugite,koito e doshul da gleda ne se e razocharoval.Hubavato che tochno kato na ucilata.S krakata mojesh da udriash na vsiakude osven slabenite :wacko:

Ima Borba koito e unikalna za ulichnia boi hvanesh go mitash go hvurliania i tem po dobni.Kakvo da ti kaja osven da doidesh i da vidish

Link to comment
Share on other sites

Абе повечето бойни изкуства са приложими само ако ги практикуваш повечко време и ако ги владееш добре..

Единственото което е приложимо и с по-малко тренировки е Wing Tsun..

Ако някой го знае или е тренирал ще ви каже че това е много реално бойно изкуство и че е наистина много приложимо...

Аз ходих през доста време и много ми се занимава само че много ме мързи пък и не ми остава много време..

Напоследък си имам много занимания...

Обаче ако някой има желание за някакво добро бойно искуство:

Wing Tsun... това е моя съвет към вас... :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Абе повечето бойни изкуства са приложими само ако ги практикуваш повечко време и ако ги владееш добре..

Единственото което е приложимо и с по-малко тренировки е Wing Tsun..

Ако някой го знае или е тренирал ще ви каже че това е много реално бойно изкуство и че е наистина много приложимо...

Аз ходих през доста време и много ми се занимава само че много ме мързи пък и не ми остава много време..

Напоследък си имам много занимания...

Обаче ако някой има желание за някакво добро бойно искуство:

Wing  Tsun... това е моя съвет към вас... :rolleyes:  :rolleyes:

Ei tova kato ne znaesh da prikazvash.Wing Tsun - e za samootbrana zashto vsichki go burkata che mojesh da napadash s nego.Imam 6 priateli deto trenirat Wing Tsun,doidoxa minalata sedmica i im subraxme ochite,sled tova mi govoreha che e izrodsko.Otedi i proveri

Link to comment
Share on other sites

v svobodnoto vreme -football i volleyball a treniram i kickbox :)

Link to comment
Share on other sites

Амм бойните изкуства са може би 1 от най-добрия спорт който съм практикувал, изисква се голямо постояннство и тарпение...

Тренирал съм Tae-Kwon-Do и съм доволен от него.

@Hammer не си прав размера няма значени и аз мога да си те премятам какро си искам...стига да имам нужната подготовка :pirate .

Познавам едно момче дето вика, че в националния по гребане бил уж на 15-16 години е много тренираше преди сега си зигубихме дирите не го знам никаф.

//offtopic Аве хора кото гледам нямаме малко време и някой хора са се скъсали да спамват тука....те не знаят ли що е едит или search ?!?! :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

На мен много ми се ще да тренирам Винг Чун, много го уважавам това изкуство (създадено е от жена...не е ли яко :punk ), само дето си прецаквам ръцете с него и после ме болят, а основната ми професия не позвалява подобни волности. Поради същата причина немога да тренирам и тенис на корт, а го обожавам. Иначе си правя разни упражненийца вкъщи, а скоро мисля да тръгна малко и на фитнес, ама ще видим как ще разпределим семейния бюджет.

Link to comment
Share on other sites

Ami az treniram karate ot 5 godi6en... na4i ve4e 11 godini, otdelno se zanimavam s fitnes, koeto v kombinacia s parvoto e napravo ubiec... a za himiqta vav fitnesa Dani_filth prav si ne trqbva da se izpolzva o6te otna4aloto. Dobre e da ima6 godina-godina i polovina predi da po4ne6 s kreatini i takiva 6toto prosto nqma varhu kvo da efektirat teq dobavki, no e hubavo da se piqt proteini i vaglehidrati 6toto vazstanovqvat energia po izkustvan na4in i ne ti se nalaga da se typ4e6 kato prase za da se vazstanovi6

 

p.s.:sportuvaite 6toto naciata debelee i trqbva da sa stqgame

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...