Jump to content
BulForum.com

Какво мислите за Л-Карнитин?


GS_Mitaka

Recommended Posts

Имам доста мазнини за стапяне, но не става само с умерено хранене и посещения във фитнес залата... Мислите ли, че ако го съчетая с Л-Карнитин ще има по-добри резултати ? Четох някъде, че организма се пристрастява към Л-Карнитина, това вярно ли е ? Та мислите ли, че 2 таблетки на ден (една 3 часа преди тренировка и една преди лягане) ще помогнат в борбата срещу мазнините ?

Link to comment
Share on other sites

по-добре си вземи фат-бърнър, после кардио тренировки и добро хранене: много пилешко и зарзават! трябва да се храниш редовно поне 6 пъти на ден. таблетките се взимат или сутрин преди ядене или преди тренировка.

Link to comment
Share on other sites

С 2 таблетки на ден нищо няма да направиш. Поне 4, ако си над 90 кила 6. И трябва много да внимаваш какво ядеш, защото огладняваш като вълк. Аз се потдадох на яденето и сега имам шкембе, точно от тоя л-карнитин. Още 3ма мои приятели също. И не защото л-карнитина действа така, а защото плюскахме яко като ни се ядеше с мисълта че ще ставаме здрави.. Внимавай с яденето! И не такива по 135 пъти на ден. Ако ще сваляш сланина яж по 2 пъти, ако ще качваш мускули тогава яж по често.

Link to comment
Share on other sites

Първо към Л-карнитина не се пристрастяваш...2 таблетки на ден няма смисъл,освен ако не тренираш всеки ден.1000-1500 мг,30 минути преди аеробно натоварване,а 1000-1500 мг ще рече 2-3 таблетки,говора за този на Нутрим.

Междудругото колко кг искаш да свалиш?Разбира се,трябва да имаш и начин на хранене съобразен с целите ти.

А мнението на Робин няма какво да го коментирам "хвала" на такива българи,както се казваше някаде.За сваляне 2 пъти на ден,ще губиш килограми,само че под общ знаменател-разбирай мазнини и мускул,а нашата цел е само мазнините.Плюскате щото незнаете какво да плюскате и кога да го плюскате.

Link to comment
Share on other sites

90 + килограми съм... Дайте някаква идея за програма да съчетая с този Л-Карнитин? На адифарм карнитина става ли ? Щото майка ми работи в аптека и казва, че е най-евтин, но дали действа като другите?

Link to comment
Share on other sites

Не.Остави ги тия глупости от аптеката.Вземи си Л-Карнитин на марка,която произвежда хранителни добавки,било то и Нутрим,аз само тоя продукт им харесвам.

Link to comment
Share on other sites

Като цена знаеш ли колко е и колко таблетки са ? Искам ориентировъчно да сваля около 10 кг... И да се стегна малко... Някой от тук може ли да препоръча някаква програма?

Link to comment
Share on other sites

Да, майка ми ще го поръча в Аптеката... 60 Таблетки по 500 мг майче са 20-21 лв... Аз ще ги взема на 17 лв.

Link to comment
Share on other sites

Всеки разбиращ от бодибилдинг ще ти каже,че Нутрим е пълно лайно-не се трови-вземи си на някоя американска фирма или на някоя друга известна,но недей българска!

Link to comment
Share on other sites

Прочетох също по-нагоре за един факс от кораба майка:

Ако се яде по 2 пъти на ден се отслабва. Нямам думи да опиша... Чета и не вярвам на ушите си :P

 

ПС. Точно обратното ;)

Link to comment
Share on other sites

asd,така е,но аз лично съм позлвал този продукт на Нутрим и съм доволен,за другите продукти,че са лайна спор няма.

Митака,1000 мг,30 минути преди аеробика(т.е тренировка,като правиш кардио).

Link to comment
Share on other sites

И аз така мислех. Значи 30 минути преди да се кача на пътеката 2 таблетки и 2 таблетки преди лягане?

Link to comment
Share on other sites

знай едно за Л-карнитина,не ми се е налагало да го ползвам,но знам от билдери,че започва да действа след 5 минута обилна пот например от пътеката,иначе ако мислиш,че с разходки в залата и приемане действа,знай,само си хвърляш парите на вятъра,само яко потене и бягане на пътека до припадък иначе няма смисъл

Link to comment
Share on other sites

Ясно!

Сега се чудя с каква диета да съчетая упражненията и приемането на Л-Карнитинът...

Някакви идеи или предложения?

Link to comment
Share on other sites

Л-Карнитина е добър препарат според мен. Преобразува подкожните мазнини в енергия. Едно време много съм го пил, но за съжаление, не мога да кажа точно дали е имало видим ефект, защото като цяло съм поддържал около 2,5% подкожни мазнини. Скоро ще почна да пия пак, понеже вече имам бая за изчистване и ще видя, какъв ефект ще има, след което ще мога да коментирам по-обстойно. Ако го съчетаеш с подходяща диета и кардио тренировки, според мен ще има бърз и задоволителен ефект.

Link to comment
Share on other sites

Да, много хора го казват това... Но въпросът е каква диета да правя :( :rolleyes:

С ниско-въглихидратна диета :P .Влез в сайта/форума на bb-team.org и започвай якото четене :) .На мен ми отне около 2-3 дена ровене в статии и теми докато почна да се усещам за кфо става въпрос :)

Link to comment
Share on other sites

Днес цял ден чета и преди 30 минути достигнах до това:

1. 8:00. 100г пилешко + 50г обезмаслено сирене или извара.

2. 11:00 50г сурови фъстъци

3. 13:00 100г пилешко + домат

4. 15:00 100г пилешко + краставица

5. 17:00 50г сурови фъстъци

6. 20:00 100г пилешко + салата

7. 22:00 50г кашкавал

 

 

+ Л-Карнитин и Аеробни... Дали е добре диетата?

Link to comment
Share on other sites

Днес цял ден чета и преди 30 минути достигнах до това:

1. 8:00. 100г пилешко + 50г обезмаслено сирене или извара.

2. 11:00 50г сурови фъстъци

3. 13:00 100г пилешко + домат

4. 15:00 100г пилешко + краставица

5. 17:00 50г сурови фъстъци

6. 20:00 100г пилешко + салата

7. 22:00 50г кашкавал

+ Л-Карнитин и Аеробни... Дали е добре диетата?

Замени кашкавала с извара.Кашкавала е по-мазен :rolleyes: .Бочни 50-100 грама извара в 10 часа и си бомба.А за другото-на пръв поглед мисля,че е добре,но нека по-запознатите да кажат,а и постни една тема във bb-team форума :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...