Jump to content
BulForum.com

Дерматолог


Gyumishev

Recommended Posts

Здравейте от известно време насам има неприятни екземи по ръцете.Ходих на лекар в кожния диспансер.Изписа ми лекарства за 50 лева!! :blink: Обаче резултат НУЛЕВ!Така,че искам да ви попитам ако някой знае добър дерматолог,който ще ми свърши работа да ми пише.Съгласен съм и на платен прием само да се отърва веднъж за винаги от този досаден проблем!Благодаря ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Две неща:

1-во не ходи при доктор Невена Сурлекова

2-ро за такива работи помога народната медицина, прегледай томовете на Петър Димков, за съжаление съм в чужбина и не мога да ти помогна с тях...

Link to comment
Share on other sites

Никакви книги недей да четеш и да се самолекуваш. Пътя винаги е един и същ. Отиваш при личния си лекар, казваш какви са ти оплакванията, той ти дава направление към кожен лекар и ти казва с кой работи. Даже може и двама дерматолози да ти посочи.

Link to comment
Share on other sites

Никакви книги недей да четеш и да се самолекуваш. Пътя винаги е един и същ. Отиваш при личния си лекар, казваш какви са ти оплакванията, той ти дава направление към кожен лекар и ти казва с кой работи. Даже може и двама дерматолози да ти посочи.

 

Пожелавам ти да ни те се случва да опираш дерматолог! Жена ми се оправи за няколко дни с комреси с билки, а преди това се влачи с месеци по "доктори". ;)

 

P.S. Един съвет към всички. Като ви предписват нови лекарства ВИНАГИ четете упътването!! Не се доверявайте на лекарите сляпо, защото сме се напатили от лекарски грешки.

Link to comment
Share on other sites

Да много си прав . На майка ръцете сега са напукани от такива некомпетентни лекари . Ще я питам дали е доволна от някой лекар и ще ти кажа ...

Link to comment
Share on other sites

Като се разтърсиш из нета и намираш инфо!

Ето един пример с тази екзема. Обриваш се и отиваш на дерматолог и той ти изписва мазила за 50 лв., но питал ли те е дали имаш проблем с храносмилането, предполагам не. Повечето болести идват от главата или от червата!

Ето няколко линка:

http://www.bulgariasega.com/home/index.php...&Itemid=100

http://www.puls.bg/symptom/80/ekzema_issue_48.html

Успех!

Link to comment
Share on other sites

В листовките пише общи приказки и в повечето случаи само сплашват хората. Ако трябва всеки път да чета листовките, нито едно лекарство нямаше да използвам. Иначе пии си билките като ти помагат. Всеки сам си решава ;) Специално за дерматологичните средства наистина са скъпички. Където и да беше отишъл щяха да ти предпишат лекарства на приблизително същата стойност. Лекаря какво е виновен, да не ги купувате от него. Мажете се с пиоктанин :D

Link to comment
Share on other sites

В листовките пише общи приказки и в повечето случаи само сплашват хората. Ако трябва всеки път да чета листовките, нито едно лекарство нямаше да използвам. Иначе пии си билките като ти помагат. Всеки сам си решава ;) Специално за дерматологичните средства наистина са скъпички. Където и да беше отишъл щяха да ти предпишат лекарства на приблизително същата стойност. Лекаря какво е виновен, да не ги купувате от него. Мажете се с пиоктанин :D

 

Много интересто, ако на 6 месечното ти бебе изпишат лекарство, на което в листовката пише, че се препоръчва за деца над 2 г.?

Приятелка и разбиха бъбреците от лекарства поради оплакване от косопад, а са оказа, че причината е притеснение и след като притеснението се премахна и мина... ;)

Когато си болен от пневмония трябва да пиеш лекарства, но за един обрив нищо не пречи да се пробва нещо алтернативно....

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички,които се отзовават.Искам само да уточня,че този път през личния лекар и направление за кожния диспансер вече съм го минал.Нали споменах в първия пост,че от там ми предписаха безполезните лекарства за 50 лева!За самолечение с билки не смея да се наема,защото не знам точно какъв вид е моята екзема.Има доста видове като гледам.Затова искам да отида при някой специалист,дерматолог или народен лечител(само да не е някой шарлатанин,че ги има доста) и той да ми каже с какво точно да се лекувам.И ще съм ви благодарен ако ме насочите към такъв.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички,които се отзовават.Искам само да уточня,че този път през личния лекар и направление за кожния диспансер вече съм го минал.Нали споменах в първия пост,че от там ми предписаха безполезните лекарства за 50 лева!За самолечение с билки не смея да се наема,защото не знам точно какъв вид е моята екзема.Има доста видове като гледам.Затова искам да отида при някой специалист,дерматолог или народен лечител(само да не е някой шарлатанин,че ги има доста) и той да ми каже с какво точно да се лекувам.И ще съм ви благодарен ако ме насочите към такъв.

 

Пробвай Д-р Сашка Николова - ирисолог

Д-р Сашка Николова, 032/82 94 34, Пловдив, жк "Тракия" бл. 94, вх. А, 9-16,30 ч /ако има някаква промяна в раб. време, тя ще е малка/. Кабинетът е на 1-я етаж на блока, но входът е отзад, самостоятелен. На телефона за записване се обажда мед. сестра. Прегледът на ирисите е с иридоскоп - прави цялостна диагностика. Рецептата е смес от 5-6 билки, не си спомням какви, но тя ти ги пише с латински наименования на рецепта. Тя съчетава билколечение, стандартни лекарства или хомеопатия, а може би сте срещали в аптеките и билковите хапчета с нейното име.

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=pro...part=5&vc=1

 

Майка ми и жена ми са страшно доволни от нея, казва ти и майчиното мляко като надникне в очичките ти! Тя е лекар, не баячка!

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти препоръчам Д-р Тони Чапанова,кабинета й се намира на улица Волга Номер 49 мисля.Аз бях при нея понеже имах проблем и бях преди това при още 2 ,но те не можаха да разберат какво ми е и само ми предписваха много скъпи лекарства,от които нямаше ефект.Там ми направиха изследвания,внимателна е и се надявам да ти помогне.

Link to comment
Share on other sites

Много хубаво, но ирисолога не е ли очен лекар? На човека му трябва кожен.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти препоръчам Д-р Тони Чапанова,кабинета й се намира на улица Волга Номер 49 мисля.Аз бях при нея понеже имах проблем и бях преди това при още 2 ,но те не можаха да разберат какво ми е и само ми предписваха много скъпи лекарства,от които нямаше ефект.Там ми направиха изследвания,внимателна е и се надявам да ти помогне.

Благодаря,а някакъв телефон за да си запазя час имаш ли?Или може и без час?

Link to comment
Share on other sites

Един съвет от мен. Пробвай два три дена да пиеш витамини, като витамин C да е повечко. Много е възможно да имаш подобрение. Случайно да пушиш ??

Link to comment
Share on other sites

Много хубаво, но ирисолога не е ли очен лекар? На човека му трябва кожен.

 

Ирисолог е човек, който диагностицира (май така се пише :( ) чрез преглед на ириса на окото, няма нищо с офталмолог. Жената си изписва нормални лекарства, а понякага билки, но системата и е по-добра от "дай да ти предпишем това, пък ще видим какво ще стане". :angry1

Link to comment
Share on other sites

Благодаря,а някакъв телефон за да си запазя час имаш ли?Или може и без час?

ами аз и имам гсм-а,но мисля,че може и без час..тя е в кабинета си от 14:00 до.. 16:00 или нещо подобно..но ето все пак телефона 0888 551 333,пробвай!

Link to comment
Share on other sites

Тъй като имам проблем с 1 по-различен вид невуси бях на консултация в София. Във военно медицинска академия. При ако не се лъжа там най-висшестоящите по дерматология в България. Все пак проблема ми беше сериозен. http://www.vma.bg/klinikabg.php?srid=45 Ето линк при тази Кадурина бях ако не се лъжа със странното име. Та прегледа струваше 30 лева ако мислиш че това което имаш е доста сериозно незнам може би се обърни към тях. :blink: На мен майка ми уреждаше въпросите голяма галимация беше. Успех! Жив и здрав :)

Link to comment
Share on other sites

ами аз и имам гсм-а,но мисля,че може и без час..тя е в кабинета си от 14:00 до.. 16:00 или нещо подобно..но ето все пак телефона 0888 551 333,пробвай!

Ти откъде го имаш този телефон? Бил съм при нея и тя говореше как полудява от непрестанното звънене на клиенти. Каза, че мобилния й телефон е само за приятели и никога не го е давала, за да си записват хората час. Също спомена, че и затова мисли да си го сменя.

Не знам дали това е номера точно на д-р Николова, но ако е, хубаво е да знаеш, че самата тя е твърдо против разпространяването му. По нейни думи знае, че това е само от благодарни клиенти, но те й правят "мечешка" услуга.

 

Телефона за записване е 996814

 

ПС. За да е по темата ще кажа, че съм доволен от нея. А ако ви трябва точно дерматолог - бил съм при един в уличките между Пожарната и бул. Руски нагоре, но сега не си спомням името. Не че давам точна информация, ще потърся визитка.

 

ППС. ПРОФЕСОР Теохарова, която се намира на бул.Руски в блок до пресечката с ул. Гладстон е много зле. Не знам дали още практикува, но да знаете - да се пазите от нея. Съжелявам за думите си, но наистина не струваше най-вече в качествено отношение, а и взима много парички за преглед.

 

EDIT: Tогава се извинявам. Изобщо не съм разбрал, че става въпрос за въпросния доктор по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Ти откъде го имаш този телефон? Бил съм при нея и тя говореше как полудява от непрестанното звънене на клиенти. Каза, че мобилния й телефон е само за приятели и никога не го е давала, за да си записват хората час. Също спомена, че и затова мисли да си го сменя.

Не знам дали това е номера точно на д-р Николова, но ако е, хубаво е да знаеш, че самата тя е твърдо против разпространяването му. По нейни думи знае, че това е само от благодарни клиенти, но те й правят "мечешка" услуга.

 

Телефона за записване е 996814

 

ПС. За да е по темата ще кажа, че съм доволен от нея. А ако ви трябва точно дерматолог - бил съм при един в уличките между Пожарната и бул. Руски нагоре, но сега не си спомням името. Не че давам точна информация, ще потърся визитка.

 

ППС. ПРОФЕСОР Теохарова, която се намира на бул.Руски в блок до пресечката с ул. Гладстон е много зле. Не знам дали още практикува, но да знаете - да се пазите от нея. Съжелявам за думите си, но наистина не струваше най-вече в качествено отношение, а и взима много парички за преглед.

Ами не знам дали не стана някакво объркване защото Еви ми спомена за Д-р Тони Чапанова.А тук виждам,че ти говориш за Д-р Николова.Както и да е благодаря ти за информацията.
Link to comment
Share on other sites

мда,виждам,че нещо е имало объркване.Иначе аз давам мобилния й номер,защото само този имам ,не знам на кабинета как е.Не вярвам да има проблем.Тerry,пиши ако все пак нещо има и успех!

Link to comment
Share on other sites

terry1963 и аз имах проблем с екземи по ръцете и краката, незнам твоите какви са но мойте не ме сърбяха нито ме боляха просто си седяха :blink: Поради липсата на време и пари за доктори не предприех нищо реших да пробвам с домашно лечение. За 1 седмица от екземите по ръцете няма и следа, а тези по краката вече завяхват на големи петна които лека по лека изчезват. Риба, зеленчици, плодове, изключително ефикасно се оказа пресен сок от моркови половин кръвно цвекло една ябълка и половин лимон мисля че това ме спаси от екземките.

 

 

П.П. Забравих да спомена че проблема ще е по сериозен ако ти се появяват всяко лято тогава вече си за доктор.

Link to comment
Share on other sites

Ами и моята екзема е и по краката и не ме сърби,но я имам вече към 9 месеца.Не знам дали да пробвам с този балсам,който ми препоръчва Стефан или да търся помощ на специалист?!! :confused

Link to comment
Share on other sites

Две неща:

1-во не ходи при доктор Невена Сурлекова

Защо ? Аз тамън се бях наканил да ходя при нея ?! Какво имаш предвид ? (докато не съм отишъл)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...