Jump to content
BulForum.com

Много файлове в една директория


tedy

Recommended Posts

Не е ясно за какви снимки говориш и какво общо има с поддиректории?

1-2 поста нагоре става ясно, а и темата съм я създавал аз преди 2г. и въпроса ми е отново точно по темата.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е това за ext3:

 

?

Ако е вярно, става лоша хава, защото ако потребителите, които са качили снимки, нарастнат над 32 хиляди, става доста лошо какво ще се прави. Щото не всеки качва снимки. Даже може би към 30-40% качват.

Под NTFS четох някъде че май има подобни ограничения, на други места пише че няма, но не намерих при бързо търсене нещо по-конкретно.

Потърсих информация по този въпрос. Наистина ограничението е толкова.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е това за ext3:

 

?

Ако е вярно, става лоша хава, защото ако потребителите, които са качили снимки, нарастнат над 32 хиляди, става доста лошо какво ще се прави. Щото не всеки качва снимки. Даже може би към 30-40% качват.

Под NTFS четох някъде че май има подобни ограничения, на други места пише че няма, но не намерих при бързо търсене нещо по-конкретно.

 

Можеш да заобиколиш временно проблема като разцепиш още малко структурата. Например, правиш си папки с име от 'а' до 'z' и от '0' до '9, като във всяка папка ще слагаш потребител със съответсващата първа буква от названието на потребителя. :) Така за да си запълниш лимита ще са ти необходими ~32000 потребителя от коя да е буква, за да стане лошо :rolleyes: , а не просто 32000 потребителя. Няма да свърши работа въпросната схема, ако ти се налага всичките тези папки от 0 до 9 и от А до Z да ти седят в една папка, тогава положението си остава непроменено.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...