Jump to content
BulForum.com

Застраховка при пътуване в чужбина


snejko

Recommended Posts

Въпросът ми е към хората, които са пътували извън БГ за повече време (демек поне 2-3 месеца). Смятате ли, че си заслужава да се прави медицинска застраховка или не? Някой ползвал ли е подобно нещо? И на коя компания може да се разчита за тези неща? Моето търсене доведе до имената главно на ДЗИ и Alianz, кажете и вие.

Link to comment
Share on other sites

значи това което аз знам,е че само трябва да се оправят документи към нои и така това че си плащаш осигуровки,те ще ти важат в цял свят и нашата каса ти ги покрива кадето и да си,поне аз така знам

Link to comment
Share on other sites

значи това което аз знам,е че само трябва да се оправят документи към нои и така това че си плащаш осигуровки,те ще ти важат в цял свят и нашата каса ти ги покрива кадето и да си,поне аз така знам

Това важи обаче само за рамките на ЕС, а аз ще пътувам извън него.

Link to comment
Share on other sites

Винаги си заслужава щом се отнася до здравето ти,никога не знаеш какво ще стане и по добре не рискувай,но къде можеш да я направиш не знам,но питаи в посолството на държавата в която ще заминаваш :excl: :excl: :excl:

Link to comment
Share on other sites

Дали си струва зависи от това колко време ще стоиш и какво ще правиш там. Ако е за повечко време, 2-3-4-5 месеца си струва. Особено извън ЕС. Чукай на дърво да не става нещо, но стане ли и нямаш застраховка ще плащаш много солено. Освен това удобството е по-голямо.

Спри се на Алианц, няма да съжеляваш.

Link to comment
Share on other sites

Дали си струва зависи от това колко време ще стоиш и какво ще правиш там. Ако е за повечко време, 2-3-4-5 месеца си струва. Особено извън ЕС. Чукай на дърво да не става нещо, но стане ли и нямаш застраховка ще плащаш много солено. Освен това удобството е по-голямо.

Спри се на Алианц, няма да съжеляваш.

Съгласна съм за Алианц-а.И наистина е добре,ако си за по-дълго в чужбина,да имаш застраховка.Няма какво да се чудиш.Действай!И приятно изкарване в чужбина :) :D :love

Link to comment
Share on other sites

Ако ще ходиш в Близкия Изток или в някоя екзотична африканска/южноамериканска страна, застраховката в никакъв случай няма да ти е излишна :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

HDI

Link to comment
Share on other sites

Прочети какво точно ти осигурява застраховката. Четеш всичко, особено ситния шрифт. Какво покрива (дали е само неотложна помощ, т.е. такава, без която няма да оживееш или има и повече. Например, дали като счупиш крак, нещо се покрива или щото не ти е застрашен живота, няма нищо), как се ползва (повечето осребряват документи, с които доказваш какви разходи си направил при лечение, т.е. трябва да знаеш предварително, ако се случи нещо, какво да искаш, за да не стане така, че после не можеш да докажеш разходи. ) Дали се покрива болнично лечение и до каква степен, лекарства и т.н.

 

Като прочетеш 2-3 оферти, избираш най-изгодното съотношение на услуга-пари.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...