Jump to content
BulForum.com

Навигация в България


Dulgia

Recommended Posts

Здравейте, момчета.Искам да питам дали някой е нясно пусната ли е навигацията в България вече?Аз дочух, че май само София я имало.Също така, откъде мога да си намеря диск с картите, който да сложа в колата(Опел Вектра)?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, момчета.Искам да питам дали някой е нясно пусната ли е навигацията в България вече?Аз дочух, че май само София я имало.Също така, откъде мога да си намеря диск с картите, който да сложа в колата(Опел Вектра)?

 

Аз полвам тази http://smart2go.com/en/?REPEATED=1 има карти на повечето големи градове и пътища в страната. Подържа се за Windows Mobile 5 и Symbian 9+. Лично съм се убедил, че фрее версията се държи перфектно на Нокия Е60, Н91, 9300и и на Покети, липсват и много малко от екстрите на платената версия като например гласово съобщаване след колко метра на къде да завиеш.

 

Има и други програми за навигация просто потърси ;)

Link to comment
Share on other sites

Това добре, обаче аз имах впредвид дали има вече дискове с карти, които са за фабричните навигации в колите..За Опел става въпрос, прочетох че работели с Navtech, които работят и с пежо.За пежаците вече имали такива неща, към 300 кинта струва.VW и Audi също работели, ама за опел нищо не разбрах...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах дисковете за Opel са от Navteq - в момента свалям два файла, които да пробвам - но и в официалния сайт България я няма. Може би догодина...

Link to comment
Share on other sites

V technopolis prodavat diskove s karti za gps-i,kato vlezete pitate kade sa gps-ite i shte vi nasochat.Na edna vitrina sa gps-i i diskove s karti,diska s kartata na BG+offroad karta na BG stryva 139 lw.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах дисковете за Opel са от Navteq - в момента свалям два файла, които да пробвам - но и в официалния сайт България я няма. Може би догодина...

Колега, като ги свалиш, сподели резултата.А за тия в технополис според мене те не са за вградените навигации от производителя на колата, а за тези, които ги слагат допълнително.

Link to comment
Share on other sites

Аз полвам тази http://smart2go.com/en/?REPEATED=1 има карти на повечето големи градове и пътища в страната. Подържа се за Windows Mobile 5 и Symbian 9+. Лично съм се убедил, че фрее версията се държи перфектно на Нокия Е60, Н91, 9300и и на Покети, липсват и много малко от екстрите на платената версия като например гласово съобщаване след колко метра на къде да завиеш.

 

Има и други програми за навигация просто потърси ;)

 

Тази програма с WAP ли се свързва?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще купувам лаптоп и искам да го обурудвам с GPS система за камион, пътуващ в Европа. Откъде мога да сваля софтуер, а и какъв? И какво друго ми трябва? Не съм много наясно по въпроса, затова събирам информация за сега. Предполагам, че има софт в съответните магазини, но в момента пари имам само за качествен лаптоп- около 2 000 лв.

 

Edit: @netrootbg, благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Ще купувам лаптоп и искам да го обурудвам с GPS система за камион, пътуващ в Европа. Откъде мога да сваля софтуер, а и какъв? И какво друго ми трябва? Не съм много наясно по въпроса, затова събирам информация за сега. Предполагам, че има софт в съответните магазини, но в момента пари имам само за качествен лаптоп- около 2 000 лв.

Лаптоп можеш да вземеш много по евтино. Виж разните Acer в Технополис. Най - добре разгледай www.pocketbulgaria.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Колега, като ги свалиш, сподели резултата.А за тия в технополис според мене те не са за вградените навигации от производителя на колата, а за тези, които ги слагат допълнително.

 

Извинявай, съвсем бях забравил за тая тема...

Намерих дискове, burn-нах ги и работят. Само че за навигацията на моята кола няма България... Принципно за Opel са няколко вида навигациите - по-старите са с player Siemens NCDRXXXX - примерно това http://mitglied.lycos.de/hardwarekiller03/NCDR1100v.jpg а по-новите - CD70 и DVD90. За нито една от тях няма карта на България, въпреки че има карта, която се казва Eastern Europe, но тя включва "coverage of the Czech Republic and the capitals of Slovakia, Poland, Hungary, Slovenia, Croatia, Estonia, Latvia, Lithuania and Greece."...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...