Jump to content
BulForum.com

kursove za knijka


KATSARABMW

Recommended Posts

НЕ можеш да вземеш книжка преди 18 или да държиш изпит преди навършване. Може да почнеш практика 3 месеца преди да станеш наа 18.

Link to comment
Share on other sites

Може наистина 3 месеца преди 18,но сега при повечето инструктори ми казаха че е супер глупаво...първо като навършиш години се явяваш на листовки и след това започваш да шофираш.Според мен е доста глупаво това...та пич общо взето си търси инструктор който да не практикува по този начин.

Link to comment
Share on other sites

НЕ можеш да вземеш книжка преди 18 или да държиш изпит преди навършване. Може да почнеш практика 3 месеца преди да станеш наа 18.

 

то требе и преди 21 да не им дават книжки!!!

 

всеки ден пъпчиви тиинейджъри се трепят по пътищата - заради едната гъзария!

 

п.с. преди 20 мин по новините казаха че пак се утрепали 2-ма!!!!

Link to comment
Share on other sites

абе братле.... ти в кой свят живееш? на 21 хахахаха .... тия работи си зависят от човека а не от годините...аз съм на 18 и мога честно да заява че само в началото ми се правиха глупости сега вече виждам че от простотий няма смисъл на путя ... и си карам нормално и очите са ми не на 4 а на 8!!!!! имам книжка от 10 месеца вече.Пича който пусна темата ако има желание може да му дам координати на инструктор при който директно си кормува и ще научи много ценни работи от него ... на лично плс ако има желание

Link to comment
Share on other sites

Можеш да се запишеш и да платиш разходите по обучението предварително(3 месеца преди навършване на пълнолетие), но не и да държиш изпитите или да вземеш книжка преди това.Моя съвет е записвай се възможно най-скоро(демек 3 месеца преди твоя РД), защото както виждаш курсовете постепенно поскъпват, а към септември-октомври се очаквало да са около 600лв. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

абе братле.... ти в кой свят живееш? на 21 хахахаха .... тия работи си зависят от човека а не от годините...аз съм на 18 и мога честно да заява че само в началото ми се правиха глупости сега вече виждам че от простотий няма смисъл на путя ... и си карам нормално и очите са ми не на 4 а на 8!!!!! имам книжка от 10 месеца вече.Пича който пусна темата ако има желание може да му дам координати на инструктор при който директно си кормува и ще научи много ценни работи от него ... на лично плс ако има желание

в моя случай е абсолютно същпто... ;) :blink:

Link to comment
Share on other sites

абе братле.... ти в кой свят живееш? на 21 хахахаха .... тия работи си зависят от човека а не от годините...аз съм на 18 и мога честно да заява че само в началото ми се правиха глупости сега вече виждам че от простотий няма смисъл на путя ... и си карам нормално и очите са ми не на 4 а на 8!!!!! имам книжка от 10 месеца вече.Пича който пусна темата ако има желание може да му дам координати на инструктор при който директно си кормува и ще научи много ценни работи от него ... на лично плс ако има желание

 

 

в моя случай е абсолютно същпто... ;) :blink:

 

 

лошото е че когато си млад шофьор, на под 50 000 км /времето за което си имал книжка е без значение/ винаги си мислиш, че караш много добре, което всъщност не е много така!!!

Link to comment
Share on other sites

Има някои с по над 100 000км и пак са зле. Не е чак толкова важно колко км си минал, а как реагираш в дадената ситуация. Иначе аз съм "за" това книжка да се дава от 16г, защото си спомням че като бях на толкова си карах колата без проблеми, само се оглеждах за куки. Добрият шофьор е този, който когато почне курсовете може да кара ;) Такива които взимат книжки на по 23+ са някакви незаинтересовани, забрави такива да станат добри :) Ако колата не ти е страст, а я използваш само за придвижване -> неможеш да караш.

Link to comment
Share on other sites

Има някои с по над 100 000км и пак са зле. Не е чак толкова важно колко км си минал, а как реагираш в дадената ситуация. Иначе аз съм "за" това книжка да се дава от 16г, защото си спомням че като бях на толкова си карах колата без проблеми, само се оглеждах за куки. Добрият шофьор е този, който когато почне курсовете може да кара ;) Такива които взимат книжки на по 23+ са някакви незаинтересовани, забрави такива да станат добри :) Ако колата не ти е страст, а я използваш само за придвижване -> неможеш да караш.

Много глупости в тоя пост. :ph34r:

1. Книжка на 16? Айде бе...

2. Убеден съм, че има хора взели книжка над 23, които карат по-добре от теб.

3. Хора се придвижват само с колата и могат да карат супер.

 

Много обичам феновете на генерализацията. Бравос!

Link to comment
Share on other sites

В САЩ на 16 дават...

Ти земи със САЩ ни сравнявай

САЩ -- България

Злато -- Евтина сплав

 

Там за тях обикновенна кола е примерно Хюндай с 4 Аирбека както за нас жигула на 400 000км

Link to comment
Share on other sites

Там за тях обикновенна кола е примерно Хюндай с 4 Аирбека както за нас жигула на 400 000км

Аз не съм съгласен нито с 1 от 2те. Колко пъти си бил в САЩ?

Link to comment
Share on other sites

Има някои с по над 100 000км и пак са зле. Не е чак толкова важно колко км си минал, а как реагираш в дадената ситуация. Иначе аз съм "за" това книжка да се дава от 16г, защото си спомням че като бях на толкова си карах колата без проблеми, само се оглеждах за куки. Добрият шофьор е този, който когато почне курсовете може да кара ;) Такива които взимат книжки на по 23+ са някакви незаинтересовани, забрави такива да станат добри :) Ако колата не ти е страст, а я използваш само за придвижване -> неможеш да караш.

 

Robin ако ти кажа че си супер заблуден дали ша ми повярваш ? Когато бил на 16 се оглеждал за куки... Мноо генгста тва.Малко са идиотите по пътищата ми и деца убийци да гледаме.

Link to comment
Share on other sites

Има някои с по над 100 000км и пак са зле. Не е чак толкова важно колко км си минал, а как реагираш в дадената ситуация. Иначе аз съм "за" това книжка да се дава от 16г, защото си спомням че като бях на толкова си карах колата без проблеми, само се оглеждах за куки. Добрият шофьор е този, който когато почне курсовете може да кара ;) Такива които взимат книжки на по 23+ са някакви незаинтересовани, забрави такива да станат добри :) Ако колата не ти е страст, а я използваш само за придвижване -> неможеш да караш.

 

За да станеш добър ти трябва практика, практика, практика и пак практика... да не се опиташ да кажеш, че някой със 20 000 км ще кара по-добре от такъв с 200 000 ;) Няма как да стане, защото тоя с 200 000, ако не може да кара, няма да ги доживее.

 

И, Моля се на всички, не изпреварвайте от дясно, без мигач, когато лявата лента е свободна! Дявол да го вземе, кой им дава книжки на тия в Пловдив!

А ония ден един мангал наби спирачки, отби и спря толкова рязко без да даде мигач!

Link to comment
Share on other sites

За да станеш добър ти трябва практика, практика, практика и пак практика... да не се опиташ да кажеш, че някой със 20 000 км ще кара по-добре от такъв с 200 000 ;) Няма как да стане, защото тоя с 200 000, ако не може да кара, няма да ги доживее.

 

И, Моля се на всички, не изпреварвайте от дясно, без мигач, когато лявата лента е свободна! Дявол да го вземе, кой им дава книжки на тия в Пловдив!

А ония ден един мангал наби спирачки, отби и спря толкова рязко без да даде мигач!

 

Къв е проблема да изпреварвам отдясно в града? Прочети правилника и по специално тези правила отнасящи се за населени места и не се моли да не те изпреварват отдясно.

Link to comment
Share on other sites

Къв е проблема да изпреварвам отдясно в града? Прочети правилника и по специално тези правила отнасящи се за населени места и не се моли да не те изпреварват отдясно.

Моля???

 

те те таквоз нещо като разрешено изпреварване от дясно НЕМА!!!!

 

за това трябва изпитите за шофьори да са МНОГО СТРОГИ!!!

 

п.с. аз лично съм взел книжка на 23+ и имам над 150 000 км зад гърбът си!!!!

и смятам че всички глупости по пътя ги оравят ей такива като Вас 88+ /за набор говорим/ че и малко по големки даже!!!

Link to comment
Share on other sites

Той може би говори за 3 лентов път :)

 

според мен единствено може да изпревари някой от дясно ако човека е пуснал ляв мигач и се е престроил в съответната лента и то САМО И ЕДИНСТВЕНО ако ситуацията го позволява.

 

Но се съмнявам автора на поста да им това в предвид :( което е много тъжно понеже всеки ден по пътищата се срещаме точно с такива хора, които са разбрали грешно првилника за движение :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Темата мн ме заинтересова защотоо в момента съм на 17 и 10 месеца а курсовете всеки месец ги увеличават лиубопитно ми е дали мога да ги почвам сега и на какви цени горе долу варвят в момента :)

Link to comment
Share on other sites

Темата мн ме заинтересова защотоо в момента съм на 17 и 10 месеца а курсовете всеки месец ги увеличават лиубопитно ми е дали мога да ги почвам сега и на какви цени горе долу варвят в момента :)

 

Зависи от това на какъв инструктор ще попаднеш. Моя най-спокойно ще ти ги пише тия два месеца до навършване на 18 години, че си ги карал когато си бил на 18, а в действително ще можеш да почнеш веднага. Просто плащаш цената на курса при него и такса за листовките и почваш курмуване. Май все още се старите цени.

Приготви си поне 600+лв за всичко, включително и таксата в КАТ за да ти извадят книжка и талон.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък дочух че от 1ви януари щял да влиза нов закон за тия книшки------че за да земеш книшка тряа да имаш средно образование

аз се самняам, данода сам получил грешно инфо

Link to comment
Share on other sites

Аз пък дочух че от 1ви януари щял да влиза нов закон за тия книшки------че за да земеш книшка тряа да имаш средно образование

аз се самняам, данода сам получил грешно инфо

 

Аз в мен имам закона за движения по пътищата най новия и вътре пише че трябва да имаш Основно образование т.е да си заваршил поне 8 и клас,а по Бтв Новините казаха че се обмислял вариант да се се върне стария закон при който трябва да има на4ално защото птп с шофъори които имат на4ално образование били мн по малко от тези с основно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...