Jump to content
BulForum.com

kursove za knijka


KATSARABMW

Recommended Posts

Вчера ма скъсаха на кормуването!Някой има ли представа в Пловдив колко са изпитващите и вие от кой път взехте книжката!

Аз съм чувал, че са 20ина човека.Кой ти се падна на тебе?Гаден ли беше или ти сгафи нещо?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм чувал, че са 20ина човека.Кой ти се падна на тебе?Гаден ли беше или ти сгафи нещо?

 

Ами сгреших,но можеше да ме пусне!Падна ми се точно този,който не исках някав дебелак,който е скъсал още 4-ма мои познати и се момчета майна!Преди мене 2 путки зеха изпита като общо караха 20 минути а аз майна въртях 25 минути през супер гадни малки улички!

Link to comment
Share on other sites

Ами сгреших,но можеше да ме пусне!Падна ми се точно този,който не исках някав дебелак,който е скъсал още 4-ма мои познати и се момчета майна!Преди мене 2 путки зеха изпита като общо караха 20 минути а аз майна въртях 25 минути през супер гадни малки улички!

Ми на мен ми се падна точно този който ми беше и на листовките голям изруд беше дейба

а що се отнася до курмуването зех си изпита повреме на панаира ( от първия път ) на много кофти места карах дейба но предимството ми беше че не се намеси нито веднъж нито ми барна волана нито барна спирачката

единствената грешка която ми беше е че като минавах на тунела на центара забравих да изключа фаровете след излизането и като спирах накрая забравих да дам мигач

и след това ми вика такъв че съм бил опасен за движението ( имаше само една ситуация в която бях без предимство и намалих малко ( и ми вика че съм трябвало да намаля повече и че съм минал като на магия и че съм карал така все едно съм професионалист ) ма се радвам че не ме скъса ся ми остана да взема само БЧН-то

а иначе на изпита бях ме към 15 души от които бая бяха скъсани ма важното беше че аз и пичката с която бях си взех ме изпита майна

За тези на които им предстои да се явяяват на изпит да внимават как карат и да не притесняват изобщо че за изпитващите това и чакат да се направи 2-3 грешки що годи фатални и ви забиват спирачките и до следващия път

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува курса но за професионална книжка

някой изкарал ли го е

и ако може да даде телефон за връзка, или каде да отида да се запиша да го изкарам курса

пък ако някой знает да каже кви пари е колко време се кара ?

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува курса но за професионална книжка

някой изкарал ли го е

и ако може да даде телефон за връзка, или каде да отида да се запиша да го изкарам курса

пък ако някой знает да каже кви пари е колко време се кара ?

До колкото ми е известно трябва да имаш навършени 21 години и 3 години стаж като любител шофьор за да можеш да караш за професионален курсовете.

Link to comment
Share on other sites

До колкото ми е известно трябва да имаш навършени 21 години и 3 години стаж като любител шофьор за да можеш да караш за професионален курсовете.

 

 

Неска от "Зелена Вълна" ми пратиха текстов файл с пълна подробност за категориите,години и цени.Работата за категория Ц е да имаш пове4ко пари неискат възраст и стаж.Може без да си взел книжката за любител да вземе6 категория Ц ;)

Link to comment
Share on other sites

Неска от "Зелена Вълна" ми пратиха текстов файл с пълна подробност за категориите,години и цени.Работата за категория Ц е да имаш пове4ко пари неискат възраст и стаж.Може без да си взел книжката за любител да вземе6 категория Ц ;)

Добре де пейстни тука информацията която са ти дали ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти можеш да ги караш сега или на 17 и 9 месеца, но няма смисъл защото изпитите неможеш да ги изкараш преди да имаш 18 пък ако почнеш сега да си ги караш ще караш по 1 час на 2 седмици и няма смисъл просто. За C категорията мисля че трябва да имаш преди това B.

Link to comment
Share on other sites

Добре де пейстни тука информацията която са ти дали ;)

 

истрих си емейла като ми го пратят пак ще го пеистна.За Ц категория ви трябват пари4ки не години и категори Б.Относно човека дет е на 17 и 7 ше му кажа да изчака още 2 месеца и тогава да ги почва защото в пове4ето сайтове на автошколи пише че трябва да имаш наваршени 17 и 9 месеца за да може да започнеш курсовете но неможе да се явиш на испитите преди да наваршиш 18.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме интересува курса но за професионална книжка

някой изкарал ли го е

и ако може да даде телефон за връзка, или каде да отида да се запиша да го изкарам курса

пък ако някой знает да каже кви пари е колко време се кара ?

 

Аз днес бях на изпит за Ц категория и си го взех :D Поиспотих се с тоя камион ама ме пуснаха. Ако имаш Б категория ,независимо дали си си изкарал книжката от КАТ можеш да започнеш за Ц. Парите са около 400 500 лв със изпити всичко. Има само една подробност: ще трябва да се явиш на психо. Това е изпит в ДАИ където ти проверяват рефлекси,краткосрочна памет,там решаваш логически задачи и е кофти .защото даиджиите почти винаги те късат първия път за да се явиш втори и пак да платиш таксата от 15 лв. А трябва да го вземеш защото ги изискват от КАТ.

Link to comment
Share on other sites

Обещаното инфо коет трябваше да постна

 

 

ФИРМА *ЗЕЛЕНА ВЪЛНА*

1000 София, бул.”Фритьоф Нансен” 11 тел/факс: 981-68-40, тел: 981-56-28

с/ка 10 162 548 03 , б.код 200 78 205 GSM 0888-920-942, info@zelena.info

ОББ-клон “Фр.Нансен” София http:// www.zelena.info

Работно време: понеделник – петък: 9.00 – 18.00

Събота: 10.00 – 14.00

 

БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ПРОЯВИХТЕ ИНТЕРЕС КЪМ ДЕЙНОСТТА НА АВТОШКОЛА “ЗЕЛЕНА ВЪЛНА”!

 

При записване за курс получавате безплатно:

*Изпитни листовки

*Изпитни въпроси по теми

*Коментар на изпитните листовки

*Учебник по устройство на автомобила

*Учебник по управление на автомобила

*Компакт диск с мултимедийна програма “МОТОТЕСТ”

*Учебна книжка за теоретично обучение теория

*Учебна книжка за практическо обучение

 

Внимание!!!

 

1. . Предлагаме изпитни листовки на английски език (в комплект с българските листовки струват 15 лева)

2. Разполагаме с автомобили с автоматични скорости.

2. Разполагаме с инструктор, който провежда практическото обучение на немски език.

4. Имаме инструктори, които работят и събота и неделя.

 

 

Ново:

Изпитите се провеждат разделно-първо теория, след това практика! Обучението по практика започва след преминаване на 7-ма тема от теорията.

 

Ето малко повече информация по предлаганите възможности.

При нас можете да се запишете за обучение за следните видове курсове:

1. КАТЕГОРИЯ “М”- само теория (възраст 16 години)……………..безплатно.

2. КАТЕГОРИЯ “А” (18 години)- 12 кормилни часа на мотоциклет MZ ….150 лева (Полигонът за обучението и изпита се намират в кв. “Хаджи Димитър”)

3. КАТЕГОРИЯ “В” (18 години)–24 кормилни часа- 8 различни леки автомобили….. 400 лева (Обучение по теория – “Фритьоф Нансен” 11 ). Изпит по теория -“Южен парк” – ул. Козяк №43) (Обучение по кормуване, тръгване от “Фритьоф Нансен” 11, изпит по кормуване - около стадион Раковски)

4. КАТЕГОРИЯ “С” (18 години) - 20 кормилни часа на камион Мерцедес 1417……...400 лева

(Обучение около Централна гара)

5. КАТЕГОРИЯ “D” (21 години) - 12 кормилни часа на автобус ИКАРУС………………..400 лева.(Обучение около Централна гара)

КАТЕГОРИЯ “С+Е” 16 кормилни часа на ИФА с ремарке……….………. 400 лева (Обучение на полигон в Костинброд)

6. Допълнително обучение за опресняване на знанията (на час)……15 лева

7. ОБУЧЕНИЕ за възстановяване на контролни точки 6 часа………… 65 лева

8. ОБУЧЕНИЕ за превоз на опасни товари (ADR курс)

А) основен курс 18 часа………………………………………88 лева

Б) цистерни 12 часа ……………………………….….45 лева

В) взривни вещества 8 часа ……………………………………..45 лева

Г) ядрени вещества 8 часа………………………………………45 лева

Д) опреснителен курс 8 часа ………………………………….…100 лева

 

Таксата за всички курсове може да се плати разсрочено: 50% при записване, остатъкът – до края на курса.

Практическите упражнения се провеждат в удобно за Вас време – от 7.00 до 19.30 часа. Най-краткото време, през което можете да завършите обучението е 15 дни. По ваше желание обучението може да се удължи. Няма проблем да го прекъснете и след време пак да го продължите.

Изпитните листовки се предлагат на компакт диск, който е безплатен за курсистите на автошколата. Може да ги решавате и он-лайн от сайта (кликнете на мототест) www.zelena.info

При неуспешен изпит може веднага да се подаде заявление за повторно явяване.

По технологични причини следващият изпит се провежда след около 8-10 дни.

Таксата за всеки поправителен изпит е 50 лева.

При нас можете да се явите на изпит, независимо къде и кога сте завършили курса, независимо дали и колко пъти сте се явявали на изпит. Завършеният курс важи за неограничено време.

По време на курса, за изпита и за издаването на шофьорска книжка трябва да имате предвид следните условия:

1. При записването и по време на курса трябва да преснимате личната си карта (моля проверете валидността ѝ !) и да я предадете в офиса или на инструктора.

2. Практическото обучение (кормуването) за категория “B” се провежда с различни марки автомобили: Опел, Фолксваген, Форд, Фиат, БМВ, Мерцедес и други, които постоянно се обновяват. Продължителността на обучението е 24 учебни часа, (провежда се само в градски условия), които се отбелязват в учебна книжка, която получавате при записването за курс. Трябва да носите книжката всеки път или да я оставите на съхранение при инструктора. В учебната книжка са описани подробно всички упражнения, които трябва да преминете по време на обучението. От Ваш интерес е да следите, дали преминавате точно упражненията.

3. Обучението по теория включва цикъл от осем лекции и се провежда в кабинета ни на бул. “Фритьоф Нансен” №11, в понеделник и сряда от 15.00 ч Обучението се извършва на компютри. Прожектират се видеофилми и клипове. Присъствието Ви е желателно, защото е гаранция за добрата подготовка за теоретичния изпит! Вашият инструктор ще Ви покаже учебните ни кабинети. Разбира се , Вие можете да се подготвите и самостоятелно с помощта на нашите учебници и особено със софтуерния продукт “Мототест”.

4. За явяване на изпит пред РОДАИ - София е необходимо:

- да имате навършени 18 години;

- да притежавате валиден български документ за самоличност

(валидна лична карта или паспорт);

- да попълните заявление в офиса на фирмата;

- да заплатите изпитна такса от 50 лева;

- да сте изплатили пълната цена на курса.

5. Явяването на изпит не е индивидуално и датите се определят от РОДАИ – София. Това означава, че след подаването на заявление и явяването на изпит обикновено минават между седем и десет дни.

6. При успешно издържан изпит, за издаване на шофьорската Ви книжка трябва да направите следното:

- подаването на документите в КАТ за шофьорската книжка за София става най-рано три работни дни след изпита, а за други градове - до двадесет работни дни, като се подават по адреса в личната карта.

- необходимите документи са:

а) издадено от фирмата “Свидетелство за завършен курс”

б) заявление по образец (купува се в КАТ)

в) цветна снимка (паспортна)

г) удостоверение от БЧК (Дондуков № 61 тел. 843 10 47)

д) медицинско свидетелство

е) документ за платена такса (плаща се в КАТ около 22 лева за нормален срок на издаване)

7. При неуспешно явяване на изпит имате право да се явите отново, като попълните ново заявление, платите съответната такса и приложите свидетелство за завършен курс. Ако сте скъсани на управление сте длъжни да вземете четири допълнителни часа кормуване.

За всички въпроси по време на курса можете да се обърнете към г-н Пламен Борисов – управител на Автошколата в офиса на фирмата и на телефон: 088 79 79 363, или 981-68-40, 981-56-28.

Внимание!!! Изпитите се провеждат отделно теория, отделно практика. След успешно взет изпит по теория трябва да подадете заявление за изпит по практика.

Поради големия интерес обучението по практика се извършва с известно забавяне. Веднъж записали се Вие запазвате правата си и съответно размера на таксата. Използвайте възможността да се явите своевременно на изпит по теория.

Внимание!!! Изпитните дати се публикуват в Интернет www.zelena.info. Излагат се и на витрината на книжарницата. Ще ви предупредим и по телефона.

Внимание!!! Таксите за курсовете важат до промяна на икономическата ситуация: ЦЕНИ НА БЕНЗИНА, БРОЙ НА ЧАСОВЕТЕ И ДРУГИ.

 

Желаем Ви успех!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Кажете някой добър инструктор за категория "Ц", който е с някой хубав камион а не с ония гадните мерцедеси?

Лолл ти ако в Пловдив пък точно намериш инструктор с по-хубави камиони направо невероятно ще ми се стори, мерцедесчетата са си супер айляк.Ако питаш мен при Барбанака се записвай, аз като ходих да вадя книжка в кат се срещнах с няколко момчета там, дето подаваха за Ц, и всичките го бяха зели при барбанака, казаха, че си разбира от работата.

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой добър инструктор за категория "Ц", който е с някой хубав камион а не с ония гадните мерцедеси?

Мога да ти препоръчам моя инструктор,с Мерцедес е,много добър,ако имаш интерес пусни едно лично да ти пратя координати.

Относно мерцедесите...досега само мерцедеси съм виждал в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Колко струва курс за шофиоркс книжка за мотоциклет над там еди коко си кубибика(май 125 бяха) и от какво се състои курса.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с човека от предишния пост.

Няма такова нещо като изпреварване отдясно на какъвто и да е път.

 

Що се отнася до това кога трябва да се взимат книжките, според мен сега си е добре направено.

 

 

Някой беше написъл по-горе че преди да почнеш курсовете трябва да можеш да караш.

Според мен това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Ще дам прост пример. Преди да почна курсовете се бях качвал на шофиорското място точно 2-пъти. Зех си книжката, и от тогава съм нон-стоп зад волана, и *да чукам на дърво без аварийно. говоря за около 9 месеца.

 

Пича с който ги карахме *мой приятел, караше от 15 годишен, НО го късаха 2 пъти и след като я взе на 2-рата седмица катастрофира. Та извода е ясен. Или си лешпер и се праиш на гъзар и след няколко години те няма. Или си караш нащрек и внимаваш, и си живееш до старини.

 

 

 

Относно колите над 300 000 км, Да ви кажа има коли и коли. Лично аз карам в момента една Астра на 380 000, която обаче е поддържана и не и личат. нито вътрешно нито външно.

С какво тя е по-опасна от някаква 150 000 километрова бракма дето няма и колани сигурно и, сичко и е изгнило и те е страх да я пипнеш случайно да не и падне калника. Не е Мерцедес или БМВ, но кво да се прави това имаме това караме.

 

Това е от мен засега.

КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО и БЪДЕТЕ ТОЛЕРАНТНИ !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...