Jump to content
BulForum.com

Малко странно запитване


Recommended Posts

Та запитването ми е каде се продава в Пловдив зелена бира ( Шотланска мисля ,че беше ) . Та търся такава звелена на цвят бира . Ако има някаде в Пловдив или в околоята да се продава , ще съм Ви много благодарен да ми кажете . Моля без излишни спамове .

Link to comment
Share on other sites

Ако в заведение има такава бира, то това трябва да е ВОЙВОДИТЕ - на кръстовището м'у Гладстон и Шилер. Там имаше над 50 вида бира.

Link to comment
Share on other sites

отиди и в метро,като бачках там имаше един колега бираджия вземаше няква специална,може и да е тя

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност в метро няма , аз като любител на бирата и метро гарантирам на 100% - там такава бира няма.

Link to comment
Share on other sites

Та запитването ми е каде се продава в Пловдив зелена бира ( Шотланска мисля ,че беше ) . Та търся такава звелена на цвят бира . Ако има някаде в Пловдив или в околоята да се продава , ще съм Ви много благодарен да ми кажете . Моля без излишни спамове .

 

Съмнява ме но може да има в Розенхоф. Има доста видове бира но бирарията е белгийска и ме съмнява да я има тази. Но аз бих я опитал с удоволствие :bgrin: "beer fan" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

А защо ли си мисля, че понятието "зелена бира" няма нищо общо с цвета и? И въобще ме съмнява да намерите някъде по магазините такава бира.

Link to comment
Share on other sites

И да и не май е отговора...

 

Краткия преглед, който направих показва следното:

 

Т.нар. зелена бира се свързва с Ирландски празник ТУК, даже някакъв унивеситет го празнува редовно ТУК.

 

В крайна сметка виждам че т.нар "зелена бира" не е нищо друго освен нормална бира, оцветена в зелено.

 

Рецепти за зелена бира: ТУК и ТУК

Link to comment
Share on other sites

Ами аз сам няма да мога да си е направя , но благодаря за рецептите де . В Росенхоф няма . Там се продава само Белгийска бира . Имам познат барман . А иначе намерите ли каде се продава кажете моля .

Иначе аз от празника им се сетих за тази бира . Свети Патрик и ми хареса вида и и викам да питам дали знае някой каде се продава това нещо . :) :beer: Пък ако някой от тук хората е любител на бирата може да се почерпим с такава бира . :beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ahahahah тва с боята за яйца трябва да се види.

а относно темата: 60% съм сигурна че ткава бира в Пловдив няма.София да ама не и тук виж потърси в интернет може да излезе нещо

 

 

успех

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

До колкото можах да науча зелена бира НЕ се продава никъде освен на някои места в Ирландия така че шанса ти да намериш точно в Пловдив е има няма около 0%. Също така до колкото разбрах дори в самата Ирландия си я правят със сладкарска боя но препоръчват да се използва по- светла бира и да не се прекалява с боята която в големи количества оцветява зъбите. Моят съвет е да си купиш боя за яйца на която е обозначено "подходяща за сладки", препоръчвам да е течна за да можеш да сложиш само няколко капки. А препоръката ми за самта бира е "Загорка Gold" понеже според мен тя е най- светлата на цвчт бира за която се сещам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...