Jump to content
BulForum.com

До Германия (или друга страна) за автомобил


Dreamer

Recommended Posts

Мога да съдействам за коли от Германия,с това се занимавам и живея в Мюнхен

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Някой ще ми кажели как стоят нещата с акциза имали начин да се избегне ? ( до колко коня не се плашта акциз )

И колко време може да се кара колата тука в БГ с Английска или Немска регистрация ?

Че надали на някой му се дават излишни пари на тая корумпирана страна !

Link to comment
Share on other sites

До 120KW не се плаща акциз, от там нагоре си плащаш всичко от 0 до съответните киловати. За пример аз мислих да си взимам Галакси VR6 което е 128 КВ(174к.с.) и акциза излизаше към 4500лв. Естествено, че се отказах.

Link to comment
Share on other sites

До 120KW не се плаща акциз, от там нагоре си плащаш всичко от 0 до съответните киловати. За пример аз мислих да си взимам Галакси VR6 което е 128 КВ(174к.с.) и акциза излизаше към 4500лв. Естествено, че се отказах.

хм не се ли взима разликата след 120kw и се умножи по 35 и се получава акциза

или се взима целия KW и се умножава по 35 или взависимост от конете се вдигат и парите по които се умножава

Абе на тая тъпа държава мамицата и дейба !!!

И имали начин да не се плаща акциз и да се кара с английски или немски номер

само да се регистрира колата на мое име без да се сменят номерата ?

Link to comment
Share on other sites

Е не е ли на всеки 6 месеца да трябва поне едно напускане на граница да има, за да можеш да си запазиш номерата? поне на тия на пещерска мутрите така праат..ходат за по кафе в скопие и се прибират.

Link to comment
Share on other sites

хм не се ли взима разликата след 120kw и се умножи по 35 и се получава акциза

или се взима целия KW и се умножава по 35 или взависимост от конете се вдигат и парите по които се умножава

Абе на тая тъпа държава мамицата и дейба !!!

И имали начин да не се плаща акциз и да се кара с английски или немски номер

само да се регистрира колата на мое име без да се сменят номерата ?

 

Хм, няма приятелю. Един киловат да си отгоре си кихаш всичко от нулата, то и аз се бях заблудил, че се доплаща само горницата, ама не би ! Иначе за каране с немски номера имаше някаква врътка, но май важеше само за чисто нови коли. Втората употреба можеш да я търкаляш с чужди номера само 6 месеца.

Link to comment
Share on other sites

А ясно значи след тези 6 месеца ивентуално трябва да се плати данака в държавата от където е закупена колата и всичко ще е 6 така ли да го разбирам ?

никой нормален човек няма да даде на тая държава пари така

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш фирма по ДДС може да да го избегнеш ДДС . Първо го плащаш после ти връщат парите . Иначе тези работи да ти се плащат данаците в другата държава незнам как стават .

Link to comment
Share on other sites

Всяка една кола, ако ще и 400 коня да е може да се кара с румънски номера. Обаче за стари не си струва, понеже застраховките са доста по-скъпи. Там акциз няма. Както и май никъде другаде в света.

Link to comment
Share on other sites

Има и друга възможност. Да си вземеш колата на лизинг от Германия примерно и да си я караш тук ... колкото искаш с чуждия номер.

Варианта ако колата е на гражданин на Германия също остава...

 

Ако колата е 161 коня плащаш всичко, а не само 1-ния КОН :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...