Jump to content
BulForum.com

The top 100 greatast guitarists of all time


Mr.Tinkertrain

Recommended Posts

karai be - i az

i kvo ot tva hahahah

 

btw:

 

In 1977, Prince became the youngest producer in Warner history. Not too surprising, Prince's debut, For You, in 1978, was over budget and over-ambitious (he played a reported 23 different instruments on the record).

 

Verno baja gi vladee hahahah

 

NO

 

With 1980's Dirty Mind, he recorded his first masterpiece, a one-man tour de force of sex and music; it was hard funk, catchy Beatlesque /no comment ot mene tuk - tova znachi Biitylski/ melodies, sweet soul ballads, and rocking guitar pop, all at once.

 

Momcheto si e a prodigy, makar che ne go ponasjam

 

Sega mi se spi, ne me karaite oshte da tyrsja ot kogo se e vdyhnovjaval i uchil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Никога не търси кой от кого се е вдъхновил и учил.Всъщност аз не съм голям фен на Принс,но много го уважавам като музикант/малко пиянско звучи като "ти мен уважаваш ли ме",но си е истина/

Link to comment
Share on other sites

Аз също много уважавам Ричи, но не заради годините в Диип Пърпъл или заради Рейнбоу, а за последните му проекти с жена му ;) може да ви се стори странно, но... А колкото до великите китаристи какво ще кажете за Дейвид Гилмор от Пинк Флойд, един от личните ми любимци (който е слушал концертната версия на Comfortably Numb знае за какво става въпрос ;) (препоръчвам ви да видите концерта на Pink Floyd - Pulse, дори и да не ви са от любимите групи)). Ами за Тони Айоми и Блек Сабат, които идват от бирмингамското гето и правят революция в музиката (Блек Сабат са най-култовата група или групата на чиито песни са правени най-много кавъри), а и не е без значение и факта, че въховете на два от пръстите на Тони са били отрязани при злополука още преди да започне с Блек Сабат и това се е отразило на стила му на свирене. Ами Брайьн Мей от Куин, какво ще кажете за него, в един дълъг период от историята си Куин не използват синтезатори и разчитат на Брайън за интересното и неподръжаемо звучене на групата. Всички които ме познават ще се учудят ако не спомена Джон Петручи, за това няма да ги разочаровам :P.

Е това са малка част от китаристите, които почитам е май пропуснах Ерек Клептън, но Mr. Slowhand няма да се сърди :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Ерик Клептън ми е адски любим.Абе честно дори и да не можеше да свири на китата пак щеше да ми е любим.

 

А Ричи и проекта му с жена му.Бях на концерта на Античния и беше ужасно.Някаква боза.Той е готин,но аз лично се чудя как можа да направи такава боза

Link to comment
Share on other sites

А Ричи и проекта му с жена му.Бях на концерта на Античния и беше ужасно.Някаква боза.

 

Е въпрос на лично мнение, аз също бях на концерта в Античния и останах с много приятен спомен дали заради концерта, или за това, че ги видях на живо...

 

Странно като сме били на концерта и двамата как не сме се засекли :P

Link to comment
Share on other sites

Освен на голяма част от горепосочените китаристи, аз много се кефя и на Randy Rhoads. Жалко, че почина толкова млад, имаше да даде още много на метала. Иначе няма смисъл да се караме кой е по-по-най. Кефете се на музиката им и това е :punk

Link to comment
Share on other sites

:devil по -добре да не бях поглеждал тези гадни класации .щото ми стана лошо, големи простотии са вкарани.....само ще кажа че ако Блекмор и Малмстийн бяха умряли щяха да са на първите места
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Сатриани и Малмстийн са пинизчии, яко да ги гледаш, тъпо да ги слушаш, не винаги де :P , факт е, че темата е китаристи, а не метал китаристи, ама аз си се придържам към Кърк колкото и банално да звучи, 100% има по-технични и креативни от него, но все пак е велик каквото и да си говорим, а за Принс..........боооже

Link to comment
Share on other sites

Ерик Клептън ми е адски любим.Абе честно дори и да не можеше да свири на китата пак щеше да ми е любим.

 

А Ричи и проекта му с жена му.Бях на концерта на Античния и беше ужасно.Някаква боза.Той е готин,но аз лично се чудя как можа да направи такава боза

"Blackmore's Night", соловия проект на Ричи според мен далеч не цели да показва китарните умения на Ричи, а по-скоро експериментира.

Интересна е съпоставката между тях, (май го бях писал по-рано), но в зората на Диип Пърпъл, на техен ранен концерт публиката започнала да ги освирква и Ричи, болезнено честолюбив извикал "ако някой може да изсвири това соло по-добре от мен - нека излезне!"

В залата е бил Ерик Клептън :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...