Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

имам някакъв проблем...като пусна мозилата или интернет експлорера зрежда и страницата седи "бланк" , каквато и страница все сащия проблем...също и мсн'а не ми зарежда , а пък скайпа си баца...мулти плейер също не стаа...сега си реснах модема и се оправи обаче и одеве направих така и след известно време пак се "бъгна" ... някаква идея от какво може да е тва? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

външният нет си е в гъза, но за сметка на това има торенти :)

И аз това гледам, едвам гледам клипчета от Youtube. Но поне ъплоуда се нормализира последната една седмица

Link to comment
Share on other sites

Нивото на сигнала как е? (http://192.168.100.1/signal.html) Ако е над 50db викай техниците.

Ми не съм много наясно така че вижте вие :

downstreem

signal to noise ratio - 39 db

power level - -2db

upstreem

channel id - 4

powerlevel - 45dbmv

Добре ли е, зле ли е , не знам! Вие кажете! :)

Link to comment
Share on other sites

Еееее, не е за вярване - никой ли няма на тая тарифа, бе?

Към спеедтест повече от 3,8 мбита не съм хващал... минимума е 3,1 мбита. За ъп нещата са по-добре, но понеже ти говоря по спомен и той тогава не ми беше мн важен и не го помня. По-напред съм писал в темата... а и не само аз. Има и картинки приложени, ако все оше стоят.

А ето и къде се виждало нагледно...

https://www.bulforum.com/index.php?showtopi...entry1495064003

 

A в момента резултата е такъв:

197912690.png

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Разменям download за upload :) :

 

198828611.png

 

... По-напред съм писал в темата... а и не само аз.
Благодаря. То си имало писано, ама кой да чете :blink: . Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Това е на Максима. Не е постоянно така, вечер пада. Иначе съм достигал и даунлоуд ~ 5 Mbit/s (според Speedtest.net), но това не е показателно.

Link to comment
Share on other sites

Това е на Максима. Не е постоянно така, вечер пада. Иначе съм достигал и даунлоуд ~ 5 Mbit/s (според Speedtest.net), но това не е показателно.

To тоя спийдест е някаква измама голяма. Пускам го вади от бг (С-я, П-в, Х-о) до 1,5 мбита, пускам торент вади 2,9мбита. :wacko:

Иначе при мен няма грешка, като изключим едно прекъсване за 10 мин. онзи ден, което най-вероятно е било прищявка на гадния модем, който съм го сложил на усб и май това гадно усб прави цялата каша.

Link to comment
Share on other sites

...... модем, който съм го сложил на усб и май това гадно усб прави цялата каша.

 

Идея си нямаш КОЛКО ГОЛЯМА грешка е това да го закачиш на USB. Надявам се си направил обаче застраховка на компютъра против изгаряне в следствие на лоши метеорологични условия... Просто през лан-ката тъй като е изолирана галванически ако стане нещо ще ти отнесе само нея, през USB-то ще отнесе цялото дъно, паметта, процесора а евентуално и дисковете...

Link to comment
Share on other sites

Ами не е безпричинно сложен на усб. При една буря ми изгърмя етернет порта на модема и се принудихда го хакна на усб. Нямах си и представа затова което казваш :blink:

Link to comment
Share on other sites

...При една буря ми изгърмя етернет порта на модема и се принудихда го хакна на усб....

Чисто приятелски съвет - вземи си нов или втора ръка модем със читав LAN порт, или поне един

Flash протектор за кабелната. Най добре е да направиш и двете неща. При мене, докато бях на евроком, се оказа че освен токовите удари при бури през цялото време по линията пристигало от -50 до -95 волта напрежение спрямо масата (нулата) на електромрежата, а от време на време и 220 волта променлив ток. Разбрах за това твърде късно, за което се разплатих с 2 изгорели модема, 1 рутер, 2 LAN карти и изтрит BIOS на дъното.

Link to comment
Share on other sites

Чисто приятелски съвет - вземи си нов или втора ръка модем със читав LAN порт, или поне един

Flash протектор за кабелната. Най добре е да направиш и двете неща. При мене, докато бях на евроком, се оказа че освен токовите удари при бури през цялото време по линията пристигало от -50 до -95 волта напрежение спрямо масата (нулата) на електромрежата, а от време на време и 220 волта променлив ток. Разбрах за това твърде късно, за което се разплатих с 2 изгорели модема, 1 рутер, 2 LAN карти и изтрит BIOS на дъното.

Как така да си взема модем втора ръка, ЕК няма ли да правят проблем, че модема не е от тях?

Аз след като изгоря порта се свързах със съпорта и оттам нищо, но успях да се добера до техниците и човека ми каза че ако искам може да ми смени модема, ама аз си казах ай...не ми се занимаваше.

Ек са много точни хора особено техниците, но проблема е от операторите по телефона, те са пълен хал.

Link to comment
Share on other sites

ако може я ми дайте едно телефонче на техниците да се разбере си тия пичове да минат през нас и да жидат мрежата на блока :bgrin: че има много хишници тука :angry1 живея в Тракия

 

ако може я ми дайте едно телефонче на техниците да се разбере си тия пичове да минат през нас и да видат мрежата на блока :bgrin: че има много хишници тука :angry1 живея в Тракия
Link to comment
Share on other sites

Как така да си взема модем втора ръка, ЕК няма ли да правят проблем, че модема не е от тях?

Аз след като изгоря порта се свързах със съпорта и оттам нищо, но успях да се добера до техниците и човека ми каза че ако искам може да ми смени модема, ама аз си казах ай...не ми се занимаваше.

Ек са много точни хора особено техниците, но проблема е от операторите по телефона, те са пълен хал.

 

Моментално го сменяй. То има малко време ама напролет става страшно. За модема - стига да няма неплатена сметка си ок - с модема отивате до най-близкия офис на ЕК - примерно където плащаш и проверявате по МАК адреса какво е дереджето.

 

А и като цяло модема е по-ефтин от компютъра тъй че по-добре той и някакъв switch или hub... парен каша духа :)

Link to comment
Share on other sites

Поредна вечер, в която интернета се влачи с няколко байта в секунда ... и това при условие, че не е изцяло спрял. Писна ми. От другият месец неискам и да чуя за евроком ... и това след 4 години никакви проблеми. Намам думи :angry1

 

Поне някой знае ли какво става или да има същия проблем От кичука съм.

Link to comment
Share on other sites

хм... н ми се струва нормално да имам средно 12-15 % загуби, да свалям с по 15-16 кб/с (в добрите моменти, а в нормалните е като dial-up 56.6 , още не са го докарали до 33.6 ама не е късно :Д ), когато свалям нещо да имам пингове по 5 сек (5000 ms и нагоре) и прочае, а също и телефона на съпорта да го няма никъв, еби му мамата, ама аман вече, май трябва да режем оптики, за да се сетят да си проверят трасета и прочае! :angry1 :angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...