Jump to content
BulForum.com

GROUP 9


Recommended Posts

Здравейте,днес в пощата ми беше пусната листовка на въпросната компания GROUP 9.На листовката пише "Високоскоростен интернет без ограничение на трафика",но няма никакви тарифи!Има посочен телефон и GSM-и.Адреса е ул"Брезовска"12.Аз живея в Кичука.Искам да попитам някой има ли впечетления от тази компания?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,днес в пощата ми беше пусната листовка на въпросната компания GROUP 9.На листовката пише "Високоскоростен интернет без ограничение на трафика",но няма никакви тарифи!Има посочен телефон и GSM-и.Адреса е ул"Брезовска"12.Аз живея в Кичука.Искам да попитам някой има ли впечетления от тази компания?

 

би ли дал телефоните им да разберем цени и услуги ?

Link to comment
Share on other sites

би ли дал телефоните им да разберем цени и услуги ?
Телефоните са 032/511 202,0899985800,0899985811.Попитах вече,та:36 лева инсталациона такса.20 лева месечна-512 Кб/с български и 256кб/с международен.Кичук Париж е покрит до бялата воденица.След заплащане на таксата до 5 дни възване.Жената каза,че имали и добре подържан локален сървър!
Link to comment
Share on other sites

абе и аз им звъннах преди малко :lol: голям смях :lol: още се смея :lol: и на мен първоначално ми вдигна жена , питам за скоростите , тя почна да мънка цифрите дето ти ги изреди, но като ги сметнеш излиза че ,за 20 лв получаваш 64К бг , 32К външен и на тарифа 35лв - двойно на по-малката. Питам ги откъде взимат нет , жената зе да се чуди и да мънка :lol: Даде ми едн мъж ,оня имам чувството че почна да се поти като му зададох въпроса. Взе да ми вика : " ами ние сме Груп 9 ,взимане от София, на Неттера е нета :blink: (баси , а аз си мислех че е скъпо тва удоволствие),ние сме група от хора първоначално почнали към Визио, после се отделихме ...... (мънкане и ънкане) " . Аз : ок, разбрах ,доколко са гарантирани скоростите ви ? Той : " ами те са негарантирани ,това е максимумааа (мънкане отново) ". Аз (едвам се сдържам да не се изсмея в слушалката) : " добре, а за локална свързаност нещо може ли да ми кажете - имате ли такава ? Имате ли достъп до локалите на някой от големите провайдери? ". Той (почна да запецва още повече) :" ами имамее (но не ми каза скорост) ...достъп до сървърите на евроком ,на визио и лан гейм (употреби това име :blink: ) .Имаме собствени мрежи из целия град....(мънканеее) " . Аз : "ИП-тата реални ли са? Да не предлагате VPN свързване ? " . Той : " реални,чисто лан свързване предлагаме са и както казах имаме достъп до много сървъри... " . В общи линий това беше.Смех. Нещо несериозни ми се видяха по телефона ,може и да се лъжа разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Един съученик работи там.

Главно по селата действат и най-вече с аксес пойнт, а за Пловдив им казах, че са малко позакасняли да изграждат собствена мрежа и да препродават нет от сф.

Според мен си струва ако си от някое село и няма от къде да си пуснеш нет, но като се замисля БТК ги превъзхожда и в това отношение.

Link to comment
Share on other sites

Ние бяхме на тях в офиса. Дойдохме на заварено. Локалните са 3, но са под всякаква критика. Нищо няма. На 2 от тях има само филми. Онлайн яко сече. След като всяка сутрин нямаше интернет, минахме на бТК. IP-то е реално. Свързаността с Evrocom е добра. Случвал ми се е 1400KB ъплоуд към Визио/Лангейм. Така и не разбрах на кой доставчик е въпросния човек. локалния му беше www.warezzz.com, така че сигурно е на Лангейм.

 

Общо взето идваха 1-2 часа след като се обадим за проблем, но проблемите бяха доста често. Като се обадихме да питаме какви са условията за отказване от интернета - 3 пъти след това ни се обадиха да ни кажат, че не би трябвало да има проблем и подробно ни обясниха какъв е бил.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да ви кажа хора, не се лъжете с тоя нет на "Груп 9", нищо не струва!

Подръжката им е много зле и масово хора от каршияка, които са били на Груп 9 се местят на ГГбит :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Тарифен план 1 new.gif

 

- Симетричен канал - 1.5 Mbit/s

- Локална свързаност в Пловдив - 100 Mbit/s

- Burst - 3 Mbit/s

- Месечна абонаментна такса - 20 лв.

- Такса за включване - 36 лв.

 

 

Тарифен план 2 new.gif

 

- Симетричен канал - 2.5 Mbit/s

- Локална свързаност в Пловдив - 100 Mbit/s

- Burst - 5 Mbit/s

- Месечна абонаментна такса - 25 лв.

- Такса за включване - 36 лв.

 

 

Тарифен план 3 new.gif

 

- Симетричен канал - 5 Mbit/s

- Локална свързаност в Пловдив - 100 Mbit/s

- Burst - 10 Mbit/s

- Месечна абонаментна такса - 36 лв.

- Такса за включване - 36 лв.

 

 

 

някой да каже на български какви са скоростите...

Link to comment
Share on other sites

На български: Имаш канал за връзка 1.5мегабита=192к/с (1.5*1024/8). По този канал върви българския и международния нет. В какво съотношение,- не знам! Вечерта (Burst) удвояват скоростите.

 

Тарифен план 1

- Симетричен канал - 192к/s

- Локална свързаност в Пловдив - 12.5 M/s

- Burst - 384 к/s

- Месечна абонаментна такса - 20 лв.

- Такса за включване - 36 лв.

 

 

Тарифен план 2

 

- Симетричен канал - 320к/s

- Локална свързаност в Пловдив - 12.5 M/s

- Burst - 640 к/s

- Месечна абонаментна такса - 25 лв.

- Такса за включване - 36 лв.

 

 

Тарифен план 3

 

- Симетричен канал - 640 k/s

- Локална свързаност в Пловдив - 12.5 M/s

- Burst - 1280 k/s

- Месечна абонаментна такса - 36 лв.

- Такса за включване - 36 лв.

Link to comment
Share on other sites

BG и Int са сумарни, т.е ако си на тарифа 1.5 mbit (180-190 kb/s) и теглиш от БГ ги хващаш, ако теглиш само от чужбина пак ги хващаш толкова, ако теглиш от арената, където има БГ и чужди пиъри, хващаш пак толкова.

 

Същото и за ъплоуда.

 

Повече информация можете да получите във форума им:

 

http://group9ltd.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз съм на group9, so far нямам оплаквания. Искам да кажа че във всеки квартал различен човек е собственик на мрежата, поради което качеството на услугата може да варира.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Аз съм на group9, so far нямам оплаквания. Искам да кажа че във всеки квартал различен човек е собственик на мрежата, поради което качеството на услугата може да варира.

 

В коя част на града си ? Някой има ли на тях от Кючука ? Че Визио не мервят вече , ЕК се скапаха толано , а Ейнджъл Софт все още нямат трасе до уличката ми , и сигурно още една година ще се канят да го прекараt и се чудя вече в този скапан град няма ли да се намери свястно ISP ! :sick

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз съм на тях в момента .

Тук в Крумово няма други интернет доставчици освен един "евроком" , който е "легален" с айпи на "дцц" и ужас .

Освен гроуп9 се прекарва и от нетгроуп и тяхният е по-добър май , но не ми се сменя .

Доволен съм от гроуп9 в момента (по-добре е от гореспоменатия еврокомски) и като има проблем го оправят максимално бързо .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В коя част на града си ? Някой има ли на тях от Кючука ? Че Визио не мервят вече , ЕК се скапаха толано , а Ейнджъл Софт все още нямат трасе до уличката ми , и сигурно още една година ще се канят да го прекараt и се чудя вече в този скапан град няма ли да се намери свястно ISP ! :sick

 

Ами.. аз съм в кичука :)

Намирам се близо до Нептуна.. по-конкретно - ул. Братя Бъкстон.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

С риск да си навлека гнева на някой модератор, ще изтупам праха от тази тема. Има ли някой на този доставчик в момента , и какво му е впечатлението? Вече май са се преименували на Link+.

Link to comment
Share on other sites

С риск да си навлека гнева на някой модератор, ще изтупам праха от тази тема. Има ли някой на този доставчик в момента , и какво му е впечатлението? Вече май са се преименували на Link+.

 

В Центъра и част от Кичука ги взеха Линкплюс( работят под марка Оптилан), а на другите места регистрираха други фирми или си останаха Груп9.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Я кажете има ли някой на Opti LAN и знаете ли какви са скоростите на интернета, в сайта пише 40Mbps, ни какви са тия мегабитове - и международен, и български ли, сумарните мегабитове на двете и кое колко мегабита е? И ако някой знае дали имат покритие в Стария град до Античния театър, ул.Зора? В сайта им уж е оцветена тази област, ама знае ли се...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...