Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми марка ютии


snejko

Recommended Posts

Мойта мама има РД тия дни и иска ютия, ама мое всезнайно височество хал хабер си няма каква да и купи. Много искам да е нещо свястно, не прекалено скъпо, красиво и удобно. Ако сте доволни от вашите ютии препоръчайте ми ги, а ако не сте - пишете каква да НЕ купувам. Много ще съм ви благодарна, ако споделите с мен впечатления относно практичността и дълголетието на различните марки, защото консултантите в магазините говорят едно, но ситуацията след няколко месеца употреба се сменя тотално... от опит говоря.

 

Цунки на всички :love

Link to comment
Share on other sites

кажи колко пари си готова да отделиш и ще питам майка какво да търсиш ;) иначе ми каза, че домашна ютия хубава е около 70-100лв с вертикална пара или нещо от тоя род :wacko:

Link to comment
Share on other sites

TEFAL! ;)

(SUPERGLISS 50 )

 

Мхм, още един глас за Тефала. Не че гладя много, но едновременно купихме такъв Тефал за нас и един Филипс на аналогична цена за леля ми. По нейните думи покритието нещо не било хубаво, а Тефала е перфектен ;)

Link to comment
Share on other sites

кажи колко пари си готова да отделиш и ще питам майка какво да търсиш ;) иначе ми каза, че домашна ютия хубава е около 70-100лв с вертикална пара или нещо от тоя род :wacko:

Готова съм около 100 лева да дам, само да е нещо хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е да се спреш на Бош ютии :) вкъщи майка е с така и не се е оплаквала. Модела трябва да питам за него, иначе е с готин цвят и удобен и привлекателен външен вид. Ама както каза Lucky Luciano не съм много, много по-гладенето ;) и просто ти давам идея. А за цената едва ли ще е над 90лв.

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е да се спреш на Бош ютии :) вкъщи майка е с така и не се е оплаквала. Модела трябва да питам за него, иначе е с готин цвят и удобен и привлекателен външен вид. Ама както каза Lucky Luciano не съм много, много по-гладенето ;) и просто ти давам идея. А за цената едва ли ще е над 90лв.

Аз съм фен на Филипс - ползвам една от няколко години, купих си също Филипс за другата къща. Чиста работа, поне няма да ми прави мизерии. Има и други добри марки, разбира се. Хубаво е да има лесно самопочистване на резервоара (calc-clean му казват при Филипс), drip-stop system - да не капе от отворите, които пускат пара, по-дългия шнур също е предимство, обикновено пише на кутията. Е, и по-мощните са предимство, също е добре да има ударна пара (моята е до 95 г. и при нормално, и при вертикално положение). Разбира се, добро покритие, което да не се драска (лесно). Сравни тези показатели от популярните марки и избери най-доброто съотношение с цената.

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за Филипс от мене. Само че ще ти дам един съвет. Зарежи тия calc-clean, anti-calc простотии, спасение от котления камък няма. Ако имаш откъде да си взимаш дестилирана вода ти препоръчвам да е ползваш само с такава вода.

Link to comment
Share on other sites

И нашата ютия е Филипс имаме я някъде от около година и не е мръднала покритието отдолу се казва Кераца (или нещо подобно) много лесно се глади :) не го правя често, но все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за Филипс от мене. Само че ще ти дам един съвет. Зарежи тия calc-clean, anti-calc простотии, спасение от котления камък няма. Ако имаш откъде да си взимаш дестилирана вода ти препоръчвам да е ползваш само с такава вода.
Пълно спасение в България няма, така е. Но без тези т.н. простотии - положението се овапцва още по-бързо. Ако може да се глади само с дестилирана вода, наистина е идеалния случай, но... Аз не съм успяла до този момент. :)
Link to comment
Share on other sites

Пълно спасение в България няма, така е. Но без тези т.н. простотии - положението се овапцва още по-бързо. Ако може да се глади само с дестилирана вода, наистина е идеалния случай, но... Аз не съм успяла до този момент. :)

Лошото знаеш ли в какво се състои. Анти-калк системите действат на същия принцип както при бойлерите, следователно имат 2-3 години максимум действие. Имайки в предвид, че ютията се използва доста нтензивно, този период от време също се съкращава. Принципно в българия си е доста твърда водата във всички градове, единия вариант е да се превари водата. Ефекта не е като от дестилираната вода но все пак го има. Лично аз винаги съм успавал да се знабдя с дестилирана вода необходима за нуждата за една ютия и не смятам, че е толкова невъзможно.:)

Link to comment
Share on other sites

И аз бях останала с впечатлението, че е добре да се зарежда ютията само с дестилирана вода за удължаване на живота, но днес като бях в Техномаркет и купих на мойта мама това ми казаха, че в никакъв случай, не трябва да слагам вода различна от чешмяна и ако имам съмнения, че водата ни е твърде варовита да я разреждам 1:1 с дестилирана. Айде сега ми кажете къде е истината... аз се обърках!

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за Филипс от мене. Само че ще ти дам един съвет. Зарежи тия calc-clean, anti-calc простотии, спасение от котления камък няма. Ако имаш откъде да си взимаш дестилирана вода ти препоръчвам да е ползваш само с такава вода.

CALGON?

:blink: :P

Link to comment
Share on other sites

Не купувай ютия за подарък за рожден ден на майка ти... Дори и тя да го иска.

 

Купи й подарък, който ще е лично за нея. Ютията е подарък за цялата къща. И все едно казваш - "На ти нова ютия, та да ми гладиш дрехите по-качествено"... Не звучи добре, нали? Все едно правиш подарък за себе си по-скоро, не за нея. Ти как би се почувствала, ако един ден мъжът ти ти купи за рождения ден ютия... или готварска книга... или прахосмукачка... предполагам не много добре. Твърде двусмислено.

 

Купи ютия, щом се налага да се купи нова, но не като подарък за рождения й ден!

 

А по въпроса каква марка - излез по магазините и разгледай внимателно изложеното... Какво ти прави впечатление? Че дизайна е твърде еднакъв, за да е случайно. И правилно - не е случайно. Всички марки ютии се правят в един и същи заводи - фирмите просто поръчват да им се сложи бренда отгоре и пускат на пазара. Не говорим за професионалните ютии, там е друго, но и ти пък няма да й купиш система за парно гладене за 600 лева (минимум)... Заводите всички знаем къде са. Така че - няма голямо значение марката. Единственото което остава да има значение е цената...

Link to comment
Share on other sites

Не купувай ютия за подарък за рожден ден на майка ти... Дори и тя да го иска.

 

Купи й подарък, който ще е лично за нея. Ютията е подарък за цялата къща. И все едно казваш - "На ти нова ютия, та да ми гладиш дрехите по-качествено"... Не звучи добре, нали? Все едно правиш подарък за себе си по-скоро, не за нея. Ти как би се почувствала, ако един ден мъжът ти ти купи за рождения ден ютия... или готварска книга... или прахосмукачка... предполагам не много добре. Твърде двусмислено.

 

Купи ютия, щом се налага да се купи нова, но не като подарък за рождения й ден!

 

А по въпроса каква марка - излез по магазините и разгледай внимателно изложеното... Какво ти прави впечатление? Че дизайна е твърде еднакъв, за да е случайно. И правилно - не е случайно. Всички марки ютии се правят в един и същи заводи - фирмите просто поръчват да им се сложи бренда отгоре и пускат на пазара. Не говорим за професионалните ютии, там е друго, но и ти пък няма да й купиш система за парно гладене за 600 лева (минимум)... Заводите всички знаем къде са. Така че - няма голямо значение марката. Единственото което остава да има значение е цената...

Мнооого е прав - ютията не е подарък за рожден ден на жена. Вярно, че й облегчава труда вкъщи, но не я кара да се чувства жена изобщо!

 

За това, че ютиите се различават само по името отгоре, не съм съгласна обаче. Марката при всички случаи означава нещо. Не всичко, но има разлика и то основна. Докато развалиш от гладене една добра ютия, ще хвърлиш 2-3 евтини.

Link to comment
Share on other sites

Вервай ми - така е. Всички се правят на едно място. Така излиза по-изгодно на големите брендове вместо да поддържат собствени производствени мощности, да плащат заплати и какво ли още не. Проверен факт е това. По-изгодно им е да платят на китайците да им произведат ютии и да им сложат бренда отгоре. Дори и да е некачествена - толкова евтино им излиза, че са на далавера да ти заменят изгърмялата с нова от китайците, вместо да се занимават... А по този начин на всичко отгоре създават работа на китайците - вместо да им подбиват пазара с ментетата на другите им стоки... Всичко е изчислено и умножено по 3,15 плюс едно на ум. Потребителя винаги е прецакан. Никой няма далавера да ти произведе ютия, която да те изкара цял живот, че да я оставиш и на децата си - свършиха тия времена... сега парите трябва да се въртят. Една ютия не трябва да изкарва повече от година-две или там колкото и е гаранционния срок - най-добре е ако се счупи на другия ден след деня в който изтича гаранцята. Така ще отидеш и ще си купиш нова ютия... :)

Link to comment
Share on other sites

... - най-добре е ако се счупи на другия ден след деня в който изтича гаранцята. Така ще отидеш и ще си купиш нова ютия... :)

 

Малко брутално, но е факт ;). Според мен ще им изиграе лоша шега на големите "марки" тази политика, но това е друга тема.

Най-добрия ориентир според мен е цената и гаранцията (търсиш най-голямата :) ).

Link to comment
Share on other sites

Мнооого е прав - ютията не е подарък за рожден ден на жена. Вярно, че й облегчава труда вкъщи, но не я кара да се чувства жена изобщо!

Абе ясни сте ми какво искате да ми кажете, но аз съм преценила, че след една определена възраст, натрупан житейски опит, безброй безмислени "женски" подаръци и разни други фактори, майка ми ще иска да има нещо практично, което ще и улесни ежедневието. Освен това....тя не ни глади дрехите, така че подаръка не е за мен, както се опита да ме обвини Килъра. У нас всеки си глади сам откак се помним. Само че майка и аз гладим най-много, защото се налага да гладим едни по-специфични неща, свързани с професията и. Иначе за НГ и подарих хубав парфюм и какво?.... не го хареса и сега аз го използвам. А на ютията само да бяхте висели как се зарадва... пък и аз как се радвам де ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...