Jump to content
BulForum.com

АПОКАЛИПТО (Apocalypto)


lada_1500

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

И аз тъкмо го гледах в Лъкито, влязох 6 минути след началото на прожекцията, след едно случайно "Къде да идем?", - "А, Лъкито..."

Изобщо не го бях чувала преди да започна да го гледам...

Хубав е, да:) И на мен ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

Аз му гледах рекламата на кино и си казах "Ей сега вече ме е яд,че няма да гледам този филм днес".

Мислех,че ще излезе чак Февруари , ама явно е излезнал още по Коледа :) , което означава ,че тия дни ще намина към Фламинго Синема :) :punk

Link to comment
Share on other sites

стила Рамбо (сам срещу всички) вече остаря.Бай Мел малко се е поунесъл. Като цяло 3/10, а и накрая на брега :confused а стига ве!!! ДА ЖИВЕЙ АМЕРИКА :wacko:

Ако беше гледал филма и имаше представа от МАЛКО история НИКОГА нямаше да напишеш такъв пост. Дано рано.. Или късно пораснеш.

Филмът беше добър. Много добър. Приятно гледане на всички!

Link to comment
Share on other sites

добър замисъл,истински исторически факти,речта им ма кефи...супер приключенско филмче

Аз не съм го гледал, но скоро чух за недоволството на няколко историка за грубо преиначаване на исторически факти във филма.

Link to comment
Share on other sites

Много ми хареса!Само аз ли го гледах във Фламингото?! :bgrin:

Който иска яко кръв и брутални сцени... да не чака!

Аз не съм го гледал, но скоро чух за недоволството на няколко историка за грубо преиначаване на исторически факти във филма.

Филмът не е казано, че е 100% исторически, винаги е позволена известна интерпретация, все пак - свобода на творчеството.

И идеята не е само до кръв и брутални сцени, в интерес на истината, изобщо не им обърнах чак такова внимание и не това е, с което се запомня филмът.

Просто си е хубав по свой си особен начин.

Link to comment
Share on other sites

Просто си е хубав по свой си особен начин.

И аз съм на мнението на Moon Light че си е хубав по свой си особен начин

Лично на мен ми хареса много и като се появи с ДВД запис бих го гледал пак

Надявам се в бъдеще Мел Гибсан да продължава да ни изненадва с подобни добри заглавия

Оценка: 9/10

Link to comment
Share on other sites

Да,филма на места е много брутален,кръвчица има,летящи части от човешкото тяло,глави,ръце,крака. :wacko: Всички без един са пълни грозници :) Набодени с дръвца и камъчета и каквото се сетите.На мен ми хареса,ама този филм си е за големия екран,много по впечатляващо е.Мел Гибсън има извратена фантазия :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Всички без един са пълни грозници :)

Псст, главният герой беше много красив :) И хлапето му обаче беше много сладко детенце :)

Иначе всички бяха пълни грозници останалите, дамм.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм го гледал, но скоро чух за недоволството на няколко историка за грубо преиначаване на исторически факти във филма.

еми това което ми е известно за историята на маите е включено във филмчето,а то историците винаги спорят по разни въпроси тъй че нищо чудно

Link to comment
Share on other sites

Уникално изживяване си беше тоя филм да се гледа на кино :) :excl: Много добър филм. Имаше от всичко - майтапи,суровост,кървища,история ... Страхотно!!!

Само ,че накрая последните 30 минути го изби яко на фантастика. Просто човек няма толкова физически възможности. И лошото бе ,че във всеки един момент в който се очаква нещо просто знаех какво ще стане . Все едно съм го гледал. Но въпреки това 9/10 :) Мел Гибсън определено има режисьорски талант като си спомним и "Страстите Христови".

П.П. Фламинго Синема руллз :)

Link to comment
Share on other sites

Уникален филм!!! Имах честта да го гледам на кино :). Страхотен филм. Смятах че ще е леко бозав ама нямам забележки 9.5/10. Тва с раждането можеха да ми го спестят btw :sick . Имаше лека историческа неточност ама няма значение :P.

Link to comment
Share on other sites

Имаше лека историческа неточност ама няма значение :P.

коя беше историческата неточност?

филмът е страхотен :punk

Link to comment
Share on other sites

коя беше историческата неточност?

филмът е страхотен :punk

 

Ами доколкото аз знам цивилизацията на маите е изчезнала около 300-400 год. преди да дойдат испанците. Но иначе пак казвам че тва са дреболии и не развалят общото впечатление от филма.

Link to comment
Share on other sites

Браво Мел, Браво Гибсън отново показва бруталното лице на един друг и далечен от нашите представи свят. На който му е харесал Страстите Христови ще му хареса и Апокалипто. :woot

Link to comment
Share on other sites

Бе прекалил е с кървищата, разждането беше като изстрелване на американска совалка ама под вода, но му прощавам всичко само заради сцената когато разцепи на оня гадния тиквата дето се ебаваше с него. Иначе се гледа на един дъх. Не усетих кога мина времето ;)

Link to comment
Share on other sites

Един от най-добрите филми,които съм гледал през годината.Може би през последните 2-3 години дори!Очарован съм!Държи те в напрежение до последно!Една единствена забележка-кървищата идват малко в повечко,но това не разваля ни най-малко оценката ми за филма!

Link to comment
Share on other sites

Филмът е хубав и си заслужава да се гледа на Кино :) и между другото само на мене ли главния герой ми прилича на Роналдинио ?!

Link to comment
Share on other sites

Филмът е хубав и си заслужава да се гледа на Кино :) и между другото само на мене ли главния герой ми прилича на Роналдинио ?!

Направо си беше той ;) Даже накрая испанците дойдоха с корабите да осъществят трансфера! :lol: Явно зъбките са му пораснали след това ,заради промяната в климата след идването му в Европа. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не вярвах на очите си като видях Роналдинио да се бори за парче мръвка, обаче пък поне познах че може да надбяга ягуар.

 

Защо Ягуарска лапа не се скри в масовия гроб докато бягаше. Ами щото само той щеше да има глава сред труповете. :tongue

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...