Jump to content
BulForum.com

NBA------Basketball


KnoppiX

Recommended Posts

А отновно това, че не Шак а Уейд е двигателят на отбор - напълно не съм съгласен. Шак е вече на възраст, а с възрастта човек поумнява. В момента ако сте гледали някой мач на Маями просто се вижда как по новите правила всеки отбор отделя поне 2 центъра и едно тежко крило да пазят Шак (на смени). Отпускат си фаловете върху него, защото е слаб стрелец. И когато Шак се намърда в лявото подкошие което е любимата му зона увлича със себе си поне 2-3 противникови играча. От там с един заслон на Джонс, за бързака Уейд не е проблем да се оправи...

 

Tук сме на едно мнение за Шак:)

Не ми се нрави играта на Сан Антонио.Не искам да играят финал.Предпочитам Финикс, заради атракцията.

А на Изток всички отбори са еднакво скучни за мен - особено Детройт и Чикога са кошмарно защитни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply
От години съм фен на Лейкърс. И те не ме разочароват само дето Шак се махна от там и остови Коби сам :cry  :cry

Леко само дето няма да играят в плейофите от 95г мисля на сам. Но айде да не говорим пак що за инвалиди са се събрали в лейкърс. :bgrin:

 

Финалът според мен ще е: Маями и Сан Антонио. Не, че не предпочитам Амаре Стадермайър, Стив Наш и Шон Мариън - Матрицата в лицето на Финикс, просто Шпорите са борец в плейоф формат и когато си се доказал и се доказваш, мисля, че трябва да отдадем заслуженото на отбора на Грег Попович.

 

Моите любимци - Кралете отново ще се окажат тарикати. Измислиха някаква кунтузия на Пежа Стоякович и според мен умишлено загубиха 2 игри (като преди това сипаха на ЛА Лейкърс в две последователни игри с по 20 точки разлика :bgrin: ) за да се паднат със Сиатъл в плейофите. До края на сезона ще отсъства тежкото им крило Рашард Люис, който е основен играч и ще е по-лесно за Кралете, които иначе играха 4 поредни сезона с Далас. За Кингс пък за плейофите ще се включат кунтузините Брад Милър и Боби Джаксън.

Link to comment
Share on other sites

PEJA, ZA MEN, AKO KINGS IGRAIAT SAS SEATTLE,  BI BILO PO-DOBRE, TAI-KATO SEATTLE SA PO-PREODOLIM OTBOR V PLAYOFFS. TAKA CHE PO-DOBRE E KINGS DA SA 6-TI I DA IGRAIAT SAS SONICS. A I SONICS NE SA VAV FORMA NAPOLEDAK. RASHARD LEWIS IM E KONTUZEN VSE PAK - OSNOVEN IGRACH.

 

NEW JERSEY MOZHE I DA IZMESTIAT CLEVELAND,KATO GLEDAM..

Еми, аз тая врътка на Кингс я усетих отдавна, че ще я направят вероятно. Нормално да искат Сиатъл, като се има предвид кошмарите, които сънуват още от Далас:)
Link to comment
Share on other sites

Все пак "мрежите" се добраха до плейофите! Мен обаче ми е жал за ЛеБрон Джеймс, щото бе невероятен през целия сезон.Такива страхотни показатели за толкова млад играч се феноменални. Но от друга страна, "кавалерите" не заслужават да са в плейофите най-малко заради тази глупост, която направиха да уволнят треньора си в края на сезона.

Стискам палци на Финикс срещу Мемфис :)Дано ги размажат !

Не пропускайте тази вечер Маями - Ню Джърси 1 пряко по Д2

Link to comment
Share on other sites

Познах!

 

MVP - Stive Nash с 39%, втори Айвърсън с 19%, трети Шак с 15%

 

Най-добър новобранец - Бен Гордън, Чикаго

 

Най-добър шести играч - Бен Гордън, Чикаго

 

Най-добър защитник - Бен Уолъс, Детройт

 

Най-прогресиращ играч - Дуейн Уейд, Маями

 

 

 

Най-добър треньор - Майк Д'Антъни, Финикс.

 

--П.С. два от водищите отбора в НБА загубиха първите си две срещи при това като домакини: Денвър сразиха Сан Антонио, Рокетс се справиха с Далас !

Link to comment
Share on other sites

Познах!

 

 

Най-прогресиращ играч - Дуейн Уейд, Маями

 

Tази награда е смешна. За какъв прогрес говорим като момчето играе едва втори сезон в лигата? А пък и миналата година игра доста добре в плейофите.Смешно.Трябва да се дава наградата на играчи с поне 4-5 години опит в лигата.Само тогава можем да говорим за истински прогрес според мен.Не може от първата година да се правят изводи.Естествено, че първата година ще е по-слаба от втората. Трябваше да спечели Боби Симънс от Клипърс - той наистина излезе отникъде:)Ама все пак това са награди на феновете, а не на специалистите,така че е нормално да спечелят по-атрактивните играчи:)

П.П. Peja,Сиатъл се оказаха по-корави от очакваното май,а? Поне засега де.Изгря звездата на Джером Джеймс точно навреме.

Link to comment
Share on other sites

П.П. Peja,Сиатъл се оказаха по-корави от очакваното май,а? Поне засега де.Изгря звездата на Джером Джеймс точно навреме.

 

sincity, подобни писания не ме притесняват, нека припомна отново, че отбори като Сан Антонио и Далъс бяха надиграни у дома, които ще му мислят от тук нататък като гости. На ARCO ARENA обаче никой в НБА не се чувства уютно и съм сигурен, че Кралете ще покажат феномалния си чар и борбен дух. В крайна сметка, каквото стане. За да съм обекитвен, този сезон е за обиграване на играчите и сработване. В следващият сезон, обаче очаквам от драфта да привлекат стабилен и висок играч под коша, както и тежко крило. С гардова линия, Биби, Еди Хаус, Стоякович и Кътино Моубли смея да твърда, че е една от най-добрите офанзивни формации в лигата, великолепни стрелци (go peja :D). Напуснаха доста хора.. Владе Дивац, Си-Уеб, Герълд Уолъс..и в крайна сметка този сезон от всичките 30 отбора в НБА Кингс приклюиха редовната надпревара като втория най-резултатен отбор по вкарани точки, и първи по борби под коша. Оставям размислите за вас...

Link to comment
Share on other sites

sincity, подобни писания не ме притесняват

Най-малко съм искал да те притеснявам:) Само факти казвам. Нямам нищо против Кингс. Много симпатичен отбор са. Играят резултатно.разбирам защо те кефят, а и имат приятели, които също са от Кингс. Дори се надявам да отстранят Сиатъл. Все пак съм от Портлънд, а Сиатъл са ни местен враг, така че хич не ги долюбвам. В Плейофите съм за Финикс тази година най-вече заради стилът им на игра.

Айде поствайте по-често,че малко хора поддържаме темата, а и все пак .........IT'S PLAYOFFS TIME :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо се изгубиха всички фенове на хубавия баскет май:)

Не са ли ви интересни плейофите, бе хора? Не ги ли следите? Направо се учудвам!

Който все пак ги следи, му напомням да гледа утре сутрин пряко от 5 часа или на повторение петият мач от серията на Соникс и Кингс. Очаквам атрактивен сблъсък между два добри отбора:)

Link to comment
Share on other sites

Леко само дето няма да играят в плейофите от 95г мисля на сам. Но айде да не говорим пак що за инвалиди са се събрали в лейкърс.

 

 

Ако не знаеш Лейкърс от 95 година имат 4 титли.

И Кобе обра сумати награди за най-полезен играч.

 

А иначе съм почти сигурен, че Ню Джърси ще бъдат на финала. :)

Link to comment
Share on other sites

С последните промени в отбора Лейкърс са претенденти за титлата.

Eдин бисер от старите постове по темата:)

Общо взето, който разгледа темата от самото начало, ще види много фантастични прогнози и мнения,които се оказаха доста смешни:)

Link to comment
Share on other sites

Нещо се изгубиха всички фенове на хубавия баскет май:)

Не са ли ви интересни плейофите, бе хора? Не ги ли следите? Направо се учудвам!

Който все пак ги следи, му напомням да гледа утре сутрин пряко от 5 часа или на повторение петият мач от серията на Соникс и Кингс. Очаквам атрактивен сблъсък между два добри отбора:)

Не ти разбрах мисълта - защо мислиш, че не ми са интересни плейофите и т.н. и т.н. :confused А иначе мача м/у Соникс Кингс не ме очарова, нещо ги мързеше да играят май. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Не ти разбрах мисълта - защо мислиш, че не ми са интересни плейофите и т.н. и т.н.  :confused  А иначе мача м/у Соникс Кингс не ме очарова, нещо ги мързеше да играят май.  :huh:

Еми, бая време никой не постваше нищо и аз се чудех защо:) Не че сега има много активност по темата,ама карай. Няма значение.Просто ми е приятно да чета мнения за любимия ми спорт.Колкото повече - по-добре. Тhat's all folks:)

Що смяташ, че ги е мързяло да играят? Все пак 122-118 е добре за плейофи.Представи си Детройт-Фили колко е бил атрактивен мачът? :(

Link to comment
Share on other sites

Ако не знаеш Лейкърс от 95 година имат 4 титли.

И Кобе обра сумати награди за най-полезен играч.

Като ти чета постовете и са пръскам да се смея. Ако беше внимавал и следял темата щеше да разбереш, че говорех за пренадутия кобе брайънт, който се мислеше за номер 1 и се изпокара с всики поради тази причина казах, ЧЕ ЗА ПРЪВ ПЪТ ОТ 95 ЛЕЙКЪРС НЯМА ДА ИГРАЯТ ИМЕННО ЗАРАДИ ВЪПРОСНИЯ КОБЕ.....ма кво да направим като не четеш темите !?

А иначе съм почти сигурен, че Ню Джърси ще бъдат на финала.  :)

 

Тук за пореден път показваш убйствен нюх към играта, перфектни познания и изключителна информираност по НБА въпросите.

 

1. Ню Джързи - едвам, ма едвам са класираха за последното 8 място, и съжелявам за Леброн и Кавалерите. Те трябваше да бъдат в плейофите.

2. Маями така здраво им наля канчето, че ги елеминира с лекота с 4:0 в сериите, Кид и Картър са недостатъчни за машината МАЯМИ.

3. За да кажеш въобще подобна глупост само по себе си показва в колко си в час за това спирам да се занимавам с теб.

 

Не ти разбрах мисълта - защо мислиш, че не ми са интересни плейофите и т.н. и т.н.  :confused  А иначе мача м/у Соникс Кингс не ме очарова, нещо ги мързеше да играят май.  :huh:

 

Ти добре ли си ?! Тази сутрин станах в 5.00 за да гледам последния мач на Сиатъл - Кингс. Кралете закономерно отпаднаха с оглед къдровите проблеми с играчи и кунтузии. Самите мачове обаче както винаги бяха най-резултатните в плейофите - близо 240 точки при мач със Сакраменто. С отпадането на Кралете НБА загуби, красота, криативност и красив баскет. Другият отбор на който симпатизирам е Далас, този сезон и Финикс (Да живее красотата в баскетбола) .

Link to comment
Share on other sites

Peja, напълно съм съгласен с последното ти мнение! И аз съм за красивия и резултатен баскет. Не разбрах за кои контузии при Кингс говориш? Вероятно за тези през редовния сезон, щото в плейофите всички бяха на линия? Искам да те питам, понеже виждам,че следиш Сакраменто отблизо, какви действия смяташ, че трябва да предприемат двамата братя президенти и Geoff Petrie през лятото? Все пак има отстъпление в представянето на отбора този сезон според мен. Мислиш ли, че трябват по-кардинални промени или само козметични? За мен Педжа може и да го разменят с някого.Има доста подобни слухове.Мисля, че имат нужда и от по-солиден back-up point guard вместо Еди Хаус, а и борбата под коша им куца според мен.....

Сиатъл ще им бъде много трудно срещу Сан Антонио, но този отбор не спира да изумява всички.Преди сезона всички анализатори отвъд океана бяха категорични, че няма как да се класират за плейофите:) В плейофите също доста хора считаха Кингс за безспорен фаворит срещу тях и нормално, щото знаехме само колко са добри Алън и Люис, обаче играчи като Джеймс, Евънс,Риднауър, Колисън никой не очакваше, че ще изригнат така. Каква работа на треньора Макмилън само.

Аз отивам да си мечтая да видя Рей Алън в Портлънд догодина( Все пак е свободен агент,макар и близо на 30 години вече) :)

Link to comment
Share on other sites

Sincity,

 

Имах в предвид проблемите за Кингс относно играчите им спецялно за този сезон. Напусна Дивац, продадаха и Джерълд Уолъс на Бобкетс (който забиваше като животно :bgrin: и беше като шило под коша), за капак махнаха и Уебър. Едно решение на ръководството на Кралете, което напълно подкрепям, решение, което им донесе временни проблеми, но в дългосрочен план ще им отвори много позиции. Преди плейофите със сериозни кунтузии бяха основни играчи - Брад Милър и Боби Джаксън. За мен последния мач бе загубен именно заради не добрата форма на центъра Милър.

 

Какво им трябва на Кингс. Трябват им точно 3 играча. Задължително агресивен под коша с подчетани дефанзивни функции, стопер, дразнител за другия отбор ( подобен играч е Пол Пиърс от Бостън Селтикс, как си мечтая да го вида с цветовете на Сакраменто). Трябва им резервен, стабилен център, който умело да допълва Брад Милър. И последно трябва им дефанзивно крило, може да не е реализатор, но да е стопер, какъвто между другото беше Дъг Кристи (мое мнение най-дефназивното крило в лигата), който бе сменен от Кътино Моубли. Не съм съгласен, че трябва да се пипа при позицията Point Guard. За мен Биби и Стив Наш са най-добрите плеймейкъри в лигата като оставим на страни агресивните Дуейн Уейд, Барон Дейвис, Стив Францис. Биби и Джаксън са идеални за тази позиция, що се отнася до Еди Хаус - новобранец, има великолепен дрибъл, но иска още доста да се шлаифа. Мисля, че спокойно могат да му покажат вратата. Другите на които трябва да им се бие шута: Брайън Скинър (дърво), Дариус Сонгайла (дърво), Грег Остертаг ( най-голямата дърво).

 

За Сан Антонио. Въобще не ги мисли, на тях им трябва малко да навлезат в ритъм и Ултра Звуковите ще станат на Ултра Надупените :bgrin: . Направиха голям удар точно преди плейофите, като взеха Назр Мохамед от Ню Йорк Никс, великолепен център с многообещаващо бъдеще и неизменна помощ за феномена тим Дънкън. Финал - Финикс : Спърс (но не бързам в никакъв случай да отпиша Далас).

 

Най-интересното за мен в този плейофен сезон ще е финала в Източната конфернция между Маями и Детройт. Атаката vs Защитата. Напълно непредсказуем двубой, с по-голям заряд дори от самия финал.

 

Sincity, пожелавам ти следващия сезон да сипнете на местния ви съперник соникс с 4:0 в редовния сеозн, дай боже и 4:0 в плейофите. Ник Ван Ексъл (много го харесвам), Шарииф Абдур Рахим, Дариус Майлс и Зак Рандолф да покажат на Рей Алън и онази ревлива мисирка - Рашард Люйс къде зимуват раците :P . Както го направихме ние срещу ЛА Лейкърс (3:1) това е за сега от мен...че се отплеснах...но какво да се прави clutch time B)

Link to comment
Share on other sites

@Peja

Разбрах те за контузиите.

Дивац пък за какво го оплакваш? Не ви е нужен вече.И без това бе контузен цял сезон:)Той даде достатъчно на Кингс. Дъг Кристи също понатрупа годинки,ама бива все още.

За Пол Пиърс не те разбрах- защо мислиш, че е с "подчертано дефанзивни функции"?

За пойнтгарда- нямах предвид да пипат Биби, а да има достойна смяна на скамейката.

За дефанзивното крило- пробвайте с Рубен Патерсън от Портлънд - опитен,супер дефанзивен играч, идеален за плейофи. По-добре е да вземете Тейшоун Принс, който е свободен агент,ама се съмнявам да успеете. Пол Пиърс, за да го вземете, трябва да замените за него или Педжа, или Биби, за да се навият Бостън да го пуснат,което не е малко вероятно между другото.

За Мохамед от Спърс мисля, че е доста посредствен, макар и перспективен център, но не и "Великолепен", както казваш ти. Виж му статистиката само:)

А, за Блейзърс се надявам догодина Ван Ексъл и Майлс да не са в отбора вече. Абдур-Рахим нищо чудно да се озове в Кингс- и той е свободен агент лятото.

Струва ми се, че Кингс ще се разделят с Б. Джаксън лятото, а?

Гледай Индиана-Бостън - 6 . Очаквам оспорван и драматичен мач:)

П.П. Мисля, че Еди Хаус не е новобранец .

Link to comment
Share on other sites

Не го оплаквам Дивац нито пък Уебър, говорех за тяхното напускане след дългия им престои и това как се промени отбора.

 

Пол Пиърс не е изцяло дифанзивен играч нод под коша се сравнява с Тим Дънкън и Кевин Гарнет (може би и лични престрастия към Пиърс).

 

Боби Джаксън е повече от "достойна" смяна на Биби.

 

Патерсън от Портланд въобще не ми харесва, докато Тейшон Принс е мечта за всеки отбор и голяма оръжие за Буталата заедно с Рик Хамилтън.

 

Самнявам се Пиърс да дойде в Кингс, и все пак не се знае.. Що се отнася до Стоякович, никой не знае със сигурност но според специалисти една от причините да разкарат Уебръ е именно да угодят на сърбина освен това те не се разбираха. Това което навярно ще правят Малооф братята е да градят отбор посредством Биби и Пежа и Моубли като допълнение. С тези 3 гардове и стабилна защита предимно в подкошието няма кой да ги спре !

 

Sincity, аз съм наблюдавал игри на Никс с Нази Мохамед и мога да ти кажа, че не след дълго ще е име в НБА, без да му гледам статистиката. И е великолепен до там, че се допълват идеално с Дънкън, който колкото и да е добър не може да върши всичко сам. И на фона на разочароващия център Рашо Нистерович Назр е напрово цвете. До колкото помна Сан Антонио почти нямат лоши трансфери.

 

Портланд западнаха след като ги напусна Рашеед Уолъс. Интересни са ми дано налеят малко пари следващия сезон и се стегнат за игра.

 

Къде да гледам Индиана - Бостън, кога ?

 

Да, Еди Хаус е 4 години в лигата, имаше кунтузии и чак миналия сезон имаше някакви резултати в Шарлот - не е за Кингс.

Link to comment
Share on other sites

@ Peja, Мисля, че довечера ще гo дават мачът по Диема 2 от 2 през нощта,ама аз ще гледам повторението утре:) Не съм сигурен много,ама ще проверя.

Моето мнение е, че Нестерович е по-добър от Мохамед!

Б. Джаксън е резерва на Моубли обикновено.Най-често играе на двойката,а Хаус влиза като разиграващ гард. Но си прав, че може и Джаксън да играе на позиция единица.

Пиърс изобщо не може да се сравнява под коша с Дънкан и Гарнет. Той играе съвсем друга позиция - типичен реализатор. Погледни колко борби на мач имат тримата и ще видиш, че съм прав.

Портлънд да си намерят свестен треньор и GM първо,а другото после.И дано президентът Пол Алън(основател на Майкрософт заедно с Гейтс) не продаде отбора, че има такива слухове:)

Link to comment
Share on other sites

Мачът е от 2:30 по Диема 2, навярно ще го гледам тъй като е Петък.

 

Мненията ни за Нази Мохамед и Нистерович се различават, нищо нормално е. Надявам се да покажат срещи на Сан Антонио и да видиш що за талант е Мохамед и как си помагат с Дънкън.

 

Боби Джаксън си е чиста проба пойнт гард. Факта обаче, че е малко по-висок от Биби, по-агресивен и по-здрав физически му дава възможност да се изевява като шуутинг гард. Повече от доволен съм от Джаксън, само да е здрав.

 

Въобще, ама въобще не си прав Пиърс, заедно с Рики Дейвис и Антон Уокър носят Келтите на раменете си и въпросния Пиърс донесе снощи победата над Пейсърс. Друг играч, които наподобавя стила и функциите на Пиърс макар и на друга позиция е Джармейн Онийл от Пейсърс, много се надявам ГМ-а (който между другото е претърпял операция на сърцето снощи, явно тежко приема участта на отбора си) на Кингс да привлече подобен тип играч в Калифорния.

 

Ще има 7-ми мач на плейофнтие серии между Далс / Хюстън, Бостън / Индиана. Предсказвам, че Далас и Бостън ще продължът.

Link to comment
Share on other sites

Както и очаквах, стана много оспорван мач снощи:) Гледах мача по нощите. Индиана ме изненадаха как играха - определено могат повече.

Няма спор, че Пиърс носи Бостън. Аз исках да кажа единствено, че е различен тип играч, в сравнение с Гарнет и Дънкан. За мен това е очевидно. Дънкан и Гарнет за мен са по-класни играчи. Пиърс не ми е в Топ 10 на лигата дори. Примерно Рей Алън е по-добър. Но не обичам да сравнявам играчи, които играят на различни позиции, по принцип!

Щом като Б.Джаксън е пойнтгард, защо винаги играе редом до Биби или Хаус на двойката?

Желая здраве на ГМ на Кингс! Ти сигурно също тежко си преживял отпадането,ама дали сега, или втори кръг, няма много голяма разлика. Но имахте шанс определено 5 мач да го вземете поне. Но и аз все още се ядосвам, само като се сетя за финала на Запад Портлънд-Лейкърс преди няколко години :sayjin Тогава бяхме най-добрият отбор в лигата и в мач 7 загубихме, след като водихме 15 точки 10 минути преди края :devil А на финала чакаха Фили, които щяхме да ги размажем.Пак се отплеснах :)

Link to comment
Share on other sites

Щом като Б.Джаксън е пойнтгард, защо винаги играе редом до Биби или Хаус на двойката?

Факта обаче, че е малко по-висок от Биби, по-агресивен и по-здрав физически му дава възможност да се изевява като шуутинг гард.

И не "винаги" играе като леко крило!

 

По коя телевизия гледа мача тази нощ? Казаха ми, че по Турското "S" давали НБА мачове ?

Link to comment
Share on other sites

@Peja

Еми, по Диема 2 си го гледах :D Нали ти казах, че ще го дават вчера? Довечера трябва да има повторение, ама не знам точно кога е.

Не знам за "Турската". Знам, че по Премиере дават, ама нямам декодер и не знам как се взима даже:)

Дай инфо, като разбереш кога ще е следващият мач по Диема 2:)

П.П. Абе, няма ли някой друг да постне? :) :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Уведомявам зрителите на НБА, че по Д2 ще дават пряко Далъс-Финикс в 4.30 часа в събота сутрин. Очаквам много атрактивен и непредсказуем мач с леко предимство за "маврите".

П.П. Може ли някой да ми каже готини сайтове за NBA новини и анализи, освен www.nba.com, www.espn.com, yahoosports, www.cnnsi.com, че тези вече ми омръзнаха, макар че са си най-добрите и абсолютно достатъчни:)

Link to comment
Share on other sites

Гледах го тази стурин рано двубоя. Далъс загубиха поради уникално слабата игра на Дирк Новитзки. Мисля, че беше 7 от 23 и разочарова много, както и Майкъл Финли, който бе по-трагичен 1 от 22 от тройката, напълно нетипично за ветерана на Маврите и въпреки слабите показатели на звездите от Тексас мача беше равностоен до средата на 4-та четвърт и то благодарение на резервите (при това новобранци) Макрииз Дениълс и Джош Хауърд. За Слънцата неотразими бяха Стив Наш и Амаре Стадърмайър. Химията между тяха носи отбора до сериозни успехи. Сериозна помощ оказаха и Кю Рич както и Шон Мариън които вкараха общо 10 тройки. Ако Новитзки се съсредоточи и Финли флезе във форма при следващия домакински двубой в Тексас, Слънцата няма да имат същия късмет, тъй като в защита имат доста пробойни.

 

-- Индиана повежда в серията над Детройт. Очакваме отговор от Уолъс(ите) и компания.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...