Jump to content
BulForum.com

NBA------Basketball


KnoppiX

Recommended Posts

Според мен,ако Айверсън е наистина толкова добър с допълнението на Крис Уебър на изток никой няма да може да ги спре.

Извършиха са още доста трансфери тази нощ.Ето ги и тях:

Ню Орлийнс взеха Глен Робинсън - Сиксърс Джамал Машбърн и Родни Роджърс

Този сезон единственно Родни Роджърс ще играе другите двама са контузени.

 

Милуоки взеха Речи Гейнс - Хюстън Майк Джеймс Зендон Хамилтън

Най-после Хюстън с добър плеймеикър в лицето на Майк Джеймс.

 

Далас взеха Кеит Ван Хорн - Милуоки Калвин Бът и Алан Хендерсън

Далас вече имат още по дълга пейка

 

Кливлънд взеха Иржи Уелш - Бостън избор в първия кръг от драфта през 2007

Кливлънд вече имат стрелец от далече.

 

Никс взеха Морис Тейлър - Хюстън Вин Бейкър Мучи Норис и избор във вторя кръг от драфта

Никс се отървават от двама малко използвани играчи и взимат солиден играч в подкошието.

 

Никс взеха Малик Роуз и два избора в първиа кръг от драфта - Сан Антонио Нази Мохамед и Джеймисън Бруиър

Още един солиден играч в подкошието за Никс.

 

Бостън взеха Антоан Уокър - Атланта Гари Пейтън,Том Гулиота,Майк Стюарт и избор в първия кръг

Антоан Уокър отново в Келтите !

 

Голдън Стейт взеха Байрън Дейвис - Хорнетс Спиди Клакстън и Дейл Дейвис

Ако Байрън Дейвис се възстанови най-после заедно с Джей Рич ще са доста опасни.

 

Денвър взеха Едуардо Нахера,Луис Флорес и избор в първия кръг - Голдън Стейт Николаз Тскитишвили и Родни Уайт

Нахера ще е добър за Денвър,който нямат сила в подкошието.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply
Boro, ако не ги разбираш толкова не коментирай, защото се излагаш като кифладжия. Шак е абсолютния господар в НБА за може би последните 10 години от както е в лигата. Няма център, който да го спре, дори и Яо Минг. Там където е Шак, отбора играе в плей-офите - задължително!

 

аре кво се праите па и вие на разбирачи ле само като видиш как стреля от разстояние ти е ясно що за играч е...само с забивки не се става голям играч...

 

edit: Сега ще видим Уебър какво ще направи в Фили...само да не се кунтузва много :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
аре кво се праите па и вие на разбирачи ле само като видиш как стреля от разстояние ти е ясно що за играч е...само с забивки не се става голям играч...

 

edit: Сега ще видим Уебър какво ще направи в Фили...само да не се кунтузва много :lol:

 

Пич, много ми е интересно ти как би стрелял от разстояние, ако беше 216 см, ако с ръката си хващапе повече от половината топка и ако тежеше 150 кг?

Относно Шак, надали на него му пука дали някой го признава или не. Той е получил достатъчно признания в НБА - 3 пъти MVP на финалите на НБА, 2 пъти MVP на мача на звездите и 1 път MVP на редовния сезон. Той е център - за какво му е да стреля от далече? Един център трябва да е ефективен под коша, а по ефективен от него няма - все пак има най-добрия процент за всички времена в подкошието. Вярно, постепенно остарява, ама и тоя сезон си играе достатъчно добре и като гледам Маями как играят - ако не стане някакъв фал (контузия или нещо от сорта) няма кой да ги спре поне до финалите, там вече има доста сериозни отбори от Запад, които могат да се справят. И все пак, Уейд и Шак се разбират доста добре и са доста добра комбинация, а Хаслем и Е. Джонсън са сериозни допълнения.

 

Относно Айверсън, Уебър и Филаделфия - АИ е супер луд пич, ама като ги гледам Филаделфия просто нямат късмет тоя сезон - постоянно контузии на ключовите играчи, много слаба игра на останалите от състава. Дано да успеят да се класират за Плейофите, защото ще е мн жалко да не гледаме Айверсън там.

 

Обаче, за мен най-доброто нещо, което се случи тоя сезон е, че всички разбраха, че Шак >> Кобе и че Фил Джексън е най-добрият треньор на всички времена.

 

Иначе, най-честно според представянето на отборите за тоя сезон ще е ако финала е между Маями и Сан Антонио - Шак и Уейд срещу Дънкан и Джинобили. И ще има както казва Дънкан в едно интервю:

Журналист: Кой е най-лесният за опазване център в НБА?

Дънкан: Шакил О'Нийл.

Журналист: ???

Дънкан: Ами вдигаш ръце и се молиш да не вкара...

 

:punk Go Miami! :D

Link to comment
Share on other sites

ha лаикърс бяха принудени да продадат шак,и го продадоха защото започват да градят нов състав,все пак кобе е по-млад и по-перспективен и затова мениджърите на езерняците продадоха шак а запазиха кобе.

 

Не знам кой те е метнал обаче Фил Джексън напусна Лейкърс след скандал с Кобе, а Шакил заяви, че няма да играе с друг треньор и се махна от Лейкърс

Link to comment
Share on other sites

Лейкърс са ултра посредствен отбор и е 90% сигурно, че тази година няма да играят в плей офите. В момента изостават сериозно и малко трудно ще наваксат за 8-то място даващо право за плей-офс. Вчера ги гледах като гости на Индиана и Реджи Милър ги разпиля тотално :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Лейкърс са ултра посредствен отбор и е 90% сигурно, че тази година няма да играят в плей офите. В момента изостават сериозно и малко трудно ще наваксат за 8-то място даващо право за плей-офс. Вчера ги гледах като гости на Индиана и Реджи Милър ги разпиля тотално  :bgrin:

Изостават по-точно с 2 игри.. :)

Link to comment
Share on other sites

Дори и да се класират сигуно няма да си хванат игра ако се паднат с някой от: Финикс, Детройт, Сиатъл, Сан Антонио, Маями, Далас дори Сакраменто, които снощи сипаха на другите смешки от Л.А. - Клипърс :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Дори и да се класират сигуно няма да си хванат игра ако се паднат с някой от: Финикс, Детройт, Сиатъл, Сан Антонио, Маями, Далас дори Сакраменто, които снощи сипаха на другите смешки от Л.А. - Клипърс  :bgrin:

 

Ако се класират ще играят срещу Сан Антонио или Финикс.

Link to comment
Share on other sites

Имали играч с повече от точките на Алан Айвресън той има някаде 31 средно? Кобе има към 28 май другите са с по 20 средно(и надолу)...

 

ПС: добър сезон прави АИ жалко, че нямат касмет фили - 2 мача победа и сега пак загуба...а тези селтик какво правят 7 мача без загуба :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това,че Shaq си е най-добрия център в света е неоспоримо.Жалкото е че вече поостаря и след някоя друга година ще се наложи да се откаже от баскетбола :cry .Аз случайно дочух,че Джордан пак се връща да играе в New York.Разбрах даже че вече е подписал ама това го прочетох в един irc канал.Някой да има повече информация по въпроса ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koй е вашият фаворит за МВП на сезона? За мен Шакил е отново номер 1. А най-добър треньор е Мike D'Antony от Финикс. Go BLAZERS

Link to comment
Share on other sites

Koй е вашият фаворит за МВП на сезона? За мен Шакил е отново номер 1. А най-добър треньор е Мike D'Antony от Финикс. Go BLAZERS

MVP ще е Стив Наш от Финикс. "Go BLAZERS" ???. Снощи Сакраменто сипаха на Портланд за пореден и последен път този сезон :bgrin: А най са кефа на ония мисир Кобе Брайънт дет са скара с полвинта свят и зе да се фантазира...ся смешниците дори няма да играят в плей-офите :devil

Ето и плей-офната таблица, която 99% ще изглежда по следния начин:

ИЗТОК:

Маями - Филаделфия

 

Детроит - Кливланд

 

Бостън - Индиана

 

Вашингтон - Чикаго

( Ню Джързи Нетз до последно ще се борят за последното място )

 

ЗАПАД::

 

Финикс - Мемфис

 

Сан Антонио - Денвър

 

Сиатъл - Хюстън

 

Далас - Сакраменто

( Минесота Тимбърулвс до последно ще се борят за последното място )

Link to comment
Share on other sites

E, НОРМАЛНО ДА ПАДНАТ ОТ САКРАМЕНТО. ПОРТЛАНД ИГРАЯТ ЗА ПО-ДОБЪР РЕД В ЛОТАРИЯТА. А И ПОЛОВИНАТА ОТБОР ИМ Е С КОНТУЗИИ. ВКЛЮЧИТЕЛНО И ЗАК РАНДОЛФ.

ПОЗДРАВЯВАМ САКРАМЕНТО,ЧЕ СЕ ОТЪРВАХА НАВРЕМЕ ОТ УЕБЪР. НО ТРУДНО ЩЕ ПРЕСКОЧАТ ДАЛАС В ПЛЕЙОФИТЕ СПОРЕД МЕН.

ДАЙТЕ ПРОГНОЗИ ЗА ФИНАЛНАТА ДВОЙКА???

Link to comment
Share on other sites

Koй е вашият фаворит за МВП на сезона? За мен Шакил е отново номер 1. А най-добър треньор е Мike D'Antony от Финикс. Go BLAZERS

Моят фаворит е Алън Айверсън, но Стив Неш ще стане.

 

peja знаеш ли кога ще е Филаделфия-Маями я погледни пак таблицата

Link to comment
Share on other sites

E, НОРМАЛНО ДА ПАДНАТ ОТ САКРАМЕНТО. ПОРТЛАНД ИГРАЯТ ЗА ПО-ДОБЪР РЕД В ЛОТАРИЯТА. А И ПОЛОВИНАТА ОТБОР ИМ Е С КОНТУЗИИ. ВКЛЮЧИТЕЛНО И ЗАК РАНДОЛФ. 

ПОЗДРАВЯВАМ САКРАМЕНТО,ЧЕ СЕ ОТЪРВАХА НАВРЕМЕ ОТ УЕБЪР. НО ТРУДНО ЩЕ ПРЕСКОЧАТ ДАЛАС В ПЛЕЙОФИТЕ СПОРЕД МЕН.

ДАЙТЕ ПРОГНОЗИ ЗА ФИНАЛНАТА ДВОЙКА???

Няма да е лесно за Кралете, ще играят за 4-та пордена година с Маверикс и се познават много добре. В последния двубой между двата отбора Сакраменто победиха Далас като гости. С привличането на Киит Ван Хорн Мавс стават още по-опасни като прибавим снайпериста Дирк Новицки, Майкъл Финли, Джери Стакхаус и останалите. За мен обаче фаворит е Сакраменто. В момента притежаваме най-добрите стрелци в лигата - Стоякович, Биби и Моубли - с доста добра скамейка...ще видим. За Уебър. И аз се радвам, че го махнахме. От както напусна отбора кингс направиха великолепни игри. Докато във Филаделфия изпитват затруднения с него...

ФИНАЛ - Маями - Сан Антонио / Финикс

 

Моят фаворит е Алън Айверсън, но Стив Неш ще стане.

 

peja знаеш ли кога ще е Филаделфия-Маями я погледни пак таблицата

В момента Сиксърс са на 7-то място с еднакъв брой победи с Кливланд. Остават 6-8 игри до края на редовния сезон и в плейофите Маями и Детроит играят срещу Кливланд или Филаделфия в зависимост от това кой ще вземе повече победи. Само на две точки след тях са Ню Джързи и няма да е изненада ако те са класират за сметка на сиксърс или кавалерите.

 

Директно на въпроса - редовния сезон свършва на 20 Април. Плейофните битки започват на 24-ти Април посредством таблицата която начертах.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че Шак ПОВЕЧЕ ЗАСЛУЖАВА ОТ НЕШ. ВСЕ ПАК НЕШ ИМА ЛУКСА ДА ИГРАЕ С ОЩЕ 4-5 ОТЛИЧНИ ИГРАЧИ, А БЕЗ ШАК МАЯМИ СА НАЙ-МНОГО ДО ПЪРВИ КРЪГ СПОРЕД МЕН.

САН АНТОНИО СА МНОГО СИЛНИ, НО НЕ СА ВЪВ ФОРМА БЕЗ ДЪНКАН НЕЩО НАПОСЛЕДЪК.

 

ЕДИН ФИНАЛ НА ЗАПАД МЕЖДУ ФИНИКС И ДАЛАС БИ БИЛ НАСЛАДА ЗА ОКОТО, НО НЯМА ДА СТАНЕ СИГУРНО,ЩОТО ТИТЛИТЕ В NBA SE СЕ ПЕЧЕЛЯТ СЪС ЗДРАВА ЗАЩИТА.

Link to comment
Share on other sites

PEJA, ZA MEN, AKO KINGS IGRAIAT SAS SEATTLE, BI BILO PO-DOBRE, TAI-KATO SEATTLE SA PO-PREODOLIM OTBOR V PLAYOFFS. TAKA CHE PO-DOBRE E KINGS DA SA 6-TI I DA IGRAIAT SAS SONICS. A I SONICS NE SA VAV FORMA NAPOLEDAK. RASHARD LEWIS IM E KONTUZEN VSE PAK - OSNOVEN IGRACH.

 

NEW JERSEY MOZHE I DA IZMESTIAT CLEVELAND,KATO GLEDAM..

Link to comment
Share on other sites

пиши с малки букви(е в началото на изреченията може да сложеш главна :P ама го махни тоя капс лок) виж и правилата първо.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че Шак ПОВЕЧЕ ЗАСЛУЖАВА ОТ НЕШ. ВСЕ ПАК НЕШ ИМА ЛУКСА ДА ИГРАЕ С ОЩЕ 4-5 ОТЛИЧНИ ИГРАЧИ, А  БЕЗ ШАК МАЯМИ СА НАЙ-МНОГО ДО ПЪРВИ КРЪГ СПОРЕД МЕН.

САН АНТОНИО СА МНОГО СИЛНИ, НО НЕ СА ВЪВ ФОРМА БЕЗ ДЪНКАН НЕЩО НАПОСЛЕДЪК.

 

ЕДИН ФИНАЛ НА ЗАПАД МЕЖДУ ФИНИКС И ДАЛАС БИ БИЛ НАСЛАДА ЗА ОКОТО, НО НЯМА ДА СТАНЕ СИГУРНО,ЩОТО ТИТЛИТЕ В NBA SE СЕ ПЕЧЕЛЯТ СЪС ЗДРАВА ЗАЩИТА.

Аз лично не съм съгласен. Първо защото в Маяма също има "отлични" играчи, но мое мнение е че не Шак а Дуейн Уейд е двигателя на отбора. Вярно, двамата са тандем, но Уейд е мозъка в тима на Стен Ван Гънди.

 

Истината е че не знам кой ще е на финал в НБА. Срещите в плейофната фаза нямат нищо общо със срещите от редовния сезон. Виждал съм всякъкви обрати и изненади за да си правя тънки сметки. Едно ме радва до някъде - Диема ще дават пряко част от тези битки както и самия финал.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че е трудно за прогноза, но именно в това е чарът на NBA. Иначе не би било толкова атрактивно.

Най-после ще доживеем да гледаме плейофи пряко след дълго прекъсване. Само поздравления за Диема наистина за това,което правят за феновете.

А Шак си е все още най-доминиращият и най-труден за опазване играч за мен.Просто всеки отбор концентрира енергията си за опазването на Шак и именно това дава шанс за по-добра изява на съотборниците му ( най-вече Уейд в случая).

Link to comment
Share on other sites

Spored vas imat li shansove Denver Nuggets za final na zapad?

Vse pak mai sa vzeli 22 macha ot poslednite 24, a i imat dosta dobri igrachi i dalga rezervna skameika.

Dali niama da iznenadat vsichki ?

George Karl napravo gi preobrazi !

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-заслуженият и интересен финал ще е между Маями и СА. Много ми се иска Маями да спечелят, просто за да натъркат носовете на всичките им "доброжелатели". Иначе МВП на редовния сезон не заслужава да стане нито Шак, нито Неш - според мен Айверсън отново трябва да го вземе. Тоя човек е отбор.

 

А отновно това, че не Шак а Уейд е двигателят на отбор - напълно не съм съгласен. Шак е вече на възраст, а с възрастта човек поумнява. В момента ако сте гледали някой мач на Маями просто се вижда как по новите правила всеки отбор отделя поне 2 центъра и едно тежко крило да пазят Шак (на смени). Отпускат си фаловете върху него, защото е слаб стрелец. И когато Шак се намърда в лявото подкошие което е любимата му зона увлича със себе си поне 2-3 противникови играча. От там с един заслон на Джонс, за бързака Уейд не е проблем да се оправи...

 

Просто, когато се надъхат Маями се най-добрия пример за отборна игра, с балансирани реализатори. Естествено, ако Шак се ядоса ще качи и Студъмайър и Дънкан не черешата... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...