Jump to content
BulForum.com

Към собствениците на LCD TV


Recommended Posts

Преди няколко дни си закупих 32" LCD TV LG RZ-32LC2R и сега се налага да го свържа и към PC то.

Моята идея е кабел DVI to HDMI . Ако някои го е пробвал нека каже как е качеството , че от композитния кабел kоито върви с видео картата/ Asus 6600/ нещо не съм много впечатлен.

Мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

видях, че има такава тема и реших да не отварям нова подобна. днес обикалях доста за DVI към HDMI кабел. не успях да намеря никъде :wacko: имаше само някакви до 2метра (на мен ми трябва 5м) та въпроса ми е някой знае ли къде в Пловдив мога да закупя такъв кабел и горе-долу на каква цена. ако може и някой да каже как е качеството - щото горния пост не помага много :rolleyes:

 

edit: а между другото ся се сетих, че Tv-то ми има и PC вход (VGA) дали ще ми е по-далавера да си взема DVI-VGA кабел или направо DVI-HDMI.. дали ще има разлика в качеството? някой ако може да изкаже компетентно мнение ще е супер. мерси :)

Link to comment
Share on other sites

.. дали ще ми е по-далавера да си взема DVI-VGA кабел или направо DVI-HDMI.. дали ще има разлика в качеството? някой ако може да изкаже компетентно мнение ще е супер. мерси :)

 

Разликата е в контраста, наситеността на цветовете, остротата на картината. HDMI е много по-добър избор, а разликата в цените на кабелите не е чак толкова значителна.

Link to comment
Share on other sites

ок значи HDMI е по-добрият вариант. сега карам на на някакъв видео кабел дето е от стария телевизор и не съм много доволен - имам тука някакъв s-video кабел, но не съм го пробвал още, предполагам,че качеството няма да е така добро. остава въпроса от къде да си купя кабела - някакви предложения? почти навсякъде има до 2метра :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Към собцтвениците на LCD,Plasma TV (телевизори).Всички кабели от сорта на композитен и S-VHS ги навивате с едната ръка и с другата ги хвърляте в коша за боклук.Всички останали конекциони от рода на (DVI)VGA или DVI към VGA,DVI,HDMI,Ybpbr според случая какъв точно кабел сте открили или удобен на цена води до перфектни резултати с незначителни(до незабележими) разлики между тях.Все пак всички тези стандарти имат за основа RGB стандарта в телевизора.Използвайки един от тези кабели за връзка, телевизора се рзпознава като монитор което води и до по-голяма гъвкавост на настройките на същия.За картината както казах е перфектна и изобщо няма масто за сравнение между насраните стандарти отпреди 50 години(примерно).И не на последно място, по-скъпия кабел (от определен стандарт) осезаемо оправдава цената си.Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо сте захванали темата..я да питам и аз. Наскоро си взех LCD 37" Sharp с новата Black Aquos матрица 6ms и изкам да му използвам максимално възможностите. Та въпроса как да се пуснат HD файлове на DVD-то, като са във формат MKV - ако се конвертират предполагам ще се прецака от към качество.

 

Robi кажи после от къде си купи кабел, да си взема и аз

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Честно казано аз пробвах машината като бях в Пловдив на 32 инча Нео с VGA кабел и картината беше доста прилична. HDMI със сигурност е по-добре де :).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И аз се здобих с ЛСД ТВ

и имам въпрос с какъв кабел да си вържа ПС-то към ЛСД-то

до колкото разбрах най добрия избор е с DVI to HDMI но има 3 типa DVI ( DVI-A, DVI-I , DVI-D )

и ще има ли проблем има ли опасност да няма сигнал DVI ще го вържа към изхода на видео картата ( Galaxy 6600 ) а HDMI в ТВ-то

целта ми е като пусна някои филм или клип от ПС-то с 1080i или 720p картината на ЛСД-то да е High Definition

майче в техномаркет мернах DVI/HDMI

който е пробвал да кажи за какво става въпрос

Link to comment
Share on other sites

Доколкото четох в упътването на моето дъно има едно малко кабелче което свързва дъното (предполагам аудиото :( ) с видеокартата, което предполагам означава, че по този кабел тече и аудио. Не съм много сигурен понеже не съм с такава видео карта и не съм се задълбочавал

Link to comment
Share on other sites

Доколкото четох в упътването на моето дъно има едно малко кабелче което свързва дъното (предполагам аудиото :( ) с видеокартата, което предполагам означава, че по този кабел тече и аудио. Не съм много сигурен понеже не съм с такава видео карта и не съм се задълбочавал

 

със сигурност не става това, макар че не знам за какво кабелче говориш!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Обиколих днес навсякъде за DVI-HDMI кабел, трябва ми около 15 метра, и не намерих никъде... включително и във Вали където няма в момента и не се знае кога ще има. Ако някой има идея къде може да се намери нека да каже. Мерси предватително!

Link to comment
Share on other sites

Обиколих днес навсякъде за DVI-HDMI кабел, трябва ми около 15 метра, и не намерих никъде... включително и във Вали където няма в момента и не се знае кога ще има. Ако някой има идея къде може да се намери нека да каже. Мерси предватително!

 

 

провери в техномаркет на 4км

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Изчетох много мнения относно връзването на PC с LCD TV и честно казано в главата ми остана голяма каша. В моя случай разстоянието между PC и TV е около 7-8 метра , което евентуално би могло да влоши образа. Ето защо искам мнение от хора,които вече са направили подобна връзка. С какви кабели, какво е качеството и т.н. На телевизора имам HMDI вход, PC вход/май е 15-пинов D_SUB/, a на видеокартата имам DVI-I и обикновен TV out. Друг вариант е да си купя един DVD Player със USB или слот за карти и на него да си пускам филмите.

 

Във Вали един кабел DVI->HDMI 10метра е близо 80 лева. За същите пари мога да купя и някакъв обикновен dvd player. Дайте идеи кой ще е най-добрият избор

Link to comment
Share on other sites

Изчетох много мнения относно връзването на PC с LCD TV и честно казано в главата ми остана голяма каша. В моя случай разстоянието между PC и TV е около 7-8 метра , което евентуално би могло да влоши образа. Ето защо искам мнение от хора,които вече са направили подобна връзка. С какви кабели, какво е качеството и т.н. На телевизора имам HMDI вход, PC вход/май е 15-пинов D_SUB/, a на видеокартата имам DVI-I и обикновен TV out. Друг вариант е да си купя един DVD Player със USB или слот за карти и на него да си пускам филмите.

 

Във Вали един кабел DVI->HDMI 10метра е близо 80 лева. За същите пари мога да купя и някакъв обикновен dvd player. Дайте идеи кой ще е най-добрият избор

Мдаа, 80 лв за кабел посмъртно няма да дам :) .

Защото едва ли са много хората, които си държат пц-тата на 1-2 метра от телевизорите :ghost . Определено минимум по 5 метра е нужен на всеки.

А който има LCD монитор и си го е вързал по DVI на видеокартата, определено изборът му е стеснен към d-sub и тваут изходите. Аз съм така.

Та понеже телевизора има и d-sub и хдми и куп други, в една друга тема попитах дали сис трува да взимам кабел d-sub -> d-sub, понеже в моя случай това май би било най-доброто качество на връзката, ама никой явно не е пробвал, та си останах на композитния сигнал (Ypbpr) с 3-те чинча. Понеже видеокартата е HDTV.

Освен че явно поради лошия кабел (10 метра), който ползвам (ръчно правен) има някакви леки смущения, като качество образа е доста задоволителен и добър, и няма нищо общо с комбинирания изход (оня с един чинч дето е стандарт от 50 години, все му забравям името как беше точно) където качеството е отвратително.

Та ако си вземеш добър 5 метров композитен кабел, мисля че няма да търсиш повече. Още повече мисля повечето DVD-та стандартно се свръзват по този начин, а и доколкото знам в самото DVD сигналът е записан именно по схемата Ypbpr.

Link to comment
Share on other sites

А дали плейър за 80 лв ще има достатачно мощ или кодеци да ти пусне поне 720п защото мисля ,че не е най-важно източника (ЦД или УСБ) трябва да провериш преди да купуваш.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Купих 10м VGA->VGA кабел. Положението е ужасяващо. Картината е много добра, но има едни ужасяващи вълни. Явно разстоянието идва в повече. Преместих телевизора и пробвах с 5м кабел/онези с два чинча от двете страни/, който свързах от S-video към СКАРТ буксата на телевизора- ужас :bgrin: Качеството на картината е под всякаква критика. И странното е, че с VGA кабела успях да подкарам телевизора само на 1024х768. А ЛСД-то трябва да поддържа и 1360х768 при PC режим, което може би се постига при ползване на hdmi входа. И в крайна сметка реших да местя компютъра и да ползвам 2 метра DVI-HDMI кабел, за да не си хабя нервите с разни дълги кабели. Но тук изниква един въпрос- на видеокартата имам DVI-I изход. Но като гледам кабелите са DVI-D-HDMI. А тези разновидности на DVI не ми говорят нищо и въобще не знам дали ще се получи връзка с такъв кабел. Някакви идеи? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че при VGA-VGA гледаш само на 1024х768 с черните ивици от двете страни ли? И не може да разшириш картината до цял широк екран на пълна резолюция от 1360 ?

Дали ако потърсиш драйвери за телевизора няма да стане..

Иначе DVI-I е по-широкия стандарт, който поддържа и аналогови сигнали през допълнителни 4 дупки в конектора, и именно на такъв можеш с преходник да вържеш стар CRT монитор, който има само d-sub конектор.

DVI-D е само цифров изход. Така че проблеми нямаш, понеже DVI-I изхода е с повече дупки и приема и DVI-D (освен ако е dual-link).

Link to comment
Share on other sites

Картината я разпънах на цял екран/от функциите на телевизора/, но продължаваше да изписва 1024х768, но като пробвам от Catalyst control center-a да пусна 1360х768 картината на ЛСД-то изчезваше. Значи ще си купя DVI-HDMI и приключвам с проблемите с кабелите

Link to comment
Share on other sites

Купих 10м VGA->VGA кабел. Положението е ужасяващо. Картината е много добра, но има едни ужасяващи вълни. Явно разстоянието идва в повече. Преместих телевизора и пробвах с 5м кабел/онези с два чинча от двете страни/, който свързах от S-video към СКАРТ буксата на телевизора- ужас :bgrin: Качеството на картината е под всякаква критика. И странното е, че с VGA кабела успях да подкарам телевизора само на 1024х768. А ЛСД-то трябва да поддържа и 1360х768 при PC режим, което може би се постига при ползване на hdmi входа. И в крайна сметка реших да местя компютъра и да ползвам 2 метра DVI-HDMI кабел, за да не си хабя нервите с разни дълги кабели. Но тук изниква един въпрос- на видеокартата имам DVI-I изход. Но като гледам кабелите са DVI-D-HDMI. А тези разновидности на DVI не ми говорят нищо и въобще не знам дали ще се получи връзка с такъв кабел. Някакви идеи? :bgrin:

 

много зависи какъв кабел си си купил пускали сме и 25 м и няма проблеми с качеството!!!

Link to comment
Share on other sites

Kабелът беше ROLINE Monitor cable w/Ferrit 15M/15M, 10m. Сега разгледах в Ресет кабелите-DVI-HDMI са все dual link/каквото и да означва това/. Видеокартата ми е ASUS А9550GE с DVI-I изход. Ако съм разбрал правилно, с DVI-HDMI dual link няма да работи. Потресен съм вече. В 21 век съм затрупан с кабели и не мога да направя една проста връзка PC-LCD.

 

Чета инфо по случая и излиза,че би трябвали да се получи връзката. После ще отскоча за кабел, а ако не работи....здраве да е

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...