Jump to content
BulForum.com

Tursq Mnooogo Dobur 19" monitor, moje i nov


Recommended Posts

Trqbva mi mnogo dobur 19" monitor deto da go gledash po 10 chasa na den i da ne ti trepka okoto :) t.e pone 100hz opresnitelna na 1280x1024 plosuk estestveno, davam do 300$

 

ima li tuk hora koito imat/rabotqt v firmi za hardware, predimno kum tqh e adresirano tova

Link to comment
Share on other sites

Монитор 19" HANSOL 920D, 0.26 mm, 30-96kHz, 1280x1024@85Hz, TCO'99 30 месеца гаранция - 259 $

Монитор 19" Lite-ON 24mm Samsung Tube TCO99 30 Месеца гаранция - 196 $

Монитор 19 KTC_ FLAT K-9002FD PURE FLAT 96Khz 30 Месеца гаранция - 211 $

Монитор 19" Samsung 959NF 0.24mm, 30-110kHz, MPRII, TCO99, 1920x1044@73Hz Diamondtron FLAT CRT 24 месеца гаранция -276 $

Монитор 19" MAG Dynaflat 96 Khz TCO99 24 Месеца гаранция - 238 $

tova sa osnovnite ako iskash nqkoi konkreten kagi . Spored men SAMSUNG-a e nai dobyr,no i cenata mu e dobra ;)

Link to comment
Share on other sites

Moga li da popitam za kakvo sa ti "pone 100Hz"? Ot 85 nagore ako mi namerish razlika she te cherpq. Che Samsung-a e naj-dobyr ot izbroenite, taka e. Samo che ima i drugi varianti, koito spored men sa po-dobri. Primerno edna vtora upotreba EIZO ili ViewSonic. Po vagnoto w sluchaq s prodylgitelnata rabota sa niskite emisii. A za monitori kato Lite-On prosto ne mi se komentira... Moge da se probwash za edno MITSUBISHI DiamondPlus92 s 3 godini garanciq sa.

Link to comment
Share on other sites

ima razlika sha znaish :) kogato se kjorish po 10 chasa na den pred monitora i se vzirash vuv vsqka kartinka kak shte se animira i dali vseki cvqt izliza kakto trqbva, prosto mi trqbva neshto po seriozno, kato se zanimavash s web design, grafika itn si trqbva... btw ako nqmashe smisul nqmashe da pravqt monitori s po golqma ot 85 nali? a veche ima s po 140

 

kacy tiq 21 inchovite s kakva opresnitelna sa?

Link to comment
Share on other sites

бе аз не съм експерт по кьоренето в картинки ама знам че малко от качествените монитори подъжат повече от 85 просто щот няма смисъл. вижте тук документа е *.pdf и обърни внимание на 9241-3 -7 -8

Link to comment
Share on other sites

имах в предвид че човешкото око не може да усети тази разлика - честотатта 85 Hz е най-ниската с такова действие (обновяването на образа не е забележимо от човешкото око)

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, chochosan е прав, има разлика!

Може в повечето с лучаи да е незабележимо, но оказва влияние, а за мониторите на iiyama е без коментар! Тея маниаци поддържат 200 Hz при средните резолюции :D

И разбира се всичко зависи и от вида на луминофора, ако е с малко послесветене, и 85Хц може да се усетят, особено докато мърдаш очи наляво надясно, се усеща повече.

Напрежението на мрежата е 50 Хц, но крушката като свети въобще не я усещаме как трепти, понеже тя е с много висока латентност (или послесветене).

Link to comment
Share on other sites

ok, da ste se sblyskvali s problema izgorqlo TXO? Wyw firmata kazwat "Aaa, vie ste go puskali na 1024x768 na 100Hz i zatowa taka e stanalo /za 17: monitor stawa wapros/"....Za prodylgitelnata rabota...rabotq predpechat ot dosta wreme ta znam kakvo e kachestven i nekachestven monitor. Moeto nabludenie e che flatovete ne stavat za nishto. Nqmat raven fokus nawsqkyde za razlika ot 6 godishnoto ADI s koeto rabotq po 10-12 chasa na den .... Moq sywet e: Iiyama, Mitsubishi, SAMSUNG ot seriqta NF obache.

Link to comment
Share on other sites

To i men bi me zainteresuvalo iiyama da si kupq, ama chocho e prav. Do sega edna firma ne sam vidql da gi prodava. I naistina se useshta kato bluskash pove4e pred pc-to. Sq kato mi se nalaga da se zanimavam s razni tupotii staraeiki se da se podgotvq za razni programistki izpiti i o4ite mi si gi 4uvstvam umoreni, makar 4e sam na 85 hz. Sq si mislq da celq nqkoi s minimum 100 hz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...