Jump to content
BulForum.com

1 цигара трева = 15 години, убийство = 1000 лева глоба!


karaman

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

споко като стана депутат някой ден :punk -независим задължително-или ще ме застрелят или ще прокарам по разкрепостени закони за джонгата и никва милост за убийци,педофили и изнасилвачи

Link to comment
Share on other sites

не гледаш ли новини? някакъв полицай си стрелял на където му видат очите и убил човек на 68 години,уцелил го в окото, а сега по новините съобщават, че щом е бил трезвен у е положил усилия за спасяването на живота на пострадалия максималното наказание било 1000 лева, било така, защотото полицайчето имало чисто минало .

Link to comment
Share on other sites

Това не съм го видял. Ако наистина е така, значи много жалко за тая дъжава. Но общо взето навсякъде е така...

Link to comment
Share on other sites

1 цигара трева = 15 години

 

Nice thumbup.gif

 

убийство = 1000 лева глоба!

 

Not nice. Само дето тва става дума за единичен случай, а и горния цитат понякога води до долния.

Link to comment
Share on other sites

Nice

Нищо nice не виждам. Ако повече хора пушеха трева отколкото пиеха алкохол, света щеше да е едно много по-красиво място :)

Link to comment
Share on other sites

Карамане, стига дезинформирай хората....изобщо не са такива наказанията в действителност!!!

Link to comment
Share on other sites

Все пак идеята пък на мен ми е, че отново манипулативно поднасяш избирателна информация - за пореден път. Навик ти е да блъскаш "спекулации"... Кандидаствай за работа в в-к "Труд" или "24 часа" - ще те звемат отмах, имаш "правилната" нагласа и "правилния" поглед към действителността, ще паснеш на редакционната им политика...

Link to comment
Share on other sites

От кога на манипулациите, тоест на лъжите, им викат "народобутителство"?! Така ли смяташ да "будиш" заспалия народ, събудителю? Като го лъжеш, подвеждаш и манипулираш да "мислят" в която посока на теб ти се иска с помоща на "спекулации" (ако така предпочиташ да наричаме измамата и заблудата и избирателното поднасяне на непълна и обработена информация)?!

 

Ми с какво тогава си по-различен от тия срещу които се "бунтуваш", о събудени будителю? Май с нищо - една и съща стратегия, една и съща тактика имате - да вдигнем шум със спекулация, пък кой после ще ти гледа кой крив кой прав, кое е истина, кое "спекулация" - важното е да накараме хората да "мислят" както ние искаме. Така ли е? Браво.

 

Смешно ми е, за това не ми е жалко. Никаква тежест нямат думите ти, Караман. Олекнаха одавна именно покрай такива като тая ти "спекулаця" празни високопарни и патетични приказки. Хората просто си казват - я, Караман пак го е прихванало. Това е което им е ясно на всички, като видят поредната ти "спекулация".

 

Не се занимавай с несвойствени за теб неща. Силен си в твоите си области, там тежиш, но тоя патриотарски патос не ти отива.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n няма какво да си кривиш душата:

Факт е, че повечето ни закони са смехотворни в сравнение с други държави

Факт е, че има големи дупки в правосъдието ни

Факт е, че ако имаш достатъчно пари и връзки никой няма и да те закачи...

Като цяло всичко е една голяма помия, която няма изгледи да се изчисти :sick

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n - твоите думи пък хептен не важат, защото на всички ни е писнало от анти-мненията ти. Как пък веднъж не каза: "да съгласен съм".

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n няма какво да си кривиш душата:

Факт е, че повечето ни закони са смехотворни в сравнение с други държави

Като говориш с факти, защо не караш до край!? Кой точно закон е смехотворен и как е уреден той в друга страна? Мога да ти кажа, че закони си имаме, но нямаме достатъчно добри органи, които да следят за тяхното спазване. И не са виновни обикновените полицаи, защото те са с вързани ръце - нямат никакви правомощия. Виновни са по висшите инстанции.

 

Аз лично съм съгласен с ov3rm4n. Ако щете ме наричайте подмазвач и т.н., но наистина споделям мнението му, ако и да е противоположно на всички в този форум.

Link to comment
Share on other sites

Нищо nice не виждам. Ако повече хора пушеха трева отколкото пиеха алкохол, света щеше да е едно много по-красиво място :)

 

Да, и по-тъпо. От тревата се затъпява страшно много, а и води до разни неприятни ефекти в организма. Може да се каже, че е вредна в много по-голяма степен от алкохола. Да не говорим, че е неприятна за околните и замърсява околната среда :D

Link to comment
Share on other sites

Като говориш с факти, защо не караш до край!? Кой точно закон е смехотворен и как е уреден той в друга страна? Мога да ти кажа, че закони си имаме, но нямаме достатъчно добри органи, които да следят за тяхното спазване. И не са виновни обикновените полицаи, защото те са с вързани ръце - нямат никакви правомощия. Виновни са по висшите инстанции.

 

Аз лично съм съгласен с ov3rm4n. Ако щете ме наричайте подмазвач и т.н., но наистина споделям мнението му, ако и да е противоположно на всички в този форум.

ами например трудовия кодекс и кодекса за социално осигуряване се променят буквално всеки месец и това е от години-все още се работи по тях,а това са 2 от най важните области които интересуват обществото-да имат работа и интересите им да са защитени и като дойде време да се пенсионират да не се окаже че не им достига месец стаж или нещо подобно,а то между другото с последните промени пенсионирането ще е доста късно и за жени и за мъже...

абе във всички закони има не вратички а направо цели порти са зейнали.

но и ти си прав че правосъдието е много мудно и най леките дела се точат с години-баща ми за една тъпа дялба делото му продължава вече 2 години и още ще има ако се обжалва пред горна инстанция.така че проблемите не идват от едно място а са комплексни

Link to comment
Share on other sites

От тревата се затъпява страшно много

 

Води ли употребата на марихуана и други дроги до затъпяване?

Многобройните изследвания на редовни пушачи не са забелязали статистически значими нарушения на интелектуалните им възможности. Нещо повече, в целия свят има блестящи студенти, учени, преуспяващи бизнесмени и хора на изкуството, които потребяват трева. Естествено има определени дроги - транквилизатори, барбитурати и т.н. - които наистина подтискат способностите на ума, но марихуаната определено не е сред тях.

Освен това, според нас затъпяването може да бъде резултат единствено от недостатъчната употреба на учебници, книги и интернет, а не на употребата на дроги. Естествено, ако някой посвещава цялото си време на пушене на трева, пиене на алкохол или в крайна сметка на каквато и да е неинтелектуална дейност, не може да очаква да развие умствените си способности, а по-скоро напротив.

 

Източник: promena.org

 

тоест - ако човек е толкова тъп че да прекалява с дозите, то тъпотата е по-скоро първопричина отколкото следствие :) но.. всеки има правото да вярва в каквото си иска така че не съм искал да убеждавам някой тук с моите наблюдения и изводи. също така мисля че декриминализирането на тревата определено ще доведе до намаление на потреблението по принципа: "всичко забранено е по-сладко". да не говорим че така ще бъдат отклонени доста пари от мафията.

 

колкото до ефектите в организма - нека се разберем че говорим за пънолетни потребители. нормално е при един бързо развиващ се организъм - какъвто е този на един непълнолетен гражданин :) - използването на психоактивни вещества да повлияе отрицателно.

 

смятам че е правилно силите да бъдат насочени именно към дилърите който зарибяват децата по дискотеките и училищата, като по мое предложение те трябва да бъдат забождани на кука (дилърите, не децата :D) в центъра на града за назидание. :devil

Link to comment
Share on other sites

И все пак е смешно 15 години за трева. В такъв случай за бутилка ракия трябва да се дават минимум 10. Аз също съм съгласен, че не тревата прави човек тъп.

Link to comment
Share on other sites

Shte e taka dokato nqma iasnota po vaprosa kakvo e tova trevata i zashto ne se znae nishto za tova che ima pochva u nas.

Masovoto mnenie e che ot trevata se zatupqva che e vhodna vrata che ubiva mozuchni kletki...i tn.Dokato sushtestvuvat tezi ubejdeniq i se vqrva na tqh shte e VGZ.Predstavete si che pusnat nacionalen referendum za i protiv dekriminalizaciqta/legalizaciqta....neobrazovanite bulgari kakvo biha izbrali na fona na oskudnata si informaciq otnosno postata ?

Trqbva obiknovennite hora da razberat che ne e tolkvoa strashna droga kolkoto e predstavqt.

Do kolkoto znam shte se glasuva globa do 1000lv za treva.

Shte e mnogo interesen vaprosut s lichnata doza....:) Dobrovolec sum da me testvat dokato mi ustanovqt dozata haha.

Link to comment
Share on other sites

Пак само си чешем езиците,но си остава факт ,че винаги горят малките дяволи.Ако за една цигара марихуана дават 15 ,то не дай си боже да те хванат с 3 :D .Ако пушиш много трева затъпяваш ,но и ако пиеш много резултатът е същия :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...