Jump to content
BulForum.com

Хардуерен рутер


Recommended Posts

Здравейте,тарсих из форума но не намерих друга такава тема затова пускам тази,може ли някой (достатачно вещ)да ми обясни настройките на хардуерните рутери.Досега несъм работил с такъв и затова нямам представа как става.Ще съм много благодарен на този който ми отдели малко време.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Взех си wireless рутер Linksys WRT54G, обаче в emule съм Low ID и не мога да хоствам онлайн игри. Как мога да си оправя портовете да се пренасочват към компютъра ми

Link to comment
Share on other sites

Взех си wireless рутер Linksys WRT54G, обаче в emule съм Low ID и не мога да хоствам онлайн игри. Как мога да си оправя портовете да се пренасочват към компютъра ми

с DMZ наи-лесно

 

Personal Message

iv_laz

@Gorgar q mi obesni kvo e tva DMZ deto prenaso4valo ot rutera kam pc-to???

 

отговор:

това е настройка в рутера

най често в General Setup / Firewall / DMZ

която пренасочва всички портове на рутера към определено пц в мрежата

все едно нямате рутер, а пцто ви е вързано директно

хубаво /задължително според мен/ е пцтата в мрежата да са с постоянни адреси

 

малко съм вкарал и дано не съм писал много глупости :)

Link to comment
Share on other sites

@Gorgar справих се. Благодаря ти много.

off

няма проблем

който пита ще му кажем

който неще нека си се мъчи сам :)

отговорих ти в темата за да сме полезни и на другите !

Link to comment
Share on other sites

A как да стигна то тази настройка

Ами не знам из менютата на твоя рутер къде е....но при мен се намира на -> Forwarding Rules -> Miscellaneous Items -> IP Address of DMZ Host

Link to comment
Share on other sites

Ама тва под windows ли. Щото нямам никакъв софтуер в диска. Или има някво меню на самия рутер.
Обикновено настройките на рутера са достъпни през WEB-базиран интерфейс, така че напиши в адрес-бара на браузъра 192.168.1.1, Enter, и вероятно ще ти поиска парола. Служебната парола е написана в упътването на диска. В упътването всъщност си пише как се настройва рутера, стига да има кой да го прочете :D.
Link to comment
Share on other sites

Наскоро ми се наложи да постявам wireless рутер Canyon и имах доста ядове защото не стига че за сефте се борих с тази технология но и когато се опитвах да вляза в менюто на рутера през 192.168.1.1 връзката беше уникално бавна чакал съл по около минута за да ми отвори главната страница и после за всяко подменю на настройките пак по толкова някакви идеи ? Кабела с когото го настройвах беше 3 метра прав пач кабел така че проблема не е в него пък и този кабел съм го ползвал къде ли не и е нямало проблеми освен ако кабела не трябва да е кростнат което ме съмнява защото щеше да е написано някъде из документацията му. И друг въпрос при настройката на такъв рутер трябва ли задължително да бъде вързано и устрейството от което иди интернета в случая кабелен модем или в другите случаи дирекно УТП кабел? В смисъл връзвам компутера с рутера и настройвам рутера за безжична връзка между компютрите без достъп до интернет и после по wireless влизам в конфигурацията на рутера и си настройвам нет-а та ще имам ли проблеми или това си е що годе нормално ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,тарсих из форума но не намерих друга такава тема затова пускам тази,може ли някой (достатачно вещ)да ми обясни настройките на хардуерните рутери.Досега несъм работил с такъв и затова нямам представа как става.Ще съм много благодарен на този който ми отдели малко време.

 

 

Procheti v knijkata kak da vlezesh v web intarface.

primer: http://192.168.0.1/ obiknovenno e neshto takova i kato se lognesh s parolata admin admin

bi trqbvalo da se opravish nastroikite sa kato vseki rueter.Posochvash mu ot kade vzima net i kade go dava...ako imash problem pishi go po konkretno.

Link to comment
Share on other sites

А може ли да се сложи рутера да минава през прокси ,един вид все едно да е с друго IP ?

не ти разбирам въпроса

проксито ще е преди или след рутера?

 

1. преди рутера:

в някои рутери има настройка за прокси

 

2 след рутера:

слагай един линукс с squid и си готов

но невиждам смисъл :)

 

3 след рутера

просто в firefox си слагаш настройките на проксито

Link to comment
Share on other sites

Намери си някаде

Security Options

Disable

WEP (Wired Equivalent Privacy)

WPA-PSK (Wi-Fi Protected Access Pre-Shared Key)

 

и си сложи кей

така и не съм се оправил още. Нямам никви настройки за парола

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Имам проблем с wireless router Canyon CN-WF514.Интернета ми дропи постоянно.Четох из разни форуми-едно от предположенията е,че тъй-като евроком обновява IP-тата постоянно,рутера не взима обновеното IP и нета спира,налага се да рестрартирам рутера постоянно,за да тръгне нет-а.Сложих в DMZ IP-то на рутера,но ефект няма.Някой да има решение?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Имам проблем с wireless router Canyon CN-WF514.Интернета ми дропи постоянно.Четох из разни форуми-едно от предположенията е,че тъй-като евроком обновява IP-тата постоянно,рутера не взима обновеното IP и нета спира,налага се да рестрартирам рутера постоянно,за да тръгне нет-а.Сложих в DMZ IP-то на рутера,но ефект няма.Някой да има решение?

Не е от рутера и освен това DMZ няма нищо общо. Не става ясно къде имаш проблеми с интернета - при рутера или след него?

 

@Gudo Ще има 1-2минутни прекъсвания при apply-ването на настройките и ако нещо сгафиш после ще трябва да тичаш да го оправяш на място....погледни дали в твоя модел има възможност за автоматичен rollback след apply, макар че до сега в при тях не съм срещал подобна възможност.

Link to comment
Share on other sites

Днес си играя цял ден с wireless router Canyon CN-WF514 и ми е много интересно аджеба дали мога с такава машинка да откарам 90-100 метра интернет от нас до комшията като нямаме дирекна видимост а рутера и компютъра са непосредствено до прозореца ?

Link to comment
Share on other sites

Днес си играя цял ден с wireless router Canyon CN-WF514 и ми е много интересно аджеба дали мога с такава машинка да откарам 90-100 метра интернет от нас до комшията като нямаме дирекна видимост а рутера и компютъра са непосредствено до прозореца ?

Едва ли. Моят случай е почти идентичен, но съм изнесъл антената на рутера 1 метър навън (така че да се появи пряка видимост, като се има предвид, че блоковете са перпендикулярни). По този начин се вързвам на ръба, което обаче е напълно достатъчно за "свръхбързия" ни еврокомски интернет. Все пак ако имаш възможност може да пробваш няколко местоположения тъй като "непряка" видимост е доста разтегливо понятие (едно е дърво, друго са 4-5 бетонени стени), а и ако толкова ти трябва, винаги можеш да вземеш насочена антена, която е доста по-мощна.

Link to comment
Share on other sites

Не е от рутера и освен това DMZ няма нищо общо. Не става ясно къде имаш проблеми с интернета - при рутера или след него?

 

@Gudo Ще има 1-2минутни прекъсвания при apply-ването на настройките и ако нещо сгафиш после ще трябва да тичаш да го оправяш на място....погледни дали в твоя модел има възможност за автоматичен rollback след apply, макар че до сега в при тях не съм срещал подобна възможност.

 

Проблема е след рутера.След като прекъсне интернета пингвам ип-то на рутера,както и днс-а му и всичко е наред.Рестартирам рутера и интернета пак тръгва.Обадих се в евроком,те ми казаха да им дам мак адреса на рутера(въпреки,че има опция да си напишеш този от лан-картата),както и да е,дадох им го,но проблема пак го има-работи всичко и изведнъж след около 1-2 часа спира,рестартирам рутера и пак има нет.От евроком ми казаха,че при тях всичко е наред-имат динамични ип-та и вероятно за това става проблема,явно трябва да търся вината в рутера-посъветваха ме да му флашна биоса-да но на страницата на Canyon за моя модел има нови версии,но като искам да го флашна ми казва "invalid file format".Намерих в един форум моя проблем,но няма решение и там.Ето какво пишат(съжалявам,че е на английски,но много точно са описали проблема,който съвпада с моя) : When my dynamic IP changed, the unit would not release the old IP and update to the new IP.

Seems like this model needs continual reboots to stay heathly.I tried a firmware upgrade-the result was

"Invalid file format".Моята версия е следната Canyon CN-WF514 ,Hardware Version Rev. A , Boot Code Version 1.0 , Runtime Code Version 1.46. Ако някой има по-нова версия,или може да ми каже къде е проблема,моля пишете.Ако някой ползва този рутер и е към евроком с кабелен модем и няма проблеми,нека да пише.Благодаря ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой ползва този рутер и е към евроком с кабелен модем и няма проблеми,нека да пише.

Аз съм с WF512 и нямам подобни проблеми...съмнява ме по-новия модел да има. Щом твърдиш, че проблема е след рутера, тогава провери дали настройките на компютрите са на DHCP, за да може да вземат нужните DNS-и и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Настройките и на двата компютъра са сложени на автоматично-Obtain an IP address automatically i Optain DNS Server address automatically.Когато вляза в интерфейса на рутера и отида на Status ми показва еврокомскто IP както и еврокомските DNS -и ,т.е. намира си ги автоматично.Но когато модема обнови IP-то,модема не го показва на рутера и рутера увисва,това е проблема :(

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е решен :) Хрумна ми да отида на WAN настройките и на DNS да сложа евркомските ръчно,по принцип то си ги намира автоматично и не трябва аз да ги пиша,та ги написах : 217.10.240.242 и 217.10.240.2 и от 24 часа нета не е спирал и IP-то се обновява както трябва. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...