Jump to content
BulForum.com

Какво прави жената/мъжа красива/красив?


Recommended Posts

По принцип хората са ми мания,мога да седя и да ги наблюдавам с часове,поради което и често се питам разни неща,свързани с тях.Та този въпрос ми изникна днес.Преди малко се прибрах след раздумка с приятели и докато си карах по пътя към вкъщи,съзрях на тротоара едно момиче,което ми направи огромно впечатление.Все едно беше излязла от някакъв роман-страхотна рокля,страхотна коса,страхотна походка.Въпреки че не видях лицето й много добре,защото все пак си е тъмно/нищо че светят...по-скоро мъждукат някакакви лампи/ и не карам с 5км/ч,знам,че е красива.Някои неща просто се усещат.

Познавам мацки,които притежават онази кукленска красота,която би спряла дъха на всеки,независимо дали са облечени с раздърпания домашен анцуг или със страхотна рокля,която подчертава женствеността им,без значение дали са с невероятна прическа или току що стават от сън и косата им прилича на метлата на Баба Яга.Те са си красиви....неее,не красиви,а отвратително красиви,такива са за всеки и никой не може да го отрече.Но има и едни други/не Другите от сериала Lost/,които нямат кукленска красота,но въпреки това те карат да въздишаш.Кое ги прави толкова красиви?Тук всеки ще каже,че е строго индивидуално..... и няма да сгреши.Какво мислите по този въпрос?

 

За мъже ми е малко трудно да говоря,сигурно се сещате защо/не защото е педалско,а защото е трудно за мъж да говори за друг мъж/,но нещата седят по горе-долу същия начин.

Аз ще се изкажа утре,защото имам чувството,че до момента пиша леко неясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Хехе и аз съм си задавал този въпрос . Отговорите ще бъдат доста различни заради различните вкусове , но аз ще кажа за себе си . Първото нещо , което ми прави впечатление в едно момиче е нейното лице- за мен красивото лице е най-важно .Като ,че ли от лицето зависи най-много нейното излъчване и красота.

Жените са най-женствени , когато са уязвими и тогава са най-красиви. Има такива жени, които дори когато и им е тъжно и са ядосани или намръщени те привличат още повече,някак си все едно искаш да отнемеш от болката им-това се казва излъчване.

Сега дупе , гърди също привличат ,но не по този начин . Те привличат по сексуалния начин ( като се замисля сещам се и няколко мадами с лица привличащи по този начин-мръснишки физиономии ,каращи те да излизаш извън кожата си и да атакуваш :) :P ) Бе ако няма това излъчване за което говоря , а само второто - познайте само за к'во ще сте заедно ,в което никак няма нищо лошо :rolleyes: ,но просто я няма онази тръпка. А тази тръпка дали се завръща някога ?

Link to comment
Share on other sites

The beauty is in the eye of the beholder!

Съгласен! Например за мен куклената красота за която говори velvet е неестествена и не ме привлича особено много.

За грима и т.н. не мога да се съглася че променят много - той подчертава естествената красота и нищо повече :) За мен също нагласата може лесно да се промени на базата на това до колко лесно общувам с конкретния човек.. дали сме на едно ниво. Установил съм че това е доста решаващ фактор :) Другия фактор е излъчването на човека - ако гледа "лошо" - на кръв или дори пренебрежително - кофти :)

 

Истината е че това което прави мъжа и жената красиви е... бирата :) Зависимостта е правопропорционална:

Ето го и доказателството:

http://members.aol.com/matt999h/beer.htm :punk :devil

Link to comment
Share on other sites

Красотата е усещане и според мен е до много по-голяма степен излъчване отколкото физическо описание.. Едно докосване, поглед, жест, миг могат да отключат чувството за красивото... В много случаи за мен няма по-красиво нещо от случайно пресрещнатите погледи, от тези, които запаметяваш и пазиш в себе си. Чувството за уважение, разбирателство и комуникация с друго човешко същество само в един поглед е даже повече от красиво!;]

Link to comment
Share on other sites

Красотата е усещане и според мен е до много по-голяма степен излъчване отколкото физическо описание.. Едно докосване, поглед, жест, миг могат да отключат чувството за красивото... В много случаи за мен няма по-красиво нещо от случайно пресрещнатите погледи, от тези, които запаметяваш и пазиш в себе си. Чувството за уважение, разбирателство и комуникация с друго човешко същество само в един поглед е даже повече от красиво!;]

чудесно,обаче когато към всичко тва прибавиш и една наистина красива външност,кво става??!!:

:D :love :P :unsure: :rolleyes: :wub: :laughing: :) :D :love :P :wub: :D

Link to comment
Share on other sites

The beauty is in the eye of the beholder!

Демек - Красотата е в окото на съзерцаващия!

 

тц. не е така. а така:

 

The beauty is in the eye of the beer holder!

 

Сериозно - това е едно от нещата за които мразя да се разсъждава... затова така и не се разбрахме с Джаджев естетиката е ли и въобще може ли да е наука... Няма рецепта за красивото. Няма еталони. Не мисля - усещам и чувствам.

Link to comment
Share on other sites

Към VELVET съвсем импулсивно... - Вътрешна нагласа му се вика....

И при мъжете и при жените...без осъзнаване на ... наличие(при желание за такова..) ииии все пак...

...някои го могат , други не .... секс му е майката...

Бързам да обясня... :D

Виждане,не просто зяпане/гледане...а виждане...на...---> секса е във всичко заобикалящо ни...

...красота истинска - радваща окото ....е не рисунката...а движението в нея и извън...

Оставям ти прозорец....полуотворен....твоята истина не е моята, и обратното...но се опитай да видиш, анализатореее ;)

Link to comment
Share on other sites

AuReOluS от както спрях да поствам си почнала да пишеш странно несвързано...или съм ти отвикнал :D

Все едно де, по темата:

Овърмен, не си изцяло прав. Прав си, че няма еталони, но за сметка на това има един вид красота който допада на невероятно много хора. Вземи за пример Анджелина Джоли или Моника Белучи. Познавам невероятно малко хора, които не ги харесват.

А към няколкото човека (и тези които ще се изредят след тях) които написаха, че първо гледат лицето на едно момиче - това е долна лъжа :) Погледа винаги първо попада върху гърдите. Кво да се прави, мъжки инстинкти :)

Link to comment
Share on other sites

То аз съм си отвикнала..., та ти ли... :D

...истината е, че просто напоследък мисля твърде бързо...и пиша само това, което успея да уловя в движение...затова...а после като се чета...понякога дори сама не се разбирам,... :D

Остаряваме вече...това е! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Погледа винаги първо попада върху гърдите.

Ами така е.. не сме виновни ние, че жените имат по-големи гърди :)

Link to comment
Share on other sites

Ааа,не,аз се отцепвам от сектата на циците.Честна дума,никога не гледам първо тях,оставям ги за по-късен етап,щото са нещо специално

Link to comment
Share on other sites

Ааа,не,аз се отцепвам от сектата на циците.Честна дума,никога не гледам първо тях,оставям ги за по-късен етап,щото са нещо специално

Е... сигурно има и такива хора :) Аз съм толерантен така че.. няма проблеми :P

Link to comment
Share on other sites

Ааа,не,аз се отцепвам от сектата на циците.Честна дума,никога не гледам първо тях,оставям ги за по-късен етап,щото са нещо специално

Ае...не съм много съгласен. Винаги, дори и за частица от секундата поглеждаш първо тях. Въпроса е колко бързо си трениран да отместваш поглед :P

Link to comment
Share on other sites

Ае...не съм много съгласен. Винаги, дори и за частица от секундата поглеждаш първо тях. Въпроса е колко бързо си трениран да отместваш поглед :P

като пораснеш ще започнеш да виждаш и какво има ВЪВ опаковката. ама за целта требе пъро да потренираш в пазаруването и да претръпнеш малко.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно че всички гледаме първо циците. Сега не казвам нищо за формата.. важното е да се виждат :)

Link to comment
Share on other sites

RottenBrain,поглеждам първо към гърдите само ако искам да гледам гърди,а не нещо друго ;) Гърдите остават на заден план във всички останали ситуации/които и преобладават/.А и има още нещо-гърдите,които са облечени/разбирай сутиен и прочее дрехи отгоре/,имат измамен вид ;) .Голата истина е съвсем друга.Абе истината е,че не се кефя на големи гърди и затова не се впечатлявам хич.По-добре да гледам лицето-някои моми имат ааадски страхотни очи,а гърди....гърди имат почти всички/очи също,но не всички са ааадски страхотни/

Link to comment
Share on other sites

RottenBrain,поглеждам първо към гърдите само ако искам да гледам гърди,а не нещо друго ;) Гърдите остават на заден план във всички останали ситуации/които и преобладават/.А и има още нещо-гърдите,които са облечени/разбирай сутиен и прочее дрехи отгоре/,имат измамен вид ;) .Голата истина е съвсем друга.Абе истината е,че не се кефя на големи гърди и затова не се впечатлявам хич.По-добре да гледам лицето-някои моми имат ааадски страхотни очи,а гърди....гърди имат почти всички/очи също,но не всички са ааадски страхотни/

Хайде стига сме се лъгали, гърдите остават на заден план само ако гледаш момичето отзад.

Link to comment
Share on other sites

като пораснеш ще започнеш да виждаш и какво има ВЪВ опаковката. ама за целта требе пъро да потренираш в пазаруването и да претръпнеш малко.
Никъде не съм казвал, че това ми е критерия за "пазаруване". Това което казах, беше, че искаш или не, ВИНАГИ първо ПОГЛЕЖДАШ гърдите. Дали ще се загледаш вече е отделен въпрос.

Хайде стига сме се лъгали, гърдите остават на заден план само ако гледаш момичето отзад.
Amen to that.
Link to comment
Share on other sites

Колкото и възвишени над всичко физическо искате да се изкарате, нестава. Хората са животни. Това си е почти несъзнателна реакция, един бърз "оглед" и те го правят и ние го правим, независимо колко се интересуваме от "съдържанието". Стига самозалъгване ;)

Link to comment
Share on other sites

Още една лоша черта на българина-приписване на нещо на някой си.Опитайте се да приемете,че има хора,различни от вас.Че хората са животни-така е,но не висчко се свежда до ядене и ебане.

 

Aquila,старче,прощавай,ти на колко години беше-23-24 или 63-64?Обясни все пак какво имаш предвид.

Link to comment
Share on other sites

Още една лоша черта на българина-приписване на нещо на някой си.Опитайте се да приемете,че има хора,различни от вас.Че хората са животни-така е,но не висчко се свежда до ядене и ебане

Пак недоразбрал... като пораснеш ще разбереш какво съм имал предвид ;)

Link to comment
Share on other sites

Пак недоразбрал... като пораснеш ще разбереш какво съм имал предвид ;)

а ние дето поне малко сме пораснали може ли да ти опонираме за безапелационното ти съждение, че хората са животни?

а може ли да обърнем внимание на разликата между хората и животните? едните имат избор, другите - инстинкти. и е въпрос на личен избор, какво искаш да си.

и все пак аз наистина не виждам първо гърдите. цвят на косата, цвят на очите, форма на лицето и обща структура на тялото ми правят далеч по-голямо впечатление и биват запазени в спомените, за евентуално бъдещо разпознаване на субекта. някак си не ми е удобно да разпознавам някого по размера, вида и формата на млечните й жлези.

иначе се радвам на толерантността ви към чуждото мнение във така сформиралия се "клуб на цицо/гъзомана". благодаря за което.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...