Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Абсолютно се "забранява" закупуванвто на какъвто и да в слим ТВ освен ако не си мазохист или до скоро си гледал на баба си Рубина и ти е се тая.. :D Лцд та до 1500-2000 не си заслужават парите ако си почитател на добрата картина..черното е някъква разновидност на сиво или лилаво но не и черно..в черното е битката :D друг проблем при тях "мазането" на картината при движение ,ако и матрицата да е 2мс..(примерно) Лично на мен фаворити на ЛЦД над 2500лв са ми Филипс с Pixel Plus 3,Digital Natural Motion..Всичко под тази цена е компромис и естествено въпрос на възможности и за предпочитане е качествен ТВ с "тръба" Филипс 32" 9520 например..

Така мисля аз :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Horna, поста горе се отнася до Slim CRT, с кинескопи, не LCD. Иначе за LCD-тата зависи, има компромиси, но не е такава трагедия. Моя е рейтнат 8мс, но е с панел AUO, който се води 6.5ms и дори без 100hz няма проблеми с реакцията.

 

Това е LCD TV-то: http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09028885 което хвалят всички и навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

а ква е разликата между компонентен и HDMI вход в качеството на картината

HDMI = High Definition Multimedia Interface - цифров, пренася и звук и картина - 5.1 канала. Т.е. с един кабел всичко нужно. Качеството в сравнение с аналогово е максимално и зависи единствено от двете устройства в двата края какво могат да изкарат. Компонентния не е много назад тъй като примерно Xbox 360 дори ползва компонентен за HD игри. Който и от двата да се ползва ще е ок картината като препоръчително е HDMI тъй като един кабел стига за всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ами от вчера имам HD програми. Приемника и телевизора са вързани с компонентен кабел. HD програмите предават супер, но обикновените програми през компонентния кабел предават по-гадно от колкото през обикновения коксиален кабел. Изглеждат по-цветно и някой програми леко трептят. Звука е ОК, дори е по-силен

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

искам да сложа голям телевизор в заведението което ще правя и се спрях на тези 2та , кой според вас е по-добър знам че марката нео не е кой знае какво но повече пари не ми се дават за нещо което няма да си го гледам в нас

 

според вас кой е по-добрият ? :unsure:

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09021641

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09023668

Link to comment
Share on other sites

искам да сложа голям телевизор в заведението което ще правя и се спрях на тези 2та , кой според вас е по-добър знам че марката нео не е кой знае какво но повече пари не ми се дават за нещо което няма да си го гледам в нас

 

според вас кой е по-добрият ? :unsure:

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09021641

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09023668

Мини през Тарикати, на гладстон, примерно в 12 часа на обед. Хапни нещо горе или долу за да видиш плазмите НЕО, който са сложили. Пак са НЕО (производство на Daewoo според мен), но дори по-евтини: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09021858

 

С по-ниска резолюция са, но в Тарикати върви City TV (разпънато на 16:9) и изглежда изненадващо добре дори от метър и нещо. Няма пикселиризиране, а ако се усеща някакъв motion lag то това е от самата телевизия. Но ако се заинтересуваш най-добре мини лично да видиш как дават. Има няколко горе и няколко долу.

Link to comment
Share on other sites

мм ще мина мерси , все пак тоя е 200лв по-евтин

а ако онези не ми допаднат кои от 2та горни да взема ? :blink:

Ако не ти хареса как дава този в тарикати надали ще искаш да вземеш този модел с същата резолюция, по-скоро http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09023668

oсвен ако тази дето е изписана не е по PC вход. Но най-добре все пак да видиш кой от двата дава най-добре, все пак клиентите на заведението ще гледат и това ще е важно. Само, че при такъв размер гледай тв-то от поне 4 метра за да имаш реална представа за това как дава.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хвърлил съм око на ето това моделче 40M71BX в момента на промоция в ТМ с подарък DVD REC на 2099лв .Знам,че моделчето е поостаряло,но доколкото знам М серията е от високият им клас.Процесорът е на Trident SVP-PX + FRC за 100Hz,матрицата е S PVA 10Bit.Модела има своите + и - процесорът за 100Hz не се справя много добре при филми с мн. бързи движения,но без това при филми тази опция смятам да я спирам,че се губи кино ефекта,но за спорт се представя перфектно(гледам предимно това) никаква загуба на кадри и замазване на картината дори и при по слаб сигнал,мн. добри нива на черното,макар че се губи малко детайл.Да добавя и USB,кардридъри,PICTURE BRIDGE.Единственото нещо което ме притеснява че подобните по стари модели(М51,М61) са доста по скъпи,дори 32М71 е 1899лв. а само рекордера е 429лв.

Ако някой има добри предложения в този ценови клас и тези параметри да казва.

Link to comment
Share on other sites

Хвърлил съм око на ето това моделче 40M71BX в момента на промоция в ТМ с подарък DVD REC на 2099лв .Знам,че моделчето е поостаряло,но доколкото знам М серията е от високият им клас.Процесорът е на Trident SVP-PX + FRC за 100Hz,матрицата е S PVA 10Bit.Модела има своите + и - процесорът за 100Hz не се справя много добре при филми с мн. бързи движения,но без това при филми тази опция смятам да я спирам,че се губи кино ефекта,но за спорт се представя перфектно(гледам предимно това) никаква загуба на кадри и замазване на картината дори и при по слаб сигнал,мн. добри нива на черното,макар че се губи малко детайл.Да добавя и USB,кардридъри,PICTURE BRIDGE.Единственото нещо което ме притеснява че подобните по стари модели(М51,М61) са доста по скъпи,дори 32М71 е 1899лв. а само рекордера е 429лв.

Ако някой има добри предложения в този ценови клас и тези параметри да казва.

За тази цена май 40М7 няма алтернатива, освен ако не бройм R8, който беше на миналата промоция на чудна цена макар да няма място за сравнение между двете серии.

 

M8 вече е Full HD панел, което значи, че 40М7 няма наследник, поне засега.

Link to comment
Share on other sites

Dreamer знаеш ли каква е разликата м/у 100Hz и Movie Plus
They also have Movie Plus, an innovation from Samsung that ensures smooth, fast action in movies, fast response times and a Games Mode which includes amazing surround sound effects.

 

Movie Plus-а представлява 2 нормални кадъра, между които се изчислява един междинен като от 30 кадъра стават 45 (или 24 + 12 = 36), което дава ефекта на по-плавна картина.

 

Тук има кратко обяснение на технологията (рекламно): http://www.samsung.ru/microsite/R8/

 

Movie Plus, another proprietary technology has been designed, by improving the video signal, to eliminate a bug bear of LCD TVs, motion judder, and to speed up response times and produce a sharper picture for gamers the LE46M87BDX sports something called 'Games Mode'.

 

Ето ревю на 40M7x в един от любимите ми сайтова: http://www.behardware.com/articles/641-1/1...-afterglow.html

 

Всъщност ревюто е повече на 100-те херца тъй като това е първия телевизор с тази технология. Всъщност там пише LE4073BD, но тъй като само М серията има 100hz това трябва да е M модел, а не N или R, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Бих казал, че това е най-ниската серия на Samsung. По-скоро се ориентирай към R73BD, която е в метро за около 1100лв. Макар, че от друга страна S8 е по-нов модел и с по-висок контраст. ако решиш него избягвай панел C (CM0x отстрани или C след [R] отзад при словашкото производство, на унгарските не пише). R7 е с 1 HDMI. Ако си решен да даваш 1260лв по-скоро дай още сто и си вземи N71 (1359лв). По възможност словашки, ако не - и унгарски става. При тях няма C панел, което е добре.

 

В момента не мога да намеря повече информация за S8, но по-късно ще се опитам да намеря. Засега мисля, че се нареждат така:

 

1. N71

2. S8 (защото е 8ма серия и има по-голям контраст от R7 и 2HDMI)

3. R7

Link to comment
Share on other sites

Vzeh S8, v Slovakia e proizveden i pishe mai A (AU).

Za tzenata mi se stori nai-dobroto. Tozi N71 go gledah ako ne se lyja i ne vidqh razlika osven slota za karti, USB, printiraneto i po slabata qrkost.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

Vzeh S8, v Slovakia e proizveden i pishe mai A (AU).

Za tzenata mi se stori nai-dobroto. Tozi N71 go gledah ako ne se lyja i ne vidqh razlika osven slota za karti, USB, printiraneto i po slabata qrkost.

Има и друга разлика, но няма значение вече.

 

Честит да ти е и да му се радваш много :) АUO e добре. Ще очакваме впечатленията ти идните дни B) Ако те интересува какъв е чипсета ще ти кажа как да влезеш в сервизното меню.

Link to comment
Share on other sites

За цената си мисля, че е добър.

Били ме посъветвал как да го свържа към PC-то. То самото тв си има PC букса.

Но ако искам да го вържа като HDTV трябва ползвам DVi буксата, но на нея съм пуснал монитора. :confused

Link to comment
Share on other sites

За цената си мисля, че е добър.

Били ме посъветвал как да го свържа към PC-то. То самото тв си има PC букса.

Но ако искам да го вържа като HDTV трябва ползвам DVi буксата, но на нея съм пуснал монитора. :confused

Поне що се отнася до моделите с Тридент чипове пълната резолюция се използва само при D-SUB (аналогов PC вход). Това си е напълно HDTV.

 

Явно нямаш втори DVI за да си купиш DVI to HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Поне що се отнася до моделите с Тридент чипове пълната резолюция се използва само при D-SUB (аналогов PC вход). Това си е напълно HDTV.

 

Явно нямаш втори DVI за да си купиш DVI to HDMI.

Значи ще трябва да търся D-SUB най-малко 10 метра :rolleyes:

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

Значи ще трябва да търся D-SUB най-малко 10 метра :rolleyes:

Доста по-евтино ще е отколкото DVI-HDMI 10 метра ;) но това като си купиш карта с два DVI.

Link to comment
Share on other sites

Доста по-евтино ще е отколкото DVI-HDMI 10 метра ;) но това като си купиш карта с два DVI.

А като е на DVI-HDMI по-хубаво ли ще е качеството на картината ?

Link to comment
Share on other sites

А като е на DVI-HDMI по-хубаво ли ще е качеството на картината ?

Надали ще усетиш разлика, но ако си с ATI HD видеокарта през DVI ще излиза и звук. От друга страна самсунгите през HDMI от PC май вадят само 1280x1024. Не съм тествал и не мога да потвърдя.

Link to comment
Share on other sites

Били ме посъветвал как да го свържа към PC-то. То самото тв си има PC букса.

Но ако искам да го вържа като HDTV трябва ползвам DVi буксата, но на нея съм пуснал монитора. :confused

 

Тогава толкова много писах и питах по въпроса пък вий тук сте ги дискутирали тия проблеми. Дано най-после моя туториъл се окаже полезен на някого - май туториъл (и цъкнете по някой и друг коментар тоз път ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...