Jump to content
BulForum.com

St. Valentin


Recommended Posts

Hm oshte edin offtopic i vi zatvariam temata kato podarak za sv valentin.

 

Specialna nagrada za Pharel 20% warm !!!

Prodaljavaite v sushtiat duh !!! Ima podaraci za vsichki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply
Hm oshte edin offtopic i vi zatvariam temata kato podarak za sv valentin.

 

Specialna nagrada za Pharel 20% warm !!!

Prodaljavaite v sushtiat duh !!! Ima podaraci za vsichki.

Човек така като ме гледаш колко мнения имам в тоя форум и каде според теб пука ли ми за вас и форума?Само темата бай селл ми е трябвала и тва е.Знам,знам вие тук сте високообразовани редоспазващи и уарнораздаващи сексуални машини.Да секи е длъжен да ви играе по правилата,едно мнение да не изкаже като хората.За тва сички тука сте супер сдухани пичове и си мислите,че живота ви е в тоя форум...

 

ПС.Ай нема пиша повече,че явно 1 спор немои направите кат хората....

Link to comment
Share on other sites

Ами аз мисля на китайски ресторант да идем с мойто момиче. Но по принцип не би трябвало да го мисля много много, щото на 14 имам РД :P трябва на мен да ми подаряват, не аз :) Но едно момиче на което държиш, винаги заслужава да и поднасяш подаръчета или да и правиш разни изненади или пък някакви романтични нещица :)

 

А "Pharel" такива разбирачи, като теб ги познавам много. Изглежда и ти, както и момичетата покрай теб сте комплексари. Както си има курви, така има и добри момичета. Няма кво да ти обяснявам, като гледам как обиждаш наред, толкова и ти е акъла, квото и да ти кажат няма да го разбереш. Тука не е място за избиване на комплекси. Айде със здраве ;)

Link to comment
Share on other sites

Един приятел ще празнува деня на влюбените във Военна болница щото е на 3-та военна комисия. :woot Ще усети любовта... хахахах :laughing:

 

На 14ти не е толкова фатално...ако беше на 2ри.... :devil Аз бях на 1ви и едва се разминах, ама на късметлиите им съчувствам...ще разберат как се чувства "Евг. Минч." след 16 клизми :)

Link to comment
Share on other sites

the ufo 4el sum pravilata oneq temi sa ot predi 2 godini taka4e puskam nova nqma nikuf problem za nikoi osven za teb...prai si izvodite

kakto i da e naistina 14ti dali praznuvan kato st. valentin ili trifon zarezan si e prazni4e koeto bi trqbvalo da nosi sus sebe si dobra atmosfera

 

Само да ти кажа. А дано днес си гледъл "Сблъсък". Много се изкефих на това предване.

Link to comment
Share on other sites

Аз принципно не празнувам тая година,не че някога съм го имал това за някакъв прзник....това в католижки празник,ама се е наложило...както и да е...

 

Ако няма свободни ресторанти и ,ако толкова искате да се придържате към романтиката,минлата година направих следното.У вас бях създайте наистина романтична обстановка:цветя,арома. свещи и неаром. свещи навсякаде в стаята каде ще сте :P ....Ако можете да сготвите,направате го но да е нещо леко и малко като количество за да може да не пада вниманието върху храната и да се губи вечерта в натъпкване,ако не можете да сготвите поръчайте го ,в днешно време всичко можеш да си викеш на заяква.И другото е обичайното вино,предразполагаща музика(Jazz е много добре спред мен) не бъдете вулгарен поне тази нощ,по принцип аз съм доста но се стърпях,повече комплименти не преки,умерно шеги и всичко друго е до самата личност. И разговори,хапвне пийване и накрая ебан тва е ....ако сте доста влюбен(аз не бях) последното ще примине как беше в "любов " всмиасъл секса..и няма голяма фиолосфия.

А ако нямате терен и неможе да запазите ресторант или там каквото сте намислили,сте доста прецкани..и най добре направете като мен утре---Трифон Заре(я)зан!

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали точно тук е мястото,ама все пак темата е за Св.Валентин

Който не знае историята:

Денят на св. Валентин се е празнувал още през езически времена, когато според римския обичай Луперкалия, славещ бога на плодородието Таунус (Пан), по време на пищна церемония мъжете изваждали от кутия имената на девойката, грабнала сърцето им. Цялото това "наричане" се практикувало почти до XX в. и то ден преди древния Празник на семейството (15.02). По време на Луперкалия действал голият пич Купидон, известен още като Ерос и Амур. Въпросният бог си правел майтапи с хората, като ги стрелял с любовни стрелички. Уцелел ли, човекът мигом се влюбвал. От тук идва и вярването, че любовта е сляпа.

За самия св. Валентин, обаче, се знае малко, а информацията е откъслечна. Е, като се порови малко човек, открива следното...

Днес на човечеството са известни три истории за свети Валентин. Едната е за Валентин, който се запилял някъде по Южна Африка да проповядва християнството. Той не е оставил след себе си никакъв обичай, така че на нея няма да се спираме подробно...

Най-разпространената история за св. Валентин е следната: В доброто старо време император Клавдий събирал доброволци за армията си, но никой от мъжете не искал да се бие и да умре, оставяйки любимата и семейството си сами и явилите се били малцина. Тогава на Клавдий му хрумнала щурата идея, че ако забрани брака, доброволците ще станат повече... И, както може би се досещате, тъкмо това направил. Някъде в древната римска държава живял свещеникът Валентин, който напук на императора венчаел влюбени двойки. Изпълнявайки мисията си, той бил заловен и екзекутиран на 14.02.269 г. за подстрекателство. Самата екзекуция била по-скоро тържество, тъй като хората го изпратили с цветя и сладки. Стотина години по-късно хората все още се сещали за това, на което ги учел Валентин и го провъзгласили за светец и покровител на влюбените.

Третата история разказва за млад лечител със същото име, живял през I в. пр. Хр. Младежът имал чудодейни способности на изцерител и именно заради тях и заради вярата си бил хвърлен в тъмница. В затвора младият Валентин излекувал сляпата дъщеря на надзирателя. Момичето прогледнало и го целунало. Двамата изживели бурна, но кратка любов, тъй като Валентин бил осъден на смърт. Преди да го хвърлят на лъвовете, той изпратил бележка на любимата си, написана върху парче от дрехата му с формата на сърце и подпис: "Твой Валентин". Тогава е възникнала и традицията да се подаряват картички...

Link to comment
Share on other sites

Аз принципно не празнувам тая година,не че някога съм го имал това за някакъв прзник....това в католижки празник,ама се е наложило...както и да е...

и аз го нямам тва за празник и викам на жената, че не го празнувам и ся ми се сърди и не ми говори от няколко дни :lol: :lol: :lol: :lol:

иначе по новините казаха, че трябвало шоколад да се дава :>

Link to comment
Share on other sites

Незнам за вас, но аз по-хубав Св. Валентин не бях карал :love

B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...