Jump to content
BulForum.com

Как да си преинсталирам Windows-a?


MindHunter

Recommended Posts

Братя вие с ваште обяснения му прецакахте компа на момчето .... Защо ли не е бил онлине от доста време нито е поствал хммм интересен въпрос :confused :D :lol: :laughing: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
  • 4 months later...

Здравей, народе! Аз се завърнах:) who cares?. Значи, първо да ви благодаря за миналия път с 98-цата ..много ми помогнахте.Обаче вече съм на ЕксПи (XP). На всичкото отгоре се сбъгна много и мисля утре да си го реинстал, но за целта ще ви помоля за пояснение малко:) Начи взех от един пич бутващ диск.Сега става ли да си форматирам C-то в WIndows, после рестартирам (диска е вкаран през това време) и след като се рестартира да си захапе диска и оттам мисля, че мога да се оправя? И не, не ми пука за данните на C-то, даже искам да ги затрия:) Така че, ако някъде съм сбъркал да ми кажете алгоритъм на работа:) А и нямам флопи, забраих да кажа, само със бутващия диск съм:) Благодаря ви предварително:)

Link to comment
Share on other sites

Здравей, народе! Аз се завърнах:) who cares?. Значи, първо да ви благодаря за миналия път с 98-цата ..много ми помогнахте.Обаче вече съм на ЕксПи (XP). На всичкото отгоре се сбъгна много и мисля утре да си го реинстал, но за целта ще ви помоля за пояснение малко:) Начи взех от един пич бутващ диск.Сега става ли да си форматирам C-то в WIndows, после рестартирам (диска е вкаран през това време) и след като се рестартира да си захапе диска и оттам мисля, че мога да се оправя? И не, не ми пука за данните на C-то, даже искам да ги затрия:) Така че, ако някъде съм сбъркал да ми кажете алгоритъм на работа:) А и нямам флопи, забраих да кажа, само със бутващия диск съм:) Благодаря ви предварително:)

 

Сега 1-во трябва да знаеш че неща които не ни интересуват във темата можеш да не ги пишеш ,защото така трудно можем да ти разберем въпроса ;) Така ,че питай кратко и ясно :excl:

 

Предполагам че питаш дали можеш да форматираш само С диск и искаш след преинсталирването на

XP нещата във др. дискове да останат.По принцип може ,но е желателно е да го закараш на хора ,които разбират от този процес. ;) Надявам се да съм ти помогнал :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Здравей, народе! Аз се завърнах:)

здравей, човече. щом имаш боотващ диск няма смисъл да го носиш насам-натам и евентуално да даваш пари (за компа говоря). единственото, което трябва да направиш е от биос first boot device да си настроиш да boot-ва от cd-то на компа и както каза сам - само пускаш диска и той се зарежда. след това си следваш инструкциите и си готов :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Мхм, Stenli, thank you! Ама, така както си го мисля, да форматирам в Уиндоус (смисъл пиша ЦМД в РЪН, излиза ми команда.. там пиша формат Ц: Игрек, демек YES, после се форматира, после рестартвам, захапва диска и оттам нататък знам) ще стане, нали?

Link to comment
Share on other sites

Мхм, Stenli, thank you! Ама, така както си го мисля, да форматирам в Уиндоус (смисъл пиша ЦМД в РЪН, излиза ми команда.. там пиша формат Ц: Игрек, демек YES, после се форматира, после рестартвам, захапва диска и оттам нататък знам) ще стане, нали?

Kaкъв е смисъла да си форматираш диска под Windows, когато след като буутнеш от диска с XP той сам ще те попита искаш ли да си форматираш C:-то. Пък и да не говорим, че звучи глупаво, ама това го отдавам , че явно не си навътре с тия неща.

Link to comment
Share on other sites

Kaкъв е смисъла да си форматираш диска под Windows, когато след като буутнеш от диска с XP той сам ще те попита искаш ли да си форматираш C:-то. Пък и да не говорим, че звучи глупаво, ама това го отдавам , че явно не си навътре с тия неща.

 

Евала! Смисъл, ако бях сигурен как става, щях да отварям тема ли? Питам си, за да може утре да не стане някои фал.Иначе не съм го правил, да.Ама аз и 98-цата не бях преинсталирал, а се научих и то как:) Та за тва си питах дали е възможно, но разбрах, глупаво е, ОК! Мерси

 

Сега 1-во трябва да знаеш че неща които не ни интересуват във темата можеш да не ги пишеш ,защото така трудно можем да ти разберем въпроса ;) Така ,че питай кратко и ясно :excl:

 

Предполагам че питаш дали можеш да форматираш само С диск и искаш след преинсталирването на

XP нещата във др. дискове да останат.По принцип може ,но е желателно е да го закараш на хора ,които разбират от този процес. ;) Надявам се да съм ти помогнал :rolleyes:

Пък теб освен да те питам, кое точно ти е трудно да разбереш в пост-а? Както и да е ..не ми казвай:) И благодаря за помоща ти

Link to comment
Share on other sites

Стига да имаш буутващ диск и да нямаш важна информация на харддиска ( за ЕксПи говорим) давай смело, няма какво да объркаш, всичко е поправимо, дори и с 2-3 грешни опита накрая ще се оправиш, да не говорим, че един мой приятел на една камара водки и почти нищо не вдява от компютри успя да си инсталира уиндоус :)

Link to comment
Share on other sites

Стига да имаш буутващ диск и да нямаш важна информация на харддиска ( за ЕксПи говорим) давай смело, няма какво да объркаш, всичко е поправимо, дори и с 2-3 грешни опита накрая ще се оправиш, да не говорим, че един мой приятел на една камара водки и почти нищо не вдява от компютри успя да си инсталира уиндоус :)

Ехе, значи съм 6. Нямам нищо против да затрия каквото и да е в Ц-то:) Утре се залавям за работа.. И после ще кажа резултат:)

Link to comment
Share on other sites

На колко дяла ти е диска? Работил ли си с фдиск? Аз лично имам четири дяла - на с ми е 98, на е ми е ХП. Двете се държат чудесно. :ghost

Link to comment
Share on other sites

На колко дяла ти е диска? Работил ли си с фдиск? Аз лично имам четири дяла - на с ми е 98, на е ми е ХП. Двете се държат чудесно. :ghost

 

На два:) На Ц и Д, Е-то ми се явява записвачката:) ама аз искам само Ц-то да затрия де;)

Link to comment
Share on other sites

На два:) На Ц и Д, Е-то ми се явява записвачката:) ама аз искам само Ц-то да затрия де;)

 

Но , аз си мисля, 4е без Ц не можеш.Може само да го форматираш, може би знаеш защо :blink:

EDIT:Sorry za bez misleniq post :( Мисля че вече си разбрал как става ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pic

 

Това ми дава при опита да си форматирам диска с уиндоуса. Затварям всички възможни програми, но все още изписва това съобщение. Кои процеси да затварям още?

Link to comment
Share on other sites

не так бе човек... вкарваш си боотваштият диск с уиндолс, казваш му да чете от цд-то и при самата исталация на уиндолс-а когато стигне до менюто в което да избереш каде да инсталираш новия ундолс ти си изтриваш партишана, създаваш нов и после то те пита как да ти форматира Ц-то.. NTFS, FAT32, NTFS quck и т.н.. форматира ти Ц-то после компа се ресва и уиндолса си продалжава да се инсталира..

 

пс. поне аз така правя ;щ

Link to comment
Share on other sites

Taka, predvaritelno se izvinqvam za latinicata, no v momenta sum pusnal firefox prez task manager i izob6to ne mi se zanimava da mudrq kak da pusna kirilizatora.

 

V4era kum edin i polovina prez no6tta izklu4vam az kompa, 6tastliv i dovolen, toj si izpqva pesni4kata, pokazva log-on screena i po4va da se izklu4va... 5 minuti po-kusno o6te ne se be6e izklu4il i tukmo po4nah da se iznervqm, kogato sprq toka. Dnes se opitvam da go pusna, minavam prez DiscCheck-a, log-on screen, pi6a parolata, pokazva se desctop-at. V tozi moment se izpisva suob6tenie, 4e Explorer.exe ne moje da nameri BROWSEUI.dll i ne moje da se pusne. "Reinstalling the application may fix the problem". Poqvqva se mi6kata, no ne i ikonkite, nito taskbar-a. Edinstveniqt na4in da pusna kakvoto i da bilo e prez task manager/new task (taka stignah dotuk). Sigurno 6te se naloji da preinstaliram Win. Da kajem, 4e s tova 6te se opravq, no, tuj kato imam 2 harda - edin maluk s Win i 1 golqm sus vsqkakvi gluposti, koito oba4e sa mi vajni - dali 6te se zapazi vsi4ko ot golemiq, sled kato instaliram Win na malkiq? Da poqsnq: ne mi puka za ne6tata na disc C: (malkiq), nego daje predpo4itam da go formatna, za6toto e pulen sus vsqkakvi neizvestni za men ne6ta. Na XP Pro SP2 sum.

 

I, vsu6tnost osnovniq vupros, koe ot vsi4kite ne6ta http://www.software.co.jp:8085/*OS/Windows/ <- tuk da svalqm?

 

 

Едит: Ок, реших проблема по няй-дебилния начин: влезох в скайп, 1 пич ми прати BROWSEUI.dll, копирах си го и всичко проработи самичко :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

За да не отварям нова тема, ще използвам тази.

 

Изникна един проблем при преинсталацията, който не съм срещал. Още в самото начало, след като бутне диска и ми зареди всичките работи, и стигна до момента, в който натискам ENTER (To set up Windows XP now, press ENTER.), компютърът изкарва следното съобщение:

Setup didn't find any Hard Disk Devices installed on your computer.

 

//обяснения, ако са нужни ще ги препиша.

 

To exit .. pres F3.

 

Хард-диска е FUJITSU MHY2120BH.

 

Ще се радвам, ако някой ми помогне да се оправя. ;)

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям нова тема, ще използвам тази.

 

Изникна един проблем при преинсталацията, който не съм срещал. Още в самото начало, след като бутне диска и ми зареди всичките работи, и стигна до момента, в който натискам ENTER (To set up Windows XP now, press ENTER.), компютърът изкарва следното съобщение:

 

 

Хард-диска е FUJITSU MHY2120BH.

 

Ще се радвам, ако някой ми помогне да се оправя. ;)

Мисля че хард диска е SATA, нали?

Ако имаш флопи може от там да си инсталираш драйвери!

Ако не, може да погледнеш на този ЛИНК за да интегрираш драйвери с нлите програмата.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че хард диска е SATA, нали?

Ако имаш флопи може от там да си инсталираш драйвери!

Ако не, може да погледнеш на този ЛИНК за да интегрираш драйвери с нлите програмата.

 

От тоя момент "Browse to the directory where you extracted the driver files, and then select Open. Note that it doesn't really matter which of the *.inf files you choose, because it will select all files in the folder anyway." нататък не разбирам точно как да действам. Никъде не съм екстрактвал драйвери до този момент, а действах според инструкциите.

Освен това при деинсталацията смятам да форматирам диска, и да го разделя на 2 партишъна, защото сега е само един и ми е неудобно. Има ли някакъв проблем в това?

 

EDIT:

В SP3 мисля, че има вградени SATA driver-и, поне на мен не ми се налага да ги слагам отделно : )
Да, обаче аз съм със SP2. ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Наскоро имах подобен проблем - дъното не разпознаваше харда.

Намери в bios-a Sata Mode и ако е на Raid го смени на Ide.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро имах подобен проблем - дъното не разпознаваше харда.

Намери в bios-a Sata Mode и ако е на Raid го смени на Ide.

 

Не го намирам, би ли обяснил по-подробно.

 

П.П. Никога не съм си мислил, че някога ще имам такъв зор с преинсталация на уиндоус...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Не го намирам, би ли обяснил по-подробно.

 

П.П. Никога не съм си мислил, че някога ще имам такъв зор с преинсталация на уиндоус...

 

При различните дъна въпросната настройка (ако изобщо я има) може да е на различно място.

В моят случай: - bios>Integrated Peripherals>Via OnChip>Sata Mode...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...