Jump to content
BulForum.com

Как да си преинсталирам Windows-a?


MindHunter

Recommended Posts

Не го намирам, би ли обяснил по-подробно.

 

П.П. Никога не съм си мислил, че някога ще имам такъв зор с преинсталация на уиндоус...

Стандартният вариант за решение на такава ситуация е да натиснеш F6 по време на инсталацията. В един момент се появява се един екран със съобщение "Press F6 to install third party drivers" в долната лява част на монитора, натискаш F6 и след това слагаш дискета с драйвера.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Стандартният вариант за решение на такава ситуация е да натиснеш F6 по време на инсталацията. В един момент се появява се един екран със съобщение "Press F6 to install third party drivers" в долната лява част на монитора, натискаш F6 и след това слагаш дискета с драйвера.

 

Проблема е, че нямам дискета с драйвер за харддиска. (по-нагоре съм посочил модела) Търсех тук-там, но не открих, може да съм пропуснал някъде, но отделих време и не намерих. Та не ми е ясно след като инсталирам драйвер за хард-а, ще тръгне ли нормално деинсталацията и инсталацията после, защото смятам да форматирам целия диск и да го разделя на 2 партишъна...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Ти така и не спомена дали bios-a разпознава харда?

Без значение дали е Сата, Пата, Мата, Бата bios-a трябва да го види, иначе няма къде да се инсталира.

Имам два Sata харда (не Sata2, a Sata) и без проблем инсталирам SP2, без никакви дискети с драйвери, аз даже и флопи нямам:)

Ако искаш намери ме в скайп, или icq да ти пратя една дискета за Sata

Link to comment
Share on other sites

Ти така и не спомена дали bios-a разпознава харда?

Без значение дали е Сата, Пата, Мата, Бата bios-a трябва да го види, иначе няма къде да се инсталира.

Имам два Sata харда (не Sata2, a Sata) и без проблем инсталирам SP2, без никакви дискети с драйвери, аз даже и флопи нямам:)

Ако искаш намери ме в скайп, или icq да ти пратя една дискета за Sata

 

Значи в биос-а въобще не намерих това, което ти каза по-нагоре. Дори гледах в гугъл картинки, то при мен дори не изглежда по този начин менюто.

 

А иначе и аз безпроблемно инсталирам SP2, също без дискети с драйвери, но на лаптопа, на който ми прави тези проблеми е имало виста преди това и е сложен XP, и явно от там идва целия проблем, защото съм чувал и други със същия проблем в същата ситуация. Мислех, че ще има някой, който да е минал през това и да каже, обаче не се появи такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте! Ще ползвам темата, защото въпросът ми е подобен. Старата ми записвачка изпляска - отваря се и се затваря когато си иска, не завърта дисковете, не ги чете и изобщо си прави каквото иска. Тя е на IDE, откачих й кабела и остана само на захранване, но продължава да прави същите номера - не е от вирус. Търсих нова на IDE, но не намерих. Има нови само на SATA. Хардът ми е на АТА. Въпросът ми е - при преинсталиране с Windows XP като записвачката е на SATA ще ми прави ли проблеми с драйвери и т.н. Уиндоусът е оригинален SP2. Да купя ли тази записвачка на SATA или да търся на IDE, макар че се съмнявам да намеря такава? Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...