Jump to content
BulForum.com

Графичен Дизайнер, Предпечатна подготовка


Recommended Posts

Ами не, не очаквам - не съм от този тип хора.

Иначе ще се потренирам още няколко месеца, пък после ще търся работа :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Плаща се малко, защото този, който плаща си няма представа какво означава да си графичен дизайнер - с една дГма повечето работодатели са лаици в тази област.

 

Има дизайнери, които дават добри идеи, но не могат технически да ги изпълнят. Има дизайнери, които нямат идеи, но боравят добре с приложенията. А най-добрите дизайнери са тези, които умеят и двете. Такъв дизайнер се става трудно. И как, ако един работодател не е наясно с тези неща, ще оцени адекватно труда.

 

Браво Браво - добре казано. Съгласен съм. Аз съм и от двете и понякога се подиграват с мен. Амааа какво да ти кажа. Свикнах.

Link to comment
Share on other sites

Браво Браво - добре казано. Съгласен съм. Аз съм и от двете и понякога се подиграват с мен. Амааа какво да ти кажа. Свикнах.

 

Oт кои две си? Ако си идеен и можеш да работиш с приложенията, пращай портфолио някъде и започвай работа там където няма да ти се подиграват. В jobs.bg и jobtiger е пълно с обяви. само умения да имаш.

 

Дизайнер не е човек който прави визитки, макар че и за това се иска усет.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Забравих нещо за заплащането. То обикновенно е право пропорционално на спечелените от работника пари, или поне така трябва да бъде :P Основният проблем със заплащането на графичните дизайнери в БГ /изключваме София/ е че клиентите не знаят за какво плащат.
Ето къде е истината. Ако от труда на работника не може да се изкара еди колко си процента повече от заплатата, която му е определена, как да му се дадат повече пари?

Аз лично бих взел на работа някой за 10 000 лв, ако ми каже че от труда му ще спечеля 20 000 лв :)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо има толкова голяма разлика в Заплатите м/у София и Останалите Градове. Еми това ако не е дискриминация. Тук в Пловдив пове4ето колеги които познавам ба4кат за по 250-300 лв. Доста от тях са добри с Предпе4еата. Да си и дизайнер едновременно с това да ба4каш и препе4еат е ве4е сериозно. За едното се иска ДАРБА за другото ОПИТ и МОЗЪК да помниш на коя пе4атница какви са и изискванията и да знаеш на кой клиент как да угодиш. А пък ако си и художник е тогава ти си идеалният 4овек за работа в рекламно студио, пе4атница, уебдизайн и подобни. АМА ТИ ДАВАТ НЕ ПОВЕ4Е ОТ 500 ЛЕВААААААААА. Сега ако някой ми предложи Трудов договор, 600 лв., 8 4аса работен ден , Събота , Неделя и офицялните празници да се по4ива , колектива да е свестен - ПОЧВАМ. В София и в много много малки Пловдивси слу4аи за вси4ко изброено отгоре ДАВАТ м/у 1000 и 1500 лв. Има доста ба4кане. На който му стиска да се изнася. Да не забравяме 4е цените на продуктите в магазините , безина , тока , водата и т.н навсякъде в България са по4ти еднакви. Поне с минимални разлики. ЗАЩО НЕ ИЗРАВНИМ И ЗАПЛАТИТЕ. ДАЙТЕ ШАНС НА МЛАДИТЕ , А НЕ ГИ ТЪРСЕТЕ КАТО СТУДЕНТИТЕ ХАМАЛИ. М.... ВИ И ПОЛИТИЦИ.

Link to comment
Share on other sites

Мда много интересна тема :P чудно ми е дали са намерили човек, просто от любопитство. След толкова ползотворни и изчерпателни коментари на специалисти от бранша :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

По принцип много ме влече графичния дизайн и се занимавам с това от 2-3 години. Не професионално разбира се. В началото само на Paint, после на Fireworks на Macromedia. Мои познати и приятели казват че нещата ми са много добри (дори и тези на Paint) но аз нямам самочувствието, че съм "достоен". Не познавам Corel Draw/Illustrator и Photoshop и следователно това автоматично изключва шансовете ми за работа някъде. Преди няколко месеца навърших 18 ама файда няма засега.

 

П.С. Мога да постна някой мои неща и да си кажете мнението, но едва ли има смисъл, след като са правени на Fireworks... След като науча Corel Draw/Illustrator и Photoshop - които се изискват предполагам на всякъде може и да кандидтствам някъде за работа.

Link to comment
Share on other sites

По принцип много ме влече графичния дизайн и се занимавам с това от 2-3 години. Не професионално разбира се. В началото само на Paint, после на Fireworks на Macromedia. Мои познати и приятели казват че нещата ми са много добри (дори и тези на Paint) но аз нямам самочувствието, че съм "достоен". Не познавам Corel Draw/Illustrator и Photoshop и следователно това автоматично изключва шансовете ми за работа някъде. Преди няколко месеца навърших 18 ама файда няма засега.

 

П.С. Мога да постна някой мои неща и да си кажете мнението, но едва ли има смисъл, след като са правени на Fireworks... След като науча Corel Draw/Illustrator и Photoshop - които се изискват предполагам на всякъде може и да кандидтствам някъде за работа.

 

Aз лично също се занимавах с Fireworks преди това, защото мислех че е по-лесно. наистина излезе по-лесно, но сега след като се занимавам и с Photoshop, мога да ти кажа, че е много по-подвижен от Fireworks-а и съответно с много много повече възможности. Fireworks е предимно програма за правене на добре изглеждащи Web страници.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой изказа негативно мнение към по-високите заплати в София.

Да, така е.

Само че не са разликите само в заплатите.

Наем за гарсониера идва минимум 350 лева, с останалите разходи сумата гони 500.

Цените са по-високи, разстоянията са по-големи - пътуване с такси е от 5 до 10 лева...

Няма как заплатите да са същите.

 

А що се отнася до началната заплата - никой не почва на пари, които харесва. Но ако се постарае човек вероятно ще ги получи рано или късно.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ами искам само да подкрепя, Lubo197.... съгласен съм с него на 100%. Хората, от фирмата са ми бивши колеги и приятели понастоящем, работили сме в една фирма. Много свястни са. Не разбрах само как се изприказваха толкова негативи, след като дори не сте отишли да видите за какво става въпрос. В момента офиса им е на централна гара. И понеже съм свидетел на някои от хората които са преминали през офиса без да се задържат, само ще кажа, че и масово хора които са виждали и пипали няколко пъти Photoshop i CorelDraw, казват "Ооо, да разбира се, мога да работя, перфектно". Само да кажа, че във фирмата, единия от шефовете (другия е шефка) много добре познава естеството на работата и се обзалагам, че познава и работи по-добре с Photoshopa от 95% от хората които тук са писали, самият той е доста добър дизайнер. И прав е Lubo започнете на стартова заплата 350-400лв. покажете какво можете, истината е, че уменията ви в тази фирма няма да останат незабелязани. Та не приказвайте и не плюйте без да сте ходили, без да сте запознати и ......... Щото просто съм свидетел на много интервюта и много кандидати за същата длъжност, не само в тяхната фирма, и в нашата, и в други фирми, също работя в бранша. Ми искам да кажа, че в 70% от случаите положението е плачевно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...