Jump to content
BulForum.com

Графичен Дизайнер, Предпечатна подготовка


Recommended Posts

Фирма B-Fair предлага работа като Графичен Дизайнер. Идейна личност.

 

Изисквания:

 

Навършени 18 години

Добри познания по Corel Draw/Illustrator и Photoshop.

 

Работно време:

 

9-18

 

Моля желаещите да представят портфолио (биография и свой проект) на е-mail : office@b-fair.org

 

Заплащането се определя според уменията.

Link to comment
Share on other sites

@w00x аз работих преди 1-2 месеца в една рекламна агенция същото и напуснах така да се каже поради тва, че не ми плащаха... та да те питам, ти имаш ли нещо общо с фирмата и т.н. обявата е гледах преди няколко дена в Jobs.bg и да питам къде се намира офиса, за да знам... ще пратя CV утре, че сега е мн късно и ми се спи... Също така главно се занимавам с уеб дизайн така че... :) и бтв не открих активен официален сайт на фирмата... чакам отговор на ЛС. Поздрави...

Link to comment
Share on other sites

@w00x аз работих преди 1-2 месеца в една рекламна агенция същото и напуснах така да се каже поради тва, че не ми плащаха... та да те питам, ти имаш ли нещо общо с фирмата и т.н. обявата е гледах преди няколко дена в Jobs.bg и да питам къде се намира офиса, за да знам... ще пратя CV утре, че сега е мн късно и ми се спи... Също така главно се занимавам с уеб дизайн така че... :) и бтв не открих активен официален сайт на фирмата... чакам отговор на ЛС. Поздрави...

 

Ами не. аз работя във фирма на долния етаж на сградата. Тук ще ти плащат със сигурност :). Офиса се намира до ТХВП. Официален сайт до колкото знам няма.

Link to comment
Share on other sites

Познавам хората от фирмата, едни от най-точните колеги в града /работя в бранша/. Истината е както каза stefan по-горе е че на хората не им се работи. При нас също не успяхме да открием човек за подобна позиция. От 4 позиции за които търсехме хора, намерихме 1!!! Българина е мързелив човек. И за това явно предпочита да разнася пици, да мие чинии и т.н. зад граница. Хвала !

Съжалявам за офтопика

Link to comment
Share on other sites

Вижте как се пуска в Англия обява за работа и може някой като разбере имали трудов договор, социални осигуровки,стаж дали върви, и най вече заплатата била тя месечна седмична или годишна да се обади. Има линк в една тема два реда по надолу щото по тази обява си личи и каква е и фирмата, обявата прилича на обява закрепена в квартален блок.

Link to comment
Share on other sites

Вижте как се пуска в Англия обява за работа и може някой като разбере имали трудов договор, социални осигуровки,стаж дали върви, и най вече заплатата била тя месечна седмична или годишна да се обади. Има линк в една тема два реда по надолу щото по тази обява си личи и каква е и фирмата, обявата прилича на обява закрепена в квартален блок.

 

По какво си личи каква е фирмата след като е писана от човек който не работи там? Ако те интересува нещо от посочените по-горе от теб неща, можеш да отидеш на място и да разпиташ.ти ще поискаш да се напише в обявата и конфигурацията на която ще се работи и цвета, височината и типа на стола на който ще се седи, квадратура на офиса и т.н.

Link to comment
Share on other sites

"Заплащането се определя според уменията."

 

да не би на някой да дадат повече от 400 лева?!

 

Aко можеш за повече, защо да не ти дадат?

 

че за по-малко от 500 сигурно ще се навие някой ахмак :)

 

Ами ако човека може да направи 2 лейъра, да превключва между тях и да променя брайтнес, контраст и наситеност... мисля, че и 150 лева ще са му много.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Abe istinata e 4e mestnite rabotodateli mislqt 4e za 200-300 lv trqbva da im lije6 gyza, samo 4e zabravqt, 4e idva novo pokolenie deto nqma da si prodava truda za stotinki, 6toto ot 9-18 sa si 9 4asa na komp-a i kato stava vypros za ba4kane vseki e naqsno za kvo natovarvane stava vypros... :wacko: Sorry za OFF-a

Link to comment
Share on other sites

Abe istinata e 4e mestnite rabotodateli mislqt 4e za 200-300 lv trqbva da im lije6 gyza, samo 4e zabravqt, 4e idva novo pokolenie deto nqma da si prodava truda za stotinki, 6toto ot 9-18 sa si 9 4asa na komp-a i kato stava vypros za ba4kane vseki e naqsno za kvo natovarvane stava vypros...  :wacko:  Sorry za OFF-a

 

Аз не виждам кой в случая спомена, че заплатата ще е 200-300 лева?

Link to comment
Share on other sites

Познавам хората от фирмата, едни от най-точните колеги в града /работя в бранша/. Истината е както каза stefan по-горе е че на хората не им се работи. При нас също не успяхме да открием човек за подобна позиция. От 4 позиции за които търсехме хора, намерихме 1!!! Българина е мързелив човек. И за това явно предпочита да разнася пици, да мие чинии и т.н. зад граница. Хвала !

Съжалявам за офтопика

 

Не е вярно! Всички можещи са там, където им плащат реално т.е. в София и на вън! В Пловдив в този бизнес се плаща добре на 2-3 места, 5 г. се занимавах с предпечат професионално и ми е пределно ясна ситуацията. Такива "всички са мързеливи" ги казват тия дето не обичат да плащат и искат да им се бачка за без пари....не ми се споменават имена на известни фирми. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Що глупости се изприказваха тука..не е истина. Хайде да си кажа мнението отново. И по-конкретно за 'новото поколение' което идва. Съгласен съм че има и работодатели които меко казано прекаляват със обема на заплатите. НО, от последните 2 години през които ни се е налагало да търсим хора съм забелязал, че на всички кандидати в главата им е само заплатата - ако може да е 1000-1500лв поне и да правя един проект на брошурка на седмица. Е не става момчета и момичета. Вземете поработете малко на 250-300лв, докажете какво можете, пък тогава говорете за увеличение на заплатата.

Някой горе беше споменал за обяви в Англия - как ти се струва заплата 600 лири в Кардиф със 6 месеца изпитателен срок? И копче не можеш да им кажеш, бачкаш и си мълчиш и след 6 месеца те си решават кво ще те правят.

За пореден път ще кажа - хората от тази фирма ги познавам, повярвайте няма да работите за 200лв ако става нещо повече от чеп за зеле от вас.

Хайде със здраве и късмет на пестрашилите се да опитат.

 

P.S. Забравих нещо за заплащането. То обикновенно е право пропорционално на спечелените от работника пари, или поне така трябва да бъде :P Основният проблем със заплащането на графичните дизайнери в БГ /изключваме София/ е че клиентите не знаят за какво плащат. От хора който не искат да си плащат дори режийните /ток, вода-всеки краде от дето падне/ как ще искаш да плащат за интелектуален труд? Те за тва повечето рекламни студия /изключваме 4-5 фирми в града/ не могат да си позволят да си закупят софтуера с който работят. Най-яркият пример за който се сещам е как фирма която е представител на големи софтуерни компании като Adobe, Corel, Microsoft - отказа да си плати проект на рекламен материал ! Та там е основният проблем със заплащането де.

Надявам се да не съм ви отегчил.

Link to comment
Share on other sites

Плаща се малко, защото този, който плаща си няма представа какво означава да си графичен дизайнер - с една дума повечето работодатели са лаици в тази област.

 

Има дизайнери, които дават добри идеи, но не могат технически да ги изпълнят. Има дизайнери, които нямат идеи, но боравят добре с приложенията. А най-добрите дизайнери са тези, които умеят и двете. Такъв дизайнер се става трудно. И как, ако един работодател не е наясно с тези неща, ще оцени адекватно труда.

Link to comment
Share on other sites

добре де питай те ги точно какво се прави , какво се иска всеки ден. Щото тя работата е една и съща. Няма да ползват всички photoshop опции сигурен съм. Тва само в БГ още заплатата е табу. Като си на интервю като стане въпрос за пари и все едно в чинията му бъркаш.:)

 

Ти си най-образования и знаеш в коя фирма кой кви "опции" ползва на Photoshop. "Питай ги тва,питай ги онова".Така като те гледам те мързи да си занесеш задника до офиса за интервю,ама и кво да ходиш ти вече знаеш че като ги попиташ за заплатата и ще им стане лошо. Аз също познавам хората ,ако искаш да помоля работодателя да ти изготви месечен план-график на дейноста ти по часове ,да го разпечатаме на принтерче и да ти го докарам до вас да го разгледаш ? Бих го направил за теб щото си ми симпатичен.

 

П.П. lubo1972 твърдо съм зад твоето мнение!

Link to comment
Share on other sites

Познавам хората от фирмата, едни от най-точните колеги в града /работя в бранша/. Истината е както каза stefan по-горе е че на хората не им се работи. При нас също не успяхме да открием човек за подобна позиция. От 4 позиции за които търсехме хора, намерихме 1!!! Българина е мързелив човек. И за това явно предпочита да разнася пици, да мие чинии и т.н. зад граница. Хвала !

Съжалявам за офтопика

 

Neka da kihnat 1000lv zaplata kolkoto i trqbva da e i da vidim koi e murzeliv :)

ili moje bi nqmat tolkova pari :)

 

 

 

че за по-малко от 500 сигурно ще се навие някой ахмак :)

 

za tova mn si prav :)

az poznavam hora koito sa napred s matrqla no ne im se ba4ka za bezpari:)

Link to comment
Share on other sites

Вие кво искарахте че всеки втори който е понаучил фотошопа може да работи за 500-1000 лв в България. Ми дайте да си зарежем работите тогава и да ходим дизайнери ,поне е лесничко ,цъкъш си цял ден такова пред компютърчето на топло при две сочни секретарки (примерно) и си правиш проектчета... Ако знаете колко ги има добре обучени графици с идеейност и доста добра представа за нещата около рекламата работят за по 200-300лв ,ама тва няма как да ви е ясно освен ако не сте от бранша. Жалко е ,но е така :(

Link to comment
Share on other sites

Вие кво искарахте че всеки втори който е понаучил фотошопа може да работи за 500-1000 лв в България. Ми дайте да си зарежем работите тогава и да ходим дизайнери ,поне е лесничко ,цъкъш си цял ден такова пред компютърчето на топло при две сочни секретарки (примерно) и си правиш проектчета... Ако знаете колко ги има добре обучени графици с идеейност и доста добра представа за нещата около рекламата работят за по 200-300лв ,ама тва няма как да ви е ясно освен ако не сте от бранша. Жалко е ,но е така  :(

Еее ти трябва да си най-разбиращия тука. Ако може и за без пари няколко месеца пробни и тогава да се реши а? И кое е лесно на дизайнерската работа че не разбрах? Ако си мислиш че е едно цъкане на мишката само се става дизайнер нещо се бъркаш с лекотата на разглеждане на ХХХ сайтове. Няма кво да се лъжем от това се вадят много пари ако знаеш как и ако фирмата е сериозна и търси персонал който да отговаря на високи амбиции трябва да предлага подобаващо заплащане. Човек знае и 2 и 200 като му плащат за 2 - за толкова и работи - не че е мързелив!

Link to comment
Share on other sites

Ако може и за без пари няколко месеца пробни и тогава да се реши а? И кое е лесно на дизайнерската работа че не разбрах...

Къде в обявата пише че няма да плащат хората !? Много добре знаеш че ако си добър и изкарваш пари на фирмата ше ти плащат и повече освен ако работодателите не са някви говеда и не осъзнават че работниците им носят парите... Мога да ти кажа и кое му е лесно на дизайнерската работа. Ходи носи тухли на някой строеж зимата 6 месеца за по 20лв на ден (пълен работен!) и после кисни в някой топъл офис пред компютъра. Сигурен съм че ще направиш разликата.

Link to comment
Share on other sites

Освен, че водите безсмислен спор друго не мога да кажа. Всеки си има някакви изградени представи, въз основа на личен опит и наблюдения и ги излага, но същевременно се опитва да убеди останалите, че е така както казва той. Смешно е.

 

Мен лично темата ме насърчи за по-усърдна работа. Искам работата, но не съм достатъчно добър. Всъщност, добър съм, но имам високи стандарти, а и в момента самочувствието ми на дизайнер е малко. Точно за това 1/2 ден ми е зает с PS. Подобни обяви показват, че подобна работа има и се търсят хора за нея. По мои наблюдения Пловдив не е този град, но ето, че има и изключения.

Link to comment
Share on other sites

Освен, че водите безсмислен спор друго не мога да кажа. Всеки си има някакви изградени представи, въз основа на личен опит и наблюдения и ги излага, но същевременно се опитва да убеди останалите, че е така както казва той. Смешно е.

 

Мен лично темата ме насърчи за по-усърдна работа. Искам работата, но не съм достатъчно добър. Всъщност, добър съм, но имам високи стандарти, а и в момента самочувствието ми на дизайнер е малко. Точно за това 1/2 ден ми е зает с PS. Подобни обяви показват, че подобна работа има и се търсят хора за нея. По мои наблюдения Пловдив не е този град, но ето, че има и изключения.

 

Aми пусни автобиография на мейла де :)

и добави нещо което си направил. :)

Link to comment
Share on other sites

Именно, нямам нещо сериозно, което да представя. В момента съм чист теоретик и чакам да понатрупам опит :).

Link to comment
Share on other sites

Именно, нямам нещо сериозно, което да представя. В момента съм чист теоретик и чакам да понатрупам опит :).

 

Ами напиши. Ако видят просперитет в теб хората може и да те поканят, но надявам се не очакваш главозамайваща заплата в началото...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...