Jump to content
BulForum.com

Шампионска Лига сезон 2005/2006


veseo

Recommended Posts

Еи барселонци, не са правете на нинджи! Вкарахте един гол и хоп много сме оборотни *заслужаваме* да сме на финал. Заслужавате дрънци! Единственият ви успех тази година е срещу Челси и за да сме коректни и там не ви беше чиста работата защото господин Съдята отново ви удари едно рамо когато онзи травестит Меси са изръси като чувал и съдията дигна червен картон за Челси. И в крайна сметка излиза следното:

- Съдбата ви пожалва като ви сложи в най-слабашката група дето с резервите трябваеше да сте първи.

- След това идват Челси, удрят ви рамо с червен картон за Сините

- Отново тото 6 защото се падате със слабия отбор на Бенфика

- Падате се с Милан и след един гол в Милано си слагате надпис "заслужен финал". Обаче вчера барселонците гол не вкарахте! Андрий Шевченко ви върна услугата от преди 1 седмица. Имаше 2 повторения след гола. В игрова ситуация Шева вкара според мен един красив гол. Първото повторение бе фронтално срещу вратаря и се видя, че защитника дори не докосна Шевченко. Второто повторение показа фантастично, че и засада нямаше. Бъдете сигурни, че ако подобен гол бе отменен на Ето о щяха да показват повторението на всеки един тъч, корнер, аут, всяко спиране на играта от невъзможни камери, а на другия ден местните гъзолизалки като Елмундо Депортиво щяха да опяват оратлъка поне за месец на пред, но понеже гола беше на росонерите на Ноу Камп онези каталунци наредени скатаха положението и не пожелаха да покажат още повторения, ясно защо. Хората на запад, обаче са по-тактични и коментара е простичък. "Прибираме се с високо вдигнати глави", което на "балкански" ще рече да му *** майката на съдията нацист мизерен! Същия този тапир помня даде директен червен картон на Деко (май, не помня) в мача с/у Лакоруния преди години за леко приятелксо побутване. Това пък толкова да си прсот!!! (Един е Пиер Луиджи Колина, за жалост). За тези, които търсят под вола теле, ще кажа, че докато червен картон ""може"" да реши даден мач, то гол определено го решава! И какъв по-добър пример от мача с Реал. Отново нарисувана дузпичка, гол и червен, и след картона мача ""можеше"" да е решен, само че не картона а гола на Роналдо го реши!!!

 

Ми хайде майната му. Какво било, било, Барселона на финал. Обаче да сте толкова нахални и безочливи, че да кажете - "заслужено" сте на финала.....Е за това ненавиждам тоя отбор смешен и най-вече манталитета му, не толкова конкретен играч или треньор.

 

От както се знам съм за Ювентус и това няма да се промени. След вчерашното барселоно-съдийско фиаско съм твърдо с феновете на Милан и им съчувствам. А вие каталунци се радвайте, след като сте се класирали за финал след 12г няма начин да няма емоции, но се засрамете поне малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 980
  • Created
  • Last Reply

peja, ай стига злоба бе, или може би завист?! един гол сме били вкарали, ми толкова можахме толкова вкарахме. вчера имахме 5-6 чисти положения, но просто вратаря на милан си свърши прекрасно работата! в италия 2-рото полувреме също можеше да отбележим втори гол, но пак мал шанс. същото може да се каже и за милан. за мача с челси съдията трябваше да покаже 2 жълти на ония палячо, 1-вия път за влизане в коляното на меси с бутоните и 2-рия задето го блъсна. както и да е човека си даде направо червен

:rolleyes: нещо пропускаш измислената дузпа 2-рия мач, когато челси не направиха абсолютно нищо през целия мач :excl: и в крайна сметка кво излиза: след жребия се паднахме в по-трудния поток, за разлика от ел дебелактико, победихме челси и милан - два от най-големите ни конкуренти и то не с късмет, а с добра игра. нещо, което даже феновете на милан признаха и накрая не сме заслужавали да идем на финал :blink: гледам коментираш и мача с реал от първенството, а защо не коментираш като ви напецкахме с 3-0 на бернабеу и тогава нямаше червени картони и дузпи, ааааа?!

 

 

едит: общо взето гледаш само от едната страна, изтъкваш отменения гол на барса, червения картон срещу челси, реал и т.н. но пропускаш нещата, които са във вреда на барселона.

Link to comment
Share on other sites

Еи барселонци...

 

Няколко неща:

1-Това не е мястото,където да си избиваш комплексите,не сме длъжни да поемаме твоята отрицателна енергия и жлъч!

 

2-НЕ си ти съдията,от теб нищо не зависи.Много е лесно да се преценява ситуацията на повторения ;)

 

3-Милан НЕ заслужаваше да се класира за финал,иначе щяха да вкарат гол поне в един от двата мача(това е най-малкото)

 

4-Неуместно е да се говори за Реал ,след като отборът за пореден път отпадна рано от ШЛ :D (сега е моментът да кажеш,че имате 9 КЕШ-а) ;)

 

5-Няма отбор ,който да играе толкова красиво и привлекателно,колкото Барселона.Най-малкото затова заслужават да са на финал ;)

 

6-Защо да им се съчуства на Милан?Защото безброй пъти вкараха голове в последните минути?Защото им дадоха измислени дузпи срещу Байерн(даже май и 2рия гол на Индзаги бе от засада..)?Защото миналата година отмениха чист гол на Интер в миланското дерби?(Тук е моментът да кажа,че тимът на Милан ми е много симпатичен,и привържениците могат да се гордеят с отбора си :) )

 

 

@peja,ясно ми е ,че си фен на Реал (М.) ,но си прекалено пристрастен.Гледната ти точка е изключително пречупена,и това,което си написал е абсолютно субективно.Просто приеми факта,че Барселона в момента е хегемон в Европа и Испания,така стоят нещата....

Link to comment
Share on other sites

1.OK

2.Veseo, както и аз, ти дадохме доказателства, оборващи тъпите ти твърдения.

 

Тааа...гледах мача снощи - добре играхме.

Фогел е опорен халф - незнам къде го буташ при нападателите и въобще знаеш ли кой кой е.

Татко Карло въпреки, че често е създавал напрежение сред феновете, си остава един много добър треньор. Виж в последните години какво правят Барса в Европа, виж и Милан.

 

Veseo, притежанието на топката за второто полувреме беше 57 на 43 в полза на Милан, в за целия мач - 51 на 49, пак в наша полза.

 

Ок де, няма да спорим повече. В крайна сметка опира до разбирания за футбола и клубни пристрастия.

 

Фогел го сбърках с Фонлантен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Е да ве вски пращулеви някви глупости и си ги нагажда аз говоря за конкртия мач с Милан и дадох пример с Реал само важността между червен картон и гол, той стенли ми говори как ни били на бернабеу...смешна работа. Един гол ви реши финала за вас и един гол на съдията елеминира Милан. Не съм казал да не се радвате, защото в крайна сметка си е финал, просто не бъдете нахални! Толкова ли трудно е да се разбере?

Link to comment
Share on other sites

След вчерашното барселоно-съдийско фиаско съм твърдо с феновете на Милан и им съчувствам. А вие каталунци се радвайте, след като сте се класирали за финал след 12г няма начин да няма емоции, но се засрамете поне малко.
И за какво им съчувстваш? Нима мислиш, че Милан заслужаваха повече да са на финал след показаното в двата мача?

И за какво да се засрамим? Били отменили чист гол на Милан. А те заслужаваха ли въобще да вкарат гол снощи? Колко удара във вратата имаха за цял мач? Отговори си първо на тези въпроси и стига с тая едностранчива запалянковщина!

В скоро време очаквам да кажеш, че и титлата в Примера е незаслужена! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Нима мислиш, че Милан заслужаваха повече да са на финал след показаното в двата мача?

 

Повече от Барселона - не. Но във всеки случай повече от Арсенал (поне лицето, което видяхме във вторник) - да. А и щеше да е доста по-добре нормалният гол да бъде признат и после в продължения/дузпи каквото сабя покаже... Защото за много хора, включително и мен, това беше финала и не вървеше съдийска грешка да опорочи изхода му.

 

@HBK - Защото в равностоен и двуостър мач им се отмени гол. Затова е нормално да им се съчувства, макар и не от хора от противника.

Link to comment
Share on other sites

И за какво да се засрамим? Били отменили чист гол на Милан. А те заслужаваха ли въобще да вкарат гол снощи? Колко удара във вратата имаха за цял мач? Отговори си първо на тези въпроси и стига с тая едностранчива запалянковщина!

В скоро време очаквам да кажеш, че и титлата в Примера е незаслужена! :blink:

Еи го и този почна, ся титлата в примера не била заслужена, еми стига сте си нареждали удобвни за вас глупости! Аз не помна да съм казал, че титлата на барса в Испания е незаслужена. Защо говориш въобще за примера или отново почна с комплексите? По-голям бисер обаче в тази тема не съм виждал:

А те заслужаваха ли въобще да вкарат гол снощи?

Не, прави си, как ще заслужават? Заслужават да бягат цял мач но не им е позволено да отбелязват в никакъв случай. Ей не мога ще падна от смях. Как го измисли? :lol: Не само, че заслужаваха, ами го и вкараха, но Адолф Хитлер реши, че на Барселона пак ще трябва да се помага.

И не знам за каква точно "едностранчива запалянковщина" ми говориш като аз сам привържник на Ювентус от както се научих да стигам копчето на телевизора! За всеки случай твойта "запалянковщина" определено не е "многостранчива" !

Link to comment
Share on other sites

Повече от Барселона - не. Но във всеки случай повече от Арсенал (поне лицето, което видяхме във вторник) - да. А и щеше да е доста по-добре нормалният гол да бъде признат и после в продължения/дузпи каквото сабя покаже... Защото за много хора, включително и мен, това беше финала и не вървеше съдийска грешка да опорочи изхода му.

 

@HBK - Защото в равностоен и двуостър мач им се отмени гол. Затова е нормално да им се съчувства, макар и не от хора от противника.

Съгласен съм. И според мен това беше финала на таз годишната шампионска лига. Това са най-силните отбори в Европа. Да Милан заслужаваха много повече от Арсенал да са на финал. Да гол имаше, въпрееки че съм фен на Барселона "от както се помня" го казвам. Щеше да ми е интересно да стане "дълъг мач". Според мен Барселона можеше да спечели и без Маркус Мерк.

 

Въпреки всичко, което казах дотук съм много щастлив, че Барса е на финал, а може би и шампион, защото ако Арсенал играят така както във Вторник Барса ще е шампион :punk

Link to comment
Share on other sites

весо, защо арсенал да не заслужават да са на финал? победиха реал на бернабеу, направиха за смях ювентус на хайбъри и играха много добре 1-вия мач срещу виляреал. вярно е, че във 2-рия имаха доста късмет, но не те чух миналата година да казваш, че милан не заслужават финала, защото са извадили късмет срещу псв :) арсенал си отидоха за равенство и си го постигнаха не виждам какъв е проблема :bgrin: айде нека по-добрия победи :punk

 

едит: и в групите се справиха блестящо :)

Link to comment
Share on other sites

Абе Peja аз не мога да разбера,за кво пишеш тука - постове ли трупаш,проблеми с нервите ли имаш????

Даже след като всички фенове на Милан се изказаха и спряха с коментарите ти продължаваш да бълваш абсолютни глупости,да тъпчеш на едно и също място и да се заяждаш без особен смисъл с хората,отново за абсолютни глупости!!!

Да ти дам една идея ако нещо имаш проблем,било то с Барса или нещо друго,вземи си една боксова круша и поблъскай или излез да потичаш малко.....а недей да си хабиш клавиатурата!!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че Барселона ги подпряха и срещу Челси, и срещу Милан. Това не умаловажава обаче успехите им и красивата игра, която демонстрират. Нито пък може да помрачи настроението на феновете им. Това се вижда и в този форум :D Не че има някакво значение. Радвайте се сега, преди Арсенал да ви удари на финала :bgrin:

 

П.С. Най-забавни са изказванията от рода на "Барселона можеше да спечели и без Маркус Мерк" и "Барселона можеше да бие Челси и без червения картон" :D

Link to comment
Share on other sites

Ами аз наистина смятам, че Барселона можеше да спечели и без това, а за червения картон срещу Челси ми се изхаби клавиатурата да пиша, така че няма да коментирам за него

Link to comment
Share on other sites

барса с или без късмет са на финал...

Снощи найстина не бяхя в върхова форма,но и милан не направи нещо толкова впечатляващо...

Та за финала аз съм за арсенал и се надявам(въпреки ,че малко ми се вярва) да победят

Link to comment
Share on other sites

Снощи найстина не бяхя в върхова форма,но и милан не направи нещо толкова впечатляващо...

 

Аз съм на точно противоположното мнение! И двата отбора играха страхотно, изключително коректен и бърз мач с опасности пред двете врати постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Повече от Барселона - не. Но във всеки случай повече от Арсенал (поне лицето, което видяхме във вторник) - да. А и щеше да е доста по-добре нормалният гол да бъде признат и после в продължения/дузпи каквото сабя покаже... Защото за много хора, включително и мен, това беше финала и не вървеше съдийска грешка да опорочи изхода му.

Ами Арсенал изиграха от 6 възможни мача след групите - 5 на ниво и изпълнени с красив и нападателен Футбол .А сега ти заради 1 мач ,който бе изигран тактически правилно за постигане на голямата цел твърдиш ,че нямат право да са на финал и Милан заслужават повече тяхното място... Ами всеки със съдбата си - Аз определено смятам ,че Арсенал заслужиха успеха си досега и смятам ,че с Барса ще стане лудия финал и нека победи по-добрия :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Факт че който е стигнал до финала той е заслужил.И изобщо какви са тези глупости - този отбор заслужавал ,щото играел еди как си ,пък онзи не заслужавал щото играел такъв футбол...total bullshit.Питам възможно ли е някой отбор да изиграе около 60-70 мача през сезона и във всички да показава перфектен футбол и да надиграва съперника ?? Нужно ли е да казвам че футбола се играе на голове и който вкара повече той бие ,а който побеждава този ,който е по хитър и с малко късмет се получава работата.Написах го и преди това ,който е стигнал - той е заслужил !!

 

Миналия сезон Милан изигра много малко слаби мачове - случи се така че един от тях беше втория мач срещу ПСВ и сума ти хейтърчета и псевдоразбирачи тръбяха наляво -надясно колко незаслужено и късметлийски се класирали, забравиха как игра почти целия сезон отбора(бори се допоследно и в Серия А) и кои отбори отстрани.Сега пък ми натякват някви глупости за мачовете с Лион... късметлийско било... за това че Милан изпуснаха 3 чисти гола на Стад Жерлан ,затова че Лион излезе 2-3 пъти от своята половина и се бяха окопали отзад на Меаца през второто полувреме на втория мач...аре моля ви се малко по реално а . Същото и с Арсенал сега се получава ,но в по-малка степен - и те почти не направиха атака срещу испанците ,но се касираха ,което е много по-важно.Този сезон Арсенал игра добре ,даже повече от добре в ШЛ и щом е на финал - значи е заслужил.Независимо че Виляреал изпусна положения - ами да са ги вкарали ,кой им е виновен ? Венгер и отбора му ли ? Дано Арсенал да изиграят добър мач в Париж и младите им футболисти да издържат. Лично за мен имат едно предимство ,а то е че не ги сочат за фаворити.

 

Подобно мога да кажа и за Милан - Барса. Франк излъга Милан точно с тяхната тактика...особено в първия мач... там Милан трябва да съжелява за положенията на Джила и после в началото на второто полувреме на Кака и Джила ,друг мач се получаваше ако бяха реализирали ,но ...не усляха и никой не им е виновен ,а Барса имаха 2 положения(и 2-те изригвания на Роналдиньо) от които вкараха едното... типично в стил Милан ,нали..Във втория мач Барса имаше чистите положения ,но не реализира.. чист гол на Шева ,но все пак е отменен.Като цяло росонерите не изиграха добър мач за мен и пропуските в първия мач бяха много важни като цяло за изхода от двубоя.

 

За всички ,които плюят Анчелоти - от тях искам като са толкова навътре във футбола да ми кажат кои бяха адекватните и точни решения и в двата мача ,т.е. как той трябваше да изкара и двата мача щом смятате че е тъп тренер. Сигурно вие имате спечелени ШЛ,Скудето,Купа Италия и Суперкупа Европа за 4 сезона,сигурно вие сте извели някой отбор 2 пъти до финал и един път полуфинал за ШЛ последните 4 години...

И само не ми казвайте че с тия футболисти това и онова ...дрън-дрън... И Реал има футболисти ,и Интер има футболисти,а Юве и те имат футболисти ,нали ...а освен това имат и Капело ,но в Европа изобщо не играят добре при него и това е факт , а Ман Ю въпреки големия си отбор и треньор преди годни имаше само един финал..

 

Щом Барса са отстранили Милан значи са заслужили...това е. Мился че глупавите спорове трябва да спрат дотук.

 

За финала няколко реда. Обърнете внимание на мачовете на Барса и Арсенал като гости след груповата фаза,т.е. най-важните мачове. Само ъндъри и предпазлива игра(с изключение на мача в Лисабон). Явно е че Франк си е взел поука от миналия сезон ,Барса играе доста по-предпазливо,задъража по малко топката ,прави доста повече тактически фалове.Ареснал също показа че може да се брани и да издържа на натиск.Може в мача да играят Роналдиньо,Анри,Ето'о,Фабрегас ,но аз мисля че и двамата треньори ще обърнат голямо внимание на отбраната и ще има предпазлива игра и чакане на грешки.

Link to comment
Share on other sites

нека всички, които казват, че нямало гол на Шева да се потрудят и да преведат тази статия:

 

UEFA back Sheva strike

Friday 28 April, 2006

UEFA have taken Milan’s side in the debate over Andriy Shevchenko’s disallowed goal against Barcelona on Wednesday.

 

The Ukrainian’s strike was chalked off by referee Markus Merk for an alleged push on Barcelona defender Carles Puyol.

 

However, Milan were adamant that Shevchenko had not made contact and those claims have now been vindicated by video evidence.

 

The decision proved costly for Milan who were eliminated after losing 1-0 on aggregate, and may prove to be equally costly for the German official.

 

While he has been almost universally recognised as the most reliable official in the game since the retirement of Pierluigi Collina, Merk now will not be allowed to referee any game involving Italy – and possibly Ukraine – in the forthcoming World Cup.

 

The 42-year-old German had been the favourite to be handed the Final of the tournament, but this also now appears unlikely.

 

Despite his impeccable record, this is not the first time that Merk has found himself at the centre of controversy.

 

In 2001 he awarded a hotly-debated indirect free kick to Bayern Munich in the last minute of the final game of the season against Hamburg. The kick was converted and won the Reds the Bundesliga title at the expense of Schalke.

 

The decision proved to be correct but Merk has never been given a Schalke home match since for fear of violence against him.

Link to comment
Share on other sites

Финалът е Барселона - Арсенал

Двата отбора са с най-добри защити в турнира

 

Двата отбора без загуба в Шампионската лига - Арсенал и Барселона, играят на финала в турнира на 17 май в Париж на "Стад дьо Франс". И двата финалиста елиминираха съперниците си на полуфинала - съответно Виляреал и Милан, с победа и равен и с общ резултат 1:0. Аплодирани заради атакуващия си и атрактивен стил, финалистите доказаха и нещо друго: че във футбола най-далеч се стига със здрава защита. Статистиката сочи, че Арсенал и Барселона са отборите с най-малко допуснати голове средно на мач: 0,17 за Арсенал (общо 2 допуснати гола) и 0,33 за Барса (4 допуснати гола).

Изходът от техния сблъсък на "Стад дьо Франс" ще определи най-успешната футболна нация в Шампионската лига. Клубове от първенствата на Италия, Англия и Испания са печелили досега по 10 пъти най-престижния трофей в европейския футбол. Букмейкърите и специалистите вече имат своя фаворит - Барса. Британската заложна къща "Уилям Хил" показва общата тенденция - коефициент 1,5 за победа на Барселона, срещу 2,5 за успех на Арсенал. Интересът към финала се подсилва и от факта, че капитанът на "топчиите" Тиери Анри вероятно ще премине на "Ноу Камп" през лятото. Очаква се той да обяви крайното си решение след финала или най-късно преди началото на световното първенство в Германия през юни. Каталунците и "топчиите" са играли само два мача помежду си досега. Преди 6 години в групите на Шампионската лига двубоят на "Ноу Камп" завършва 1:1, но в ответния мач каталунците бият с 4:2.

 

Та кво говориха някой, че Барселона имали слаба защита

Link to comment
Share on other sites

А бе на Барса защитата определено не е кой знае колко силна. Олегер е дупката, а Белети и ван Бронхорст се справят отлично в градивен план, но има какво да се желае от тях в дефанзивен. А колкото до това, че Барса е с най-силна защита - само статистически е така, но истината е, че Барса е с една от най-добрите и балансирани халфови линии и добро нападение.

Надявам се Барса да бият Арсенал (колко време го бленувам тоя миг), но ме е страх защото в такива мачове нищо не се знае и много често считаните за фаворити се провалят.

Link to comment
Share on other sites

нека всички, които казват, че нямало гол на Шева да се потрудят и да преведат тази статия:

Focus-Sport са я превели

Нион. Дисциплинарната комисия на УЕФА призна, че голът на Андрий Шевченко в полуфинала на Шампионската лига с Барселона (0:0) е отменен неправилно, съобщава в. “Тема спорт”. Немският арбитър Маркус Мерк отсъди нарушение в атака на украинеца в борба за висока топка с Карлес Пуйол. Попадението щеше да изравни резултата в двата мача и да остави Милан в борбата за финала в Париж. Решението е взето след обстойно разглеждане на видеозапис от срещата, но няма да промени по никакъв начин съдбата на “росонерите”, защото комисията няма правомощията да влияе на крайния резултат от изигран мач. Грешката на „Hoy Камп" обаче ще има сериозни последици за Маркус Мерк. Зъболекарят, който е смятан за наследник на Пиерлуиджи Колина, няма да има право да свири срещи на Италия и вероятно на Украйна на световното първенство в родината си. Германецът бе смятан за фаворит за финала, ако в него естествено не участва Бундестимът, но след грешката в Шампионската лига ФИФА едва ли ще рискува с назначаването му. 42-годишният арбитър бе остро критикуван и преди пет години, когато отсъди спорен непряк свободен удар в полза на Байерн Мюнхен в последната минута срещу Хамбургер. Баварците се възползваха перфектно от ситуацията и вкараха изравнителен гол. Точката за тима на Отмар Хитцфелд лиши Шалке 04 от първа титла от 1958 г. Оттогава зъболекарят никога не е свирил мач на кралско-сините.

Маркус Мерк бе съдия и на финала за Купата на България през 1998-а, когато Левски победи ЦСКА с 5:0.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...